Постійний Комітет Бернської конвенції рекомендує владі України призупинити проект ВЕС на закарпатській Боржаві

Постійним Комітетом при Раді Європи по охороні дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі рекомендовано українській владі зупинити проект ВЕС на закарпатській Боржаві, і приділити йому особливу увагу, оскільки скарга стосується об’єкту Смарагдової Мережі.

Постійний Комітет Бернської конвенції рекомендує владі України призупинити проект ВЕС на закарпатській Боржаві

Як повідомила ГО "Українська природоохоронна група" (UNCG) з квітня минулого року європейськими органами Бернської конвенції розглядається скарга нашої групи щодо негативних наслідків, до яких може призвести плановане будівництво вітрової електростанції на території Смарагдової мережі «Полонина Боржава».  

Відповідний черговий лист надійшов 8 листопада 2019 року від представника Бернської конвенції на адресу Міністерства енергетики та захисту довкілля України, і до ГО "Українська природоохоронна ", як заявника про очікуванні порушення міжнародного законодавства внаслідок реалізації цього скандального будівництва. У листі Бюро Бернської конвенції рекомендує українській владі призупинити проект до часу, поки експерт, призначений органами Бернської конвенції, проаналізує документацію з оцінки впливу цього проекту на довкілля, що плануєтсья на 2020 рік.  

Паралельно Українська природоохоронна група звернулись до Закарпатської обласної державної адміністрації та Державної архітектурно-будівельної інспекції України, проінформувавши їх про зміст листа представника Бернської конвенції (надавши його копію з перекладом) з проханням призупинити реалізацію проекту з будівництва вітрової електростанції на території Смарагдової мережі «Полонина Боржава», інформує громадський правозахисник Віталій Грегор.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, сьогодні, 24 грудня о 10:30, в Закарпатському окружному суді заплановане фінальне засідання по скасуванню дозволу ДАБІ щодо будівництва ВЕС на Боржавських полонинах.

Довідка

Бернську Конвенцію про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі Україна ратифікувала ще у 1996 році. Відмова від співпраці з її Постійним Комітетом стала б порушенням міжнародних зобов'язань України. Тож сподіваємось, держава відреагує адекватно і призупинить проект до з'ясування експертами конвенції всіх обставин щодо впливу будівництва ВЕС на природу об'єкта Смарагдової мережі "Полонина Боржава".

 

24 грудня 2019р.

Теги: конвенція, забудова, Боржава

Коментарі

Богдан 24.12.2019 / 14:39:35
Наталка Майстренко
Якби вони розуміли,шо і Свидовець не менш цінний...

Наталка Майстренко 24.12.2019 / 14:15:43


Зебіли, до речі, підтримують нас у боротьбі за недоторканість території Боржави, і понад те активно просувають проект створення нового заказника на її території, вірніше, включення цієї території повністю до ПЗФ (природно-заповідний фонд). За що закарпатським ЗЕленим подяка


Степан Крук 24.12.2019 / 11:05:30
Цю "владу" від зебілізму може зупинити тільки кулемет! Скільки ще зебілам потрібно екологічних висновків щоб раз і назавжди закрити тему будівництва ВЕС на Боржавських полонинах?

НОВИНИ: Соціо

12:24
/ 2
На Закарпатті батько з сином намагалися вивезти сигарети до Словаччини Фото новина
12:16
Подорож Стежками Довбуша: екоосвітня програма в Карпатах для школярів
11:19
На війні з росією поліг воїн із села Бакош на Берегівщині Василь Хіміч Фото новина
09:21
/ 1
Патрульні в Ужгороді зупинили нетверезого водія без права керування Фото новина
10:13
/ 2
В Ужгороді стартувала серія безкоштовних романтичних екскурсій містом
09:02
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 9 лютого
11:15
/ 1
У Ясіні на Рахівщині попрощалися з Героєм Павлом Говбелом Фото новина
18:28
В Ужгороді патрульні зупинили водія з 2,32 проміле алкоголю Фото новина
09:19
/ 2
В Ужгороді зупинили водія без прав із ознаками наркотичного сп’яніння Фото новина
10:00
Пластуни Мукачева допомагають військовим відновлюватися Фото новина
17:04
В Україні відбувся 71 обмін полоненими – серед звільнених військовий, що мобілізувався на Закарпатті Фото новина
13:09
У Мукачеві водія BMW притягнули до відповідальності за порушення ПДР і нетверезе керування Фото новина
11:40
/ 2
В Ужгороді проведуть в останню дорогу захисника Олександра Шугара Фото новина
10:03
В Ужгороді сьогодні прощатимуться із полеглим на війні з росією бійцем Олексієм Бриньком Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 5 лютого
18:06
У Закарпатті зростає кількість хворих на грип та ГРВІ
16:51
/ 1
У Мукачеві провели в останню дорогу померлого військовослужбовця Сергія Туряницю Фото новина
15:41
/ 1
У Рахові попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Василем Веклюком Фото новина
14:57
На Драгобраті гірські рятувальники допомогли двом сноубордистам, які заблукали Фото новина
12:34
Прикордонника Чопського загону нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни» Фото новина
11:13
/ 1
На Закарпатті поліція попереджає про нову хвилю телефонного шахрайства
10:03
/ 1
На Берегівщині попрощалися з полеглим на війні з росією захисником Дьєрдєм Комовці Фото новина
09:06
Графік погодинних відключень електроенергії на Закарпатті 4 лютого
00:17
/ 6
Вчена рада УжНУ підтримала можливе об'єднання з Мукачівським державним університетом Фото новина (ДОКУМЕНТ)
23:28
У чеській Їглаві обирають гастрономічний символ міста з чотирьох варіантів від ужгородського кондитера Штефаня Фото новина
» Всі новини