В селі Грушево на Закарпатті відроджують 300-літній монастир

На Закарпатті заходилися відроджувати монастирі

В селі Грушево на Закарпатті відроджують 300-літній монастирУ селі Грушеве відбудовують один з найстаріших храмів, що його зруйнували понад 300 років тому. Троє перших монахів житимуть поки що у невеличкій обителі. Надалі - сподіваються, що ченців буде більше, вони не лише відновлять монастир, а й зберуть про нього усі історичні відомості.

Грушівський монастир протягом століть був осередком не лише православ”я, а й друкарства. Переповідають, що тут працювали навіть Кирило і Мефодій, і що саме вони навчали тутешніх монахів мистецтву друкованого слова. Щоправда писемної згадки про це не збереглося.

Нині монахи, а їх наразі троє, сподіваються зібрати якомога більше відомостей про свою обитель. Життя у неї вдихнула перша богослужба, що її відправив архієпископ. А ось далі усі таїнства церкви здійснюватиме посвячений ієромонах Венедикт.

Монахи відродженого Грушівського монастиря мешкатимуть у невеличкому храмі, зведеному ними ж на руїнах стародавньої обителі. Поки що тут нема ані води, ані опалення. Одначе все це - мирська суєта. Такі дрібниці, кажуть монахи, легко здолати, коли перебуваєш під опікою вищих сил. Як доказ, беруть до рук звичайні молотки і видобувають з перероблених кисневих балонів, воістину божественні звуки.
17 серпня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

23:32
/ 3
Духнович чи Духновіч?
23:30
Духнович чи Духновіч?
01:29
У суботу в ужгородському скансені звучатиме дитячий "Веселковий передзвін" закарпатського фольклору
14:31
Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгий список 2025 року
14:46
В Ужгороді оголосили прийом пропозицій на здобуття премії імені Петра Скунця
20:58
В Ужгороді представили закарпатське фентезі про розбійника Пинтю Фото новина
16:00
/ 3
Закарпатському адвокатові, який за хабарі незаконно сприяв військовослужбовцям у звільненні зі служби, "світять" 10 років тюрми Фото новина
14:07
На виставці-ярмарку в ужгородському скансені можна побачити близько 700 писанок, 300 з яких можна придбати Відео новина
13:46
Закарпатський народний хор презентує Пасхальний концерт у поєднанні з пісочною анімацією
21:35
/ 4
В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
20:27
/ 1
У суботу в Ужгороді представлять "гуцул-фентезі" Олександра Гавроша
14:26
"Галерея однієї картини" відкрита в Чинадіївському замку "Сент-Міклош" Фото новина
11:25
В Ужгороді стартував V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури" Фото новина
13:09
Закарпатські лялькарі показали прем’єру вистави "Ірод" Фото новина
03:07
Закарпатська філармонія запрошує на особливий "бароковий" вечір, присвячений 340-річчю Баха
03:00
В Ужгороді відбудеться V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури"
02:50
/ 1
В Ужгороді відбулася зустріч з поетом, прозаїком, публіцистом, видавцем та громадським діячем Володимиром Шовкошитним Фото новина
14:26
/ 1
В Ужгородському замку розгорнули виставку молодіжної "Фокус групи" Фото новина
19:28
Визначено переможців театрального фестивалю "Ужгородський Березіль" Фото новина
21:26
У галереї "Ужгород" відкрили виставку робіт учасників Молодіжного об’єднання Закарпатської організації НСХУ Фото новина
00:58
Оголошено переможців ХІV Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле" у Хусті Фото новина
15:08
В Ужгороді покажуть"Випадковості та монохроми" Тіберія Сільваші
11:27
В Ужгороді презентують дебютну збірку Віктора Новграді-Лецо "Кавалки душі"
18:20
В Ужгороді, в крамниці-кав’ярні "Zelo" відбудеться майстер-клас з писанкарства
15:15
В ужгородському скансені відбудеться лекція-майстерклас про регіональні особливості традиційної писанки Закарпаття
» Всі новини