Територія навколо озера Синевир і сама водойма – заповідник. В той же час – це привабливий туристично-рекреаційний об’єкт. Тож на нараді вирішували, яким чином збільшити потік туристів і створити для них необхідні умови для відпочинку, однак не нашкодити природі.
Голова Міжгірської РДА Роман Костюк повідомив, що нині на „синевирській території” розташовано 7 підприємств, з яких лише два – надають готельні послуги. Цього, на думку місцевої влади, надзвичайно мало, адже щодня подивитися на Синевирське озеро приїжджають до 1000-1500 осіб. Більшість з них залюбки залишилися б відпочити, однак це унеможливлює відсутність відповідних закладів. Що стосується туристів, то вони б охоче везли із Закарпаття додому подарунки, та нині на території не облаштовано яток із сувенірною продукцією, а ті, що є, популяризують сусідню Івано-Франківщину. Ще одна, наразі не вирішена проблема, – очисні споруди. Нині вона облаштована таким чином, що забруднює навколишнє середовище і поверхневі води.
Директор національного парку „Синевир” Іван Дербак додав, що необхідно звернути увагу на стан доріг. Також він вніс слушне зауваження, що все необхідне будівництво треба проводити біля підніжжя гори, аби територія навколо Синевира не втратила своєї привабливості. З цими тезами погодився в.о. голови облдержадміністрації Іван Балога, який зазначив, що в першу чергу і справді необхідно провести реконструкцію кількох готельних закладів, збудувати тимчасові павільйони для продажу ювелірної продукції при в’їзді на територію озера, провести капітальний ремонт Музею лісу та сплаву, відремонтувати дороги на території рекреаційно-туристичної території тощо. За підсумками наради також вирішено розробити і втілити в життя заходи щодо розвитку сільського та агротуризму в селах Синевир, Синевирська Поляна, Негрово та Колочава. Крім того, провести маркування нових туристичних маршрутів та збудувати на гірських полонинах поблизу вівчарських господарств притулків для розвитку агротуризму. Все це сприятиме соціально-економічного розвитку навколишніх сіл. Найголовніше – місцеві мешканці отримають роботу і додаткові заробітки.
Прес-служба Закарпатської ОДА
18 серпня 2006р.
Теги: