Як зазначив Ніколя Саркозі, Франція і Німеччина мають схожі погляди на розширення Альянсу, зокрема, на те, що Україна і Грузія мають здійснити ще певну роботу для того, аби перейти до виконання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ).
"Разом ми захистили цю позицію. Доля Грузії і України однозначно пов'язана з приєднанням до Альянсу, і ніхто не може накласти на це вето. Але при цьому ми маємо знайти вірну відповідь щодо часу такого кроку, щоб всі умови, необхідні для такого входження, були дотримані. Німеччина і Франція говорили одним голосом, і я думаю, що це чудовий символ нашої єдності. Наша здатність говорити одним голосом є гарантією того, що цей голос буде почутим", - наголосив Президент Франції.
У свою чергу, Ангела Меркель заперечила припущення, що позиція Німеччини була сформована під зовнішнім тиском. За її словами, компроміс щодо ПДЧ для України і Грузії союзники знайшли досить спокійно. Відповідаючи на запитання журналістів щодо реакції з боку США на спільну позицію Франції і Німеччини стосовно ПДЧ для України і Грузії, Ангела Меркель повідомила, що не помітила будь-якого роздратування з боку американської делегації.
"На цьому саміті ми повинні підтримувати все те, що партнери по Альянсу мають спільного. Рішення, які ми приймаємо, є нашими суверенними рішеннями, і ніхто не може заперечити їм або накласти вето. Якщо якісь країни хочуть приєднатися до НАТО, але ще не повною мірою готові до переходу до повномасштабного Плану дій щодо членства, ми маємо знайти засоби, щоб допомогти таким країнам досягати необхідних умов. Я не помітила жодного заперечення щодо цього або роздратування з боку американців", - сказала канцлер ФРН.
Обидва лідери оголосили запрошення на адресу інших членів Альянсу провести наступний саміт НАТО у містах Страсбург та Кель на кордоні між Францією і Німеччиною.