Поліс ОСЦПВ — це обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності. Купуючи його, ми страхуємо свою відповідальність перед третіми особами на випадок нашої вини у можливому ДТП. Оформлення страхування є важливим для кожного власника автомобіля, тому що:
Оформити страховку кожен власник зобов’язаний під час реєстрації свого автомобіля або в термін не пізніше ніж через 10 днів після придбання авто. До того ж зараз дуже зручно за посиланням придбати електронний страховий поліс ОСЦПВ (ОСАГО) https://arsenal-ic.ua/ru/product/avtostrahuvannya/avtocivilka.
ОСЦПВ передбачає виплату коштів у випадку нанесення шкоди чужому майну та здоров’ю. По суті, це страхування не автомобіля, а коштів власника. Виплата компенсації постраждалому буде проводитися тільки тоді, коли він не був винуватцем ДТП. Страховим випадком вважають ситуації пошкодження машини або нерухомості. При цьому винуватець аварії ніяких грошей на ремонт власного авто не отримає. Не отримає він компенсації і у випадку викрадення автомобіля. Автоцивілка не захищає від позбавлення водійського посвідчення за створення аварійної ситуації та інших штрафів.
Якщо сталася ДТП, учасники повинні зв’язатися зі своїми страховими компаніями. Коли стає зрозумілим, хто винен у пригоді, його страхова компанія робить оцінку завданої шкоди і виплачує гроші на ремонт автомобіля. У випадку, коли винуватцями є обидва учасники ДТП, виплати здійснюватимуть дві компанії.
Згідно із законодавством України, максимальна виплата на ремонт пошкодженого майна складає 100 тис. грн, на лікування потерпілого — 200 тис. грн. У процесі оцінки завданих збитків страхова обов’язково врахує фактичний стан пошкодженого автомобіля, рік випуску, пройдений кілометраж. Чим старша машина, тим меншу компенсацію отримає її власник. Інколи отриманих коштів не вистачає на ремонт. У таких випадках подають заяву до суду і намагаються стягнути з винуватця ДТП необхідну суму.
За сучасними правилами після ДТП його учасникам необов’язково чекати представників поліції. Кожна страхова компанія до укладеного договору додає бланк європейського протоколу, який можна заповнити самостійно і потім подати для здійснення виплат. Цим способом можна скористатися у таких ситуаціях:
Після оформлення європротоколу звертаються до страхової компанії винуватця аварії за компенсацією. Максимальна сума виплати у таких випадках — 50 тис. грн. Якщо ж сума збитків більша, варто викликати співробітників поліції.
**********.kiev.ua 2021-03-04 / 19:25:33
У статті допущені помилки. Правильні суми 130 000 і 260 000. Вік автомобіля не має значення для відшкодування. Згідно законодавства. Немає значення від якої компанії купляти Автоцивілку. Головне з нульовою франшизою. Щоб у разі ДТП нікому і нічого не доплачувати. На сайті www.*********.kiev.ua найнижчі ціни