У ході щорічного аналізу контенту звітів, який проводить ініціатива "Активна громада" були виокремленні місцеві проблеми, які найчастіше заслуговували на увагу депутатів. Також була сформована загальна тенденція звітування депутатів в Ужгороді, а саме розміщення звітів депутатів на офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради.
За кількістю депутатів Ужгородська міська рада не така вже і велика – всього 36 депутатів, з яких лише 27 подали власні звіти.
Із 5-ти депутатів від фракції «Солідарність» троє - Білонка В. І., Камінська О. А. та Риба А. Ю. – обмежилися лише фракційним звітом.
Четверо депутатів не подали звіти взагалі. Однак, у відповідь на наш запит міська рада повідомила, що згідно з оприлюдненим графіком проведення звітування депутатів Ужгородської міської ради VII скликання за 2019 рік, звіти депутата Ковальського А.В. та депутата Якубика І.І. відбулися 24 та 25 лютого 2020 року, проте інформація про результати проведених зустрічей та заслухані звіти до відділу по роботі з депутатами та постійними комісіями не надходила.
Щодо діяльності депутатів Ужгородської міської ради VII скликання Губковича В.М. та Волошина І.І. інформація про проведення звітів за 2019 рік у міській раді відсутня.
Найактивніше працювали з виборцями депутати від партії «Патріот»: за рік 5 депутатів прийняли 714 громадян. На другому місці за кількістю прийнятих громадян депутати від партії «Відродження» - 1359 громадян на 8 депутатів, а на третьому – представники «Солідарності», які в п’ятьох прийняли 540 громадян. За кількістю проведених зустрічей трійка лідерів виглядає дещо інакше. На першому місці «Патріот» (96 зустрічей на 5 депутатів), на другому – «Солідарність» (81 зустріч на 5 депутатів), на третьому – «Самопоміч» (38 зустрічей на 3 депутатів).
Найгірше працювали з виборцями у «Європейській партії України», від якої прозвітував лише один депутат: прийняв 15 виборців та провів лише 2 зустрічі.
Інститут “Республіка” виокремив ТОП-5 найпопулярніших робіт, що були реалізовані депутатами Ужгородської міськради, а саме:
Дороги, капітальний ремонт (двору) – 16 згадок.
Дороги, поточний ремонт (проїзної частини) – 14 згадок.
Депутатська допомога (інше) – 11 згадок.
Житловий будинок, ремонт (даху) – 10 згадок.
Інженерні мережі, ремонт (каналізація) та Освітлення зовнішнє (ремонт) – по 9 згадок.
Четверо депутатів Ужгородської міської ради відзначилися найбільш креативними активностями. Так, Василь Козак займався питаннями щодо законності виділення земельної ділянки; щодо законності встановлення МАФів у своєму окрузі. Депутат від партії «Наш край» зазначив подачу на розгляд конкурсних комітетів проектів, що мають на меті покращити соціально-економічний розвиток міста та області. Михайло Чурило створив футзальну команду, що має однакове найменування з назвою політичної сили, яку він представляє у міськраді – «Патріот». Микола Сюсько пішов ще далі, взявши участь у понад 20 круглих столах, конференціях, панельних дискусіях, кампанії проти кронування дерев та у розробці цільової програми «Молодь Ужгорода».
Є питання також до сумлінності відвідування пленарних засідань (у 2019 році їх було 16). Найбільш відповідально до цього обов’язку поставилися представники партії «Відродження», а найменше – депутати, які представляють «Самопоміч» в Ужгородській міській раді. Якщо говорити про конкретних обранців, то не пропустили жодного пленарного засідання лише Білонка В.І, Варцаба С.В., Вереш П.М, Готра В.В., Ломага Ю.Ю., Щадей В.І. Серед депутатів-прогульників лідером став Любар В.М. («Патріот») (31 % присутності на пленарних засіданнях).
В ході аналізу звітів було виявлено, що протягом року депутати подали всього два проекти рішень, 476 звернень та 6 запитів, з яких підтримали лише 2.
Робота депутатів у постійних комісіях у розрізі представництва політичних партій та відвідуваності комісій депутатами демонструє дисциплінованість представників двох політичних сил: «Єдиний центр» та «Відродження» (в середньому міські обранці відвідали по 91% засідань). А найгірше спрацювали в партії «Наш край» – лише 31%. Список міських обранців, які не пропустили жодного засідання постійних комісій, виглядає так: Білонка В.І., Богуславський Р.Я., Варцаба С.В., Ломага Ю.Ю., Оксьон Ю.Ю.. Сюсько М.М.
Отже, слід зазначити, що перевагами звітів депутатів Ужгородської міської ради є у переважній частині випадків єдине джерело висвітлення звітів - офіційний веб-сайт міської ради, та здебільшого деталізований звіт, який відповідає вимогам закону “Про статус депутатів місцевих рад” у частині його наповнення.
Із недоліків слід вказати на відсутність у звітах фотографій, які б наочно відображали ситуацію до та після втручання депутата, а також на якому етапі знаходиться розгляд питання, якщо воно ще не вирішено, повідомили Закарпаття онлайн в "Активній громаді".