Кулеба не пояснив, звідки в уточненому плані взявся п'ятий, "угорський" район

А мер Берегова вдався на цю тему до політичних спекуляцій

Кулеба не пояснив, звідки в уточненому плані взявся п'ятий, "угорський" район

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заперечив плани щодо створення "угорського району" на Закарпатті і відповів "трьома правдами" на "три фейки", які, начебто, розповсюджують у ЗМІ стосовно домовленостей із Угорщиною. Про це він повідомив у своєму Фейсбуку, коментуючи публікації в ЗМІ з припущенням, що Україна створює великий прикордонний Берегівський район під впливом Угорщини.

"Берегівський район уже давно і щасливо існує і має право продовжити своє існування. Йдеться лише про приєднання до нього Виноградівського району в рамках реформи. Рішення про приєднання цього району ухвалювало не МЗС, але ми підтримуємо адміністративно-територіальну реформу", – заявив посадовець.

Міністр запевнив, що ніяких зобов'язань перед Угорщиною щодо створення "національного" району під час недавнього візиту в Будапешт він не брав.

Очільник відомства сказав, що МЗС працює над поліпшенням відносин з Угорщиною і шукає можливі компроміси, але не зраджує інтересів України і не перетинає "червоних ліній".

"До речі, на одній з них ми твердо стоїмо, і я про це неодноразово говорив публічно: ми відхиляємо вимоги додатково міняти закон про освіту", – повідомив Кулеба.

Міністр наголосив: офіційна позиція МЗС полягає в тому, що жодна іноземна держава не може диктувати Україні, яким чином організовувати громади, райони або області.

При цьому Д.Кулеба не пояснив факт несподівної появи в проекті адміністративної реформи на Закарпатті після його візиту до Будапешту п'ятого, Берегівського району, тоді як до того на всіх рівнях було попередньо погоджено створення в області лише чотирьох таких одиниць, серд яких Берегівського в окреслених межах не було.

У цьому ж контексті у середу, 10 червня, до політичних спекуляцій вдався міський голова Берегова Золтан Бабяк. У своєму відкритому листі до Президента України без жодних на те підстав і нівелюючи право на дискусію він звинуватив опонентів створення окремого, "національного" району для угорців унамаганні вважати останніх "другорядними громадянами України з натяком на національність". А опубліковані на цю тему матеріали назвав "спекулятивними публікаціями у ЗМІ".

Нагадаємо, минулого тижня Міністерство громад і територій оприлюднило проєкти майбутніх районів України в рамках адміністративно-територіальної реформи. У Закарпатській області планують залишити п'ять районів, в тому числі Берегівський Несподіванкою і для громадськості, і для експертного середовища стала поява Берегівського району з населенням 200 тисяч осіб, переважно етнічних угорців, про створення якого раніше не йшлося. Частиною суспільства це було сприйнято так, що створенням такої адміністративної одиниці українська влада йде на перші поступки Угорщині.

Раніше Закарпаття онлайн інформував про те, що на Закарпатті замість нинішніх 13-ти планували створити 4 райони. І Берегівського серед них не було. Натомість, створення цієї адміністративної одиниці, до якої б увійшли більшість заселених угорцями населених пунктів, від Києва ультимативно вимагав офіційний Будапешт.

У цьому контексті Угорщина системно домагається створення на Закарпатті національно-культурної, а за рядом ознак - і політичної автономії для закарпатських угорців.
 

ДО ТЕМИ:

"Угорський" район: влада України пішла на поступки Будапешту

11 червня 2020р.

Теги: район, угорці, Кулеба, Бабяк

Коментарі

андрій 2020-06-27 / 20:28:13
говерла правий

Вуву до чаламади 2020-06-16 / 10:00:29
Мене дивує така упорота тугодумість.
Чому ми повинні відмовлятись від свойіх нац.інтересів від свойіх територій від інших важливих для нас речей в той час як хуни навіть і не думають цього робити.
Ну так пандемія ... Так вона зараз всюди.
Ну так нема роботи ... Так і по інших крайінах така сама ситуція
(+ - десь краще десь гірше) хунія не виключення.
Ну так війна на сході ... Алеж це не ми йійі розвязали.
А тому виходячи з цього всього може нам треба бути більш згуртованими а не песимістами.
А з уряду дійсно треба витискати все і ставити свойі вимоги.
КульЄБА точно обманщик який грає на двох роялях.
Перший з сіяртом
А другим для народу Украйіни.
Але на всє є свій час.

::: 2020-06-11 / 19:19:26
Правильно пише Sanyi, це мав уже відбутися давно. А то що пише тут Холмс, який не може відрізняти експорта від імпорту "Угорщина експортує з України"- це ганьба, і показує рівень знання та "підґотовленність" цього кадра. Я уже не говорю про Говерлу, який стверджував, щось про Паннонію - як про ісконну українську землю, але де була розташована, в яких межах навіть поняття не мав (я би на твоєму місті закрився би як "коробочка" від сорому). Ви тут пани закриваетеся в коло один від одного набираєтесь "знань", а з цими знанями вас ідентифікує захід - як по словянськи розмовляющих турків. Розширюйте ваші знання, щоб не ганьбити українську освіту, відкривайте ваше замкнуте коло якомога скорше.

Sanyi 2020-06-11 / 16:44:35
Браво Кулеба ,браво наш Президент!!!Це мав відбутися вже давно.Дякуемо.

Еріка 2020-06-11 / 15:06:40
Єврейська держава й угорський район. Браво!

Холмс 2020-06-11 / 13:52:48
За даних відносин з Угорщиною, для влади України найкращим варіантом буде повне ігнорування Угорщини та будь-яких контактів з урядом В. Обрана. Україна ні чого не втратить від такого міжнародного бойкоту. Угорщина блокує НАТО, в що НАТО заявило про те що приймає Україну в якості нового члена? І ні коли не заявить про це, тоді зо ми втрачаємо? Економічно, ще питання хто для кого вігідний партнер, Угорщина експортує з України у критичній для її економіки залежності з України електроенергію, мінеральні добрива і сільхозпродукцію. Що імпортує Україна з Угорщини?
Тому не варто прогинатися під цей світ, краще нехай він пронесеться під нас.

Чаломада 2020-06-11 / 10:39:46
Війна на сході ,Вірус , економіка падає як говерла чи андрії. А тут зайняті анкливами на 50 тис. народу. Більше нема чим занятись та скиглити. Бо через 50 чи Сто років це буде небезпечьно для країни. Де робочі міста та гідна плаца за працу?

Андрій 2020-06-11 / 10:18:26
До Говерли...Правильно і всіх хто не згідний у лагеря.

Говерла 2020-06-11 / 09:25:51
Всі, хто причетний до утворення угорського анклаву - Берегівського району - повинні постати перед судом за розпродаж українських земель. Дмитро Кулеба особисто відповідальний за цей злочин (він є уособленням зрадника, як ото головний поліцай під час війн). Землі повинні бути повернуті, іншомовні позбавлені права втручатися в політику України і якщо хочуть чогось власного - то можуть це робити через недільні школи власними коштами. А якщо такий стан речей їм не до вподоби - то мають право полишити Україну.

НОВИНИ: Політика

03:56
/ 11
У четвер на сесії Закарпатської облради зніматимуть "некоаліційних" заступників Шекету і Мана
10:56
/ 20
Полювання на президента
10:23
/ 17
"Кримінальний" Брензович і "заборонений" Грежа презентували в Будапешті путівник "Закарпаття угорськими очима"
01:43
/ 16
"Проштовхуючи" перейменування вулиці в Ужгороді в інтересах церкви держави-агресора, Андріїви створюють проблеми каріодиспансеру (ДОКУМЕНТ)
23:48
/ 8
Перший офіційний візит новопризначеного міністра внутрішніх справ Монастирського відбудеться на Закарпаття - "префект"
15:55
/ 20
Голову земельної комісії Ужгорода, "слугу" Мильо внесли до "Миротворця" через подвійне громадянство
18:52
/ 15
В.о. голови закарпатської "Батьківщини" Крулько хоче знищити природу Закарпаття, щоби ті, хто має $1000, не їхали відпочивати в Австрію
14:49
/ 13
Нардеп від Закарпаття Горват, вказаний серед авторів законопроєкту про Смарагдову мережу, насправді саботує його прийняття
13:15
В окремих громадах на Закарпатті досі чинне антиконституційне рішення щодо функціонування регіональних мов – Кремінь
14:58
/ 5
Україна не проти угорської допомоги Закарпаттю, якщо її погоджуватимуть із Києвом
10:15
Про спроби "викорінення Карпатської України" з національної пам’яті українців говорили на "круглому столі" в УжНУ
02:23
/ 7
"Переворот" в Закарпатській облраді: перерозподіл старого і опіка Києва
12:27
/ 27
Депутати Ужгорода замість Шимона призначили заступником мера Погорєлова і переформатувала виконком
11:14
/ 6
Секретарем Ужгородської міськради обрано голову фракції "Слуга народу" Арсена Мелкумяна
10:54
/ 4
У міськраді Ужгорода переформатовують коаліцію: на зміну "ЄСівському" секретарю Рибі прийде секретар від "слуг" Мелкумян
00:54
/ 3
Двоє закарпатських нардепів не виконали жодної обіцянки – "Слово і діло"
18:20
/ 4
У контексті боротьби за посаду головного лісника Закарпаття тимчасово призначено Ярослава Гоголюка
13:58
/ 6
Політичне воскресіння Балоги, повернення Брензовича та бліда тінь Медведчука
14:33
/ 3
В Угорщині судять фальсифікаторів виборів на користь Орбана, які використовували закарпатців
03:17
/ 13
Суд в Ужгороді всупереч Б.Андріїву вшосте (!) поновив Іштвана Цапа на посаді першого заступника міського голови
20:24
/ 1
В УжНУ "книжково" презентують політику на Закарпатті останніх 30-ти років (АНОНС)
02:37
/ 8
Після переформатування більшості в облраді головою Мукачівської райради обрали Лабоша від Балоги
17:43
/ 54
В Закарпатській облраді "слуги" створили ганебну "ширку" з ОПЗЖ, Балогою та "кримінальними" угорцями
13:02
/ 6
Угорщина пропонує мешканцям Закарпаття безплатну вакцинацію від COVID-19, і лише тим препаратом, який запропонують
18:31
/ 6
У конкурсі на посаду керівника пресслужби Закарпатської ОДА переміг Роман Молдавчук
» Всі новини