Про це Ситник сказав в інтерв’ю для "Радіо Свобода"
Пряма мова: "Я декілька разів перечитав, але не зовсім зрозумів цього прес-релізу Офісу президента. Можу сказати точно, що розподіл обов’язків між керівництвом НАБУ: між директором і заступниками, регламентується наказом директора".
Деталі: Він додав, що не перебуває у відпустці чи на лікарняному, щоб призначати замість нього в.о. Саме тому немає сенсу говорити про те, що хтось виконує обов’язки директора, бо займає цю посаду саме Ситник.
Очільник НАБУ також додав, що комунікації з Офісом президента, зокрема щодо ситуації із рішенням Конституційного суду, у нього немає.
Раніше Офіс президента заявив, що очікує від "виконувача обов'язків директора НАБУ" ефективної реалізації антикорупційної політики в період до обрання на конкурсі нового керівника Бюро.
Для Артема Ситника не було несподіваним рішення Конституційного суду про неконституційність його призначення на посаду тодішнім президентом Петром Порошенком.
"Для мене точно не було несподіванкою, бо ми бачили як постійно йде лобіювання цього рішення.
Тому, в принципі, сказати, що ми здивовані цим рішенням – не здивовані. В той же самий час, потрібно відзначити, що це вперше в історії України Конституційний суд розглянув питання конституційності не нормативного документа, а акту індивідуальної дії", - констатував керівник НАБУ.
На прогнозованість рішення КСУ також впливали попередні висновки суддів, зокрема про скасування відповідальності про незаконне збагачення.
Очільник бюро додав, що таке рішення не тягне за собою юридичних наслідків, а тому не означає припинення його повноважень.
Водночас Ситник стверджує, що питання, які стосуються НАБУ, Конституційний суд розглядає не на користь держави чи бюро.
Окрім того, директор бюро пов’язує рішення КСУ із справою "плівок ОАСК".
"Особисто я можу сказати, що очевидний зв’язок навіть щодо тих плівок, які ми оприлюднили, який є зв’язок між ОАСК і Конституційним судом, тому причини цього рішення зрозумілі", – сказав Ситник.