Зараз кожен магазин дверної фурнітури здатен запропонувати великий вибір цих елементів і деталей, головне, вміти вдало підібрати їх – як з практичної, так і з декоративної точки зору.
Дверна фурнітура – це, так би мовити, сукупне поняття, говорячи про яку, перш за все, мають на увазі:
Однак до дверної фурнітури також відносять так звані механічні довідники, стопори, обмежувачі, засувки, різноманітні накладки, ущільнювачі та інші деталі.
Без таких важливих елементів як петлі двері просто-напросто не відкриватимуться / закриватимуться. На сьогоднішній день є чимало різновидів петель, котрі бувають і врізні, і накладні, і навіть приховані.
Певна річ, найпопулярнішим варіантом є врізні петлі, що прикріпляють на дверний торець та коробку. А от приховані повністю зберігають естетичність дверей, проте їх монтаж потребує досвіду та спеціального обладнання.
Обираючи дану фурнітуру, слід звернути увагу на якість їх виконання, зокрема вони не повинні скрипіти чи мати явні дефекти або викривлення.
Загалом дверні ручки випускають у двох основних варіантах – поворотні та нажимні. Останні є дуже зручними у користуванні, тому і користуються неабиякою популярністю. Хоча поворотні ручки досить прості у монтажі, проте користуватись ними досить складно.
Особливо це проявляється, коли у Вас мокрі руки. Наприклад, якщо нажимний варіант можна відкрити навіть ліктем чи коліном (якщо у Вас заняті руки), то з поворотними дверними ручками такий, скажімо так, трюк навряд чи вдасться.
Купуючи ручки для дверей, переконайтесь, що вони гармонійно впишуться в дизайн дверей та інтер’єр приміщення загалом. Вони повинні добре доповнювати навколишній простір, а не псувати його. Крім того, ручки для дверей – це та річ, на котрій не варто економити, позаяк явно дешеві варіанти, як правило, мають доволі незначний термін експлуатації.
Ва;ливим елементом дверей, а особливо вхідних, – є замки, котрі дають змогу обмежити доступ сторонніх осіб до житла чи приміщення. Зазвичай замки виготовляють з латуні або хрому, бувають вони сувальні та циліндрові. Існує також особливий вид – електронні, котрі найчастіше використовуються на підприємствах чи державних установах з обмеженим доступом.
Окрім згаданих вище складових дверної фурнітури, котрі є основними, існують ще такі різновиди, як довідники, фіксатори (шпінгалети), обмежувачі та стопори, проте вони є скоріше додатковими, аніж обов’язковими. До прикладу, довідники використовуються для автоматичного закривання дверей, а тому вдома встановлюються, як правило, для зручності.