27 лютого – суд щодо скасування скандального екологічного висновку стосовно будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві

Йдеться про ключове резонансне судове засідання за позовом громадської організації "Ноосфера" і спільноти "Save Borzhava" про скасування висновку з оцінки впливу на довкілля проекту турецької фірми, який санкціонував будівництво 34-х гігантських вітряків на Боржавських полонинах.

27 лютого – суд щодо скасування скандального екологічного висновку стосовно будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві

У четверг, 27 лютого о 9:15, у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду (Ужгород, вул. Загорська 30) відбудеться ключове засідання по справі щодо скасування скандального «екологічного» висновку, який дозволяє будівництво потужної вітроелектростанції на гірській Полонині Боржава у Закарпатській області. 

Про таке повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор.

Будівництво промислового об’єкту на гірській полонині на висотах понад 1100-1600 м призведе не лише до негативних наслідків для господарства прилеглих районів і нищення особливо цінної гірської природної території. Будівництво планується на об’єкті Смарагдової мережі, створеної Постійним комітетом Бернської конвенції для захисту біорізноманіття у Європі. Це призведе до порушення Україною її міжнародних зобов’язань.  

У зв’язку з цим, восени 2019 р. Постійний комітет Бернської конвенції, який вже майже 2 роки стежить за розвитком ситуації, направив до Мінекології України рекомендацію призупинити реалізацію проекту ВЕС на той час, поки міжнародні експерти вивчатимуть всі обставини щодо оцінки впливу цього будівництва на об’єкт Смарагдової мережі «Полонина Боржава». Тому Міністерство змушене шукати способи зупинки цього масштабного будівництва, аби уникнути міжнародного скандалу. 

Департамент екології і природних ресурсів Закарпатської ОДА припустився ряду порушень при видачі скандального висновку. Зокрема, не були враховані зауваження науковців, у яких чітко показано, що інформація, надана забудовником для отримання висновку, є неповною і місцями недостовірною, а плановане будівництво призведе до знищення представників цінних видів і оселищ, які охороняються міжнародним і українським законодавством. 

Це та інші порушення є достатніми підставами для скасування висновку з ОВД у судовому порядку. Якщо суд визнає оскаржуваний висновок неправомірним і скасує його, це дозволить Україні виконати рекомендацію Постійного комітету Бернської конвенції, адже всі видані дозволи на будівництво у такому разі також будуть скасовані. 

Як чітко зауважило Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса в своєму листі на адресу Закарпатської ОДА в липні 2019 року, будь-яка будівельна діяльність на цих територіях буде мати негативний вплив на стан грунтів та підстилаючої поверхні і як наслідок - посилення ерозійних процесів, зокрема - погіршення умов проходження паводків. В зв'язку з чим тодішній очільник області І.Дуран визнав документи щодо будівництва вітряків на закарпатській Боржаві як такі, що суперечать законодавству.

На засіданні, що відбудеться у четвер 27 лютого, захисниками Боржави, представниками департаменту і забудовника будуть озвучені ключові аргументи і докази, а також відбудуться дебати між сторонами. Є ймовірність, що за результатами цього засідання суд нарешті винесе рішення у цій справі. 

Спільнота захисників Боржави "Save Borzhava" запрошує представників ЗМІ для висвітлення одного з найбільш резонансних екологічних судових процесів, що наразі тривають в Україні.

 

25 лютого 2020р.

Теги: Боржава, висновок, скасування, засідання

НОВИНИ: Соціо

17:31
/ 1
Підтверджено загибель на Луганщині Володимира Етнаровича, який вважався зниклим безвісти з травня 2025-го Фото новина
17:12
Чопський прикордонний загін запрошує долучитися до конкурсу Державної прикордонної служби України "Смарагдова ліра"
12:17
Закарпатець Михайло Переганя підкорив найвищу вершину Антарктиди Фото новина
11:05
/ 1
На Закарпатті затримали підприємця, який продавав гуманітарні авто для ЗСУ Фото новина
09:02
Як вимикатимуть світло на Закарпатті 24 січня
18:02
/ 2
Аварійні бригади із Закарпаття вирушили до Києва для ліквідації наслідків атак
17:26
/ 1
На Закарпатті митники вилучили авто з тайниками сигарет Фото новина
15:50
У Богдані на Рахівщині попрощалися з Миколою Біровашем, що помер після демобілізації внаслідок важкого поранення Фото новина
13:36
Укрзалізниця запускає новий щоденний поїзд Одеса — Рахів
12:37
В Ужгороді патрульні оштрафували водія, який керував напідпитку та без права керування Фото новина
10:15
В Ужгороді презентували унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті" Фото новина
09:12
/ 1
Чеське Брно стало 28-м містом-побратимом Ужгорода Фото новина
09:00
На Закарпатті оприлюднили погодинний графік відключення світла 23 січня
18:10
У Мукачеві відзначили День Соборності України живим Ланцюгом Єдності Фото новина
16:18
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники розшукали двох заблукалих туристів Фото новина
15:07
У Тячеві попрощалися з полеглим захисником Олександром Томишинцем, який майже два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
14:15
У Мукачеві патрульні знайшли малолітнього хлопчика, який залишився без нагляду Фото новина
13:06
Стало відомо про загибель на війні з рф військового із села Мокра на Ужгородщині Владислава Симковича Фото новина
12:02
У селі Ільниця на Хустщині ледь не згорів житловий будинок Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 22 січня
18:39
На Драгобраті сноубордистка заблукала через глибокий сніг Фото новина
17:27
На Закарпатті функціонує 31 Пункт незламності, решта готові до відкриття
16:33
/ 2
На День Соборності в Ужгороді презентують унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті"
16:08
/ 1
У Тячеві прощатимуться з полеглим на війні з росією Олександром Томишинцем Фото новина
15:11
Закарпаття увійшло до лідерів України за народжуваністю у 2025 році
» Всі новини