У с.Бараниці Ужгородського району Закарпатської області з листопада 2007 року апробують польську методику боротьби з корупцією. Вона передбачає, що інформацію про послуги, які надає адміністрація сільради, можна буде отримати на спеціальних картках. Картки включатимуть перелік виконавців та відповідальних осіб у сільраді за надання відповідної послуги, перелік необхідних документів для її отримання, строки, вартість та юридичні підстави надання послуги.
Цю картку кожен зможе отримати безпосередньо у сільській раді. З інших питань, мешканці села зможуть звернутися до бюро інформування громадян, який діє в приміщенні сільської ради. В разі стикання громадян з проявами корупції, кваліфіковані юристи бюро нададуть своєчасну правову допомогу. Послугами бюро безкоштовно вже скористались понад ста мешканців сіл Ужгородського району.
Проект „Бюро інформування громадян у сільській місцевості” реалізує Карпатське агентство прав людини „Вестед” та Баранинська сільська рада за підтримки Проекту «Гідна Україна», що виконується компанією Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) на виконання антикорупційних програм уряду України.
Як зазначив мер Баранинець Павло Чучка, чим більша взаємна довіра всередині громади, тим вища її життєздатність і конкурентоспроможність. І, навпаки, сумніви і недовіра в стосунках між людьми, між людьми й адміністрацією села вбивають самоврядування. Тоді самоврядування перетворюється у безплідне самообдурювання.
На думку організаторів проекту, причинами виникнення корупції є ціла низка чинників. І не останнє місце в цій низці займає брак інформації про права та обов’язки як громадян, так і владних інституцій, про передбачені законодавством процедури прийняття владних рішень.
З неінформованих та дезінформованих завжди легше користати, правом, про яке людина не здогадується, завжди легше знехтувати. Відповідно, інформування громадян є першим та неодмінним кроком до подолання корупції.
Метою проекту є підвищення інформованості мешканців сільських громад про їх права, і як наслідок – підвищення їх здатності активно протидіяти корупції. У бажанні краян протидіяти корупції годі сумніватися – за даними згаданого загальнонаціонального дослідження «Стан корупції в Україні» нетерпимість мешканців Закарпаття до корупції та їх готовність до такої протидії є однією з найвищих в Україні.
Завдяки використанню польського досвіду людина уникатиме черг для того, що б дізнатися інформацію та знайти необхідного їй посадовця. Крім того, саме інформування про права зменшуватиме рівень корупції у сільських громадах, адже у громадянина, який знатиме, що отримав послугу згідно чинного законодавства та у встановлені законом строки, не виникатиме спокуси «віддячити» чиновнику поза рахунком сільради.