Одночасно з подією нещодавно задіяному мистецькому центрі присвоїли ймення знаного закарпатського угорського художника Мігая Мункачі, якому сьогодні виповнилося б 176 років.
Завідуючий кафедрою образотворчого мистецтва Закарпатської академії мистецтв, доцент Аттіла Коприва нині виніс на суд шанувальників близько 30 різножанрових полотен.
“Для творчості митця характерні яскравий колорит і експресія, - зауважив у вітальному слові Генеральний консул Угорщини в Береговаі Матяш Сіладі.- Його краєвиди, портрети відкривають нове бачення навколишнього. Попередня виставка Франциска Ерфана несподівано користувалась надзвичайною популярністю. Сподіваємось, що і ця експозиція матиме не менший успіх.”
Аттіла Коприва – учасник багатьох вітчизняних і міжнародних виставок. Його роботи “Срібна земля”, “У променях літа”, ”Угорське подвір’я” та інші користуються заслуженою популярністю у шанувальників мистецтва.
“У Аттіли досить рано проявився потяг до живопису,- розповідає мама художника.- Першим помітив це батько, хоч він, аграрій, хотів, аби син продовжив його справу. Проте, зрозумівши пристрасть сина, прийняв мудре рішення, взяв за руку хлопчину й відвів до Мукачівської художньої школи.”
З першого разу талановитого підлітка до навчального закладу не прийняли. Ще рік персонально займався в одного знаного художника і лише тоді поступив до омріяної школи.
На персональну виставку Аттіли Коприви в Берегові завітали численні колеги, шанувальники мистецтва з усієї області, зокрема єпископ-ординарій римо-католицької церкви Закарпаття Антал Майнек, знаний колекціонер Ласло Ковач, “брат по пензлю” Петр Мадл із дружиною, інші поціновувачі.
“Головне моє кредо – добиватися у своїх роботах єдності форми і змісту,- зауважив при відкритті виставки Аттіла Коприва.- Намагаюсь всі свої полотна малювати з любов’ю, якщо писати без неї – нічого путнього не вийде.’
Живописець поділився, що головна тема його творів – це полікультура Карпат, їх і краса тих людей, що тут проживають.
Відрадно, що експозицію в Берегові відвідали не лише особи так званого зрілого покоління, але й молодь, яка прискіпливо приглядалась до творів художника.
- Подобається? - запитав.
- Дуже.
Це були учениці Берегівської ЗОШ № 5, які також займаються живописом, прийшли сюди зі своєю наставницею і в майбутньому мріють теж стати відомими художницями.
Що ж, твори Аттіли Коприви – гідний приклад для наслідування.
Микола Горват
ййй 24.02.2020 / 09:28:35
Треба взнати скільки продав картин???невже хтось купує???????????
Копча 22.02.2020 / 12:18:41
Коли викладач ба навіть завкафедри образотворчого мистецтва цілої потішної художньої академії не володіє грунтовними навичками рисунку та живопису то про яке навчання студентів може йтись. Давно пора зачинити цю богадельню.
ерделі 21.02.2020 / 20:14:52
коли митцям постійно платить якась держава воно стає рабом політики і втрачає своє природнє єство - свободу шкода цю добру людину