ЦПК розкритикував нову судову реформу Зеленського

Центр протидії корупції каже, що законопроєкт президента Володимира Зеленського про судову реформу повністю суперечить вимогам Міжнародного валютного фонду.

ЦПК розкритикував нову судову реформу Зеленського

У нещодавньому підписаному меморандумі з МВФ українська влада взяла на себе зобов’язання оновити Вищу раду правосуддя – ключовий орган, відповідальний за добір і звільнення суддів. Меморандум передбачає створення незалежної комісії з міжнародними експертами в складі, яка має провести перевірку членів ВРП на відповідність закону і критеріям доброчесності та ініціювати їхнє звільнення.

Натомість, зауважує ЦПК, президент в своєму законопроєкті пропонує, щоб рішення, чи звільняти членів ВРП, приймала сама ВРП – за таке рішення має проголосувати щонайменше 14 членів ради.

Експертки Центру протидії корупції Галина Чижик з цього приводу сказала: "Зеленський знову встає на ті самі граблі і навіть не вчиться на власних уроках. Адже його перша спроба реформувати суди провалилася з тріском у січні цього року саме через Вищу раду правосуддя. І зараз президент знову дає нереформованому органу всі повноваження на реформування судової системи, що навіть звучить абсурдно. Лише з аналізу законопроєкту зрозуміло, що в Офісі президента не хочуть ніякої судової реформи, яку обіцяли виборцям".

Аналітики зазначають, що президентський законопроєкт повністю віддає формування нової кваліфкомісії суддів в руки нереформованої ВРП. Саме ВРП визначатиме правила проведення конкурсу.

Крім того, якщо раніше до складу конкурсної комісії могли увійти лише ті міжнародні експерти, які допомагали відбирати суддів Вищого антикорупційного суду, то зараз фактично будь-яка міжнародна чи іноземна організація, яка працює в сфері правосуддя чи боротьби з корупцією, зможе запропонувати будь-яку особу, а ВРП отримає право обирати. Зрозуміло, симпатії ВРП будуть на боці "ручних" експертів, зазначають у ЦПК.

Більше того, можна припустити, що відбором членів конкурсної комісії взагалі керуватиме скандальний голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк. Згідно з текстом проєкту, якщо Рада суддів чи міжнародники не запропонують осіб, тодо це повноваження переходить до Уповноваженого ВРУ з прав людини.

У ЦПК нагадують, що рік тому НАБУ оприлюднило записи з кабінету голови ОАСК Павла Вовка, який ймовірно стверджував, що контролює Уповноважену Людмилу Денісову, і може забезпечити призначення нею потрібних людей.

За словами аналітиків, законопроєкт утверджує статус ВККС як "сировинного" придатка ВРП – самостійно ВККС не зможе провести жоден процес в межах добору чи оцінювання суддів, адже більшість рішень має погоджувати з ВРП. Такі важливі документи як порядок проведення оцінювання суддів/кандидатів і методику оцінювання результатів взагалі має затверджувати ВРП.

Також законопроєкт містить норми, які стосуються Верховного суду і Верховного суду України. Скандальна норма про кількість суддів Верховного суду вилучається з закону, тепер таку кількість визначатиме своїм рішенням ВРП.

Судді Верховного суду України мають бути зараховані до штату Верховного Суду і впродовж року мають пройти кваліфікаційне оцінювання, яке їхні колеги з Верховного суду вже пройшли під час конкурсу.

На думку ЦПК, через цей законопроєкт Україна може втратити кілька мільярдів доларів допомоги МВФ.

23 червня 2020р.

Теги: судоустрій, реформа

НОВИНИ: Різне

23:12
Як обрати клей для пластику
00:55
Україна і Угорщина схвалили угоду про взаємне визнання освітніх документів
14:12
/ 2
США і Німеччина офіційно домовились про "Північний потік-2": що пообіцяли Україні
09:45
Словаччина відкрилася для вакцинованих українців
09:41
Як вибрати фільтр для води в Ужгороді
00:55
Набули чинності чергові норми закону про мову
22:11
Приватний будинок: новий погляд на карантинні обмеження
15:14
Міністром внутрішніх справ став "слуга" Авакова Монастирський
21:39
Hop Hey: «Море Пива» нового формату
16:00
Що таке штани палаццо та з чим їх носити
19:55
Як доглядати за піоновидними тюльпанами
19:35
"Суші Мастер" в Кам'янець-Подільському: огляд меню
18:34
/ 6
АВАКОВ ПОДАВ У ВІДСТАВКУ
03:18
Altep - провідний виробник найкращих твердопаливних котлів
17:30
/ 1
П’ять причин обирати брендові чоловічі джинси
15:12
Особливості перевезення вантажів морем
16:09
Puma: зручно, стильно та функціонально
01:39
/ 2
Одяг з Америки: як замовити товари в Україну
13:53
Сучасні фотошпалери - можливість перетворити житловий простір до невпізнання
15:16
Як підібрати жалюзі для вікон
13:49
Акриловий або силіконовий герметик: що краще вибрати?
01:19
Етапи догляду за тілом в домашніх умовах - Як правильно вибрати продукти
16:48
Що можна виготовити з оцинковки в листах
16:02
Escentric Molecules: революція у світі ароматів
23:06
Рецепти освіжаючих літніх коктейлів
» Всі новини