Очільник КМКС Брензович "підписував" звернення до Зеленського щодо освіти угорців із курорту Балі – джерело

Голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович перебував з родиною на відпочинку в Індонезії, коли від його імені було засвідчено звернення до українського Президента не підписувати новий закон «Про повну загальну середню освіту».

Очільник КМКС Брензович "підписував" звернення до Зеленського щодо освіти угорців із курорту Балі – джерело

За інформацією джерел видання у керівництві «Товариства угорської культури Закарпаття», їх лідер вилетів на один з елітних курортів острова Балі, що в Індонезії, саме напередодні прийняття Верховною Радою вказаного закону, який, на думку угорців, порушує їх права на навчання рідною мовою. 

Прийняття нового закону, який ніяким чином не обмежує права національних меншин держави, а навпаки, чітко регулює співвідношення у викладанні шкільних предметів українською та угорською мовами відповідно, мало стати пом’якшуючим фактором у вирішенні конфлікту з Угорщиною, але лідери угорців знову називають його «дискримінаційним».

Як і очікувалось, лідери ТУКЗ-КМКС, під головуванням Василя Брензовича, зібрались на термінову нараду в Ужгороді одразу після прийняття закону, і вирішили опублікувати звернення особисто до Президента України з вимогою не підписувати закон, який «загрожує збереженню мови та самобутності національних меншин, зокрема й закарпатських угорців». 

Все б нічого, якби у той момент один з підписантів та лідер угорців Василь Брензович не перебував на острові Балі, за майже 14 000 кілометрів від головного офісу ТУКЗ-КМКС в Ужгороді, що фізично унеможливлює підписання ним особисто будь-яких документів, тим паче публічних звернень до найвищих владних кабінетів України.

Два інших підписанти – голова «Демократичної спілки угорців України» Василь Зубанич та ректор «Закарпатського угорського інституту ім.Ференца Ракоці ІІ» Ілдика Орос перебували у Берегові, хоча, за опублікованою і поширеною проугорськими сайтами інформацією, всі троє були на терміновому зібранні в Ужгороді.

Виникає багато логічних запитань, зокрема, чи знав про прийняття вказаного закону пан Брензович перед поїздкою? Якщо знав, то чому не зробив завчасне звернення до ВР з вимогою не приймати його? Чи залишав комусь право підпису на публічних заявах і документах тощо?

Виходить, що голова ТУКЗ, який має опікуватися угорцями краю, збереженням їх національної ідентичності, покращенням рівня освіти, культури та матеріального становища, робить це виключно на «паперах» та в голосних заявах, практично не підтверджуючи свої слова діями.

До речі, за інформацією від туроператорів, «райський» відпочинок на Балі обійдеться цьому борцеві проти зміцнення статусу державної української як мінімум у 6 тисяч доларів, так як курорти острова вважаються одними з найелітніших у світі. Враховуючи перельоти, шопінг, екскурсії, то це ще додатково «влетить в копійочку».  Хоча, сам Василь Брензович минулоріч вже потрапляв у фінансовий скандал через кошти благодійних фондів Угорщини та їх ймовірно нецільове використання, коли журналісти «Укрінформу» оприлюднювали факти елітного життя голови ТУКЗ-КМКС: нерухомість у центрі Ужгорода за 150 тис доларів чи автівку «Toyota Camry» за 30 тис доларів.   

Цікава сама реакція на інформацію екс-народного депутата Брензовича, який, будучи публічною особою, має підтвердити або спростувати інформацію – якщо не у ЗМІ, то хоча б серед лідерів угорськомовної меншини Закарпаття, його вплив серед яких, за інформацією журналістів, щороку слабшає. 

Нагадуємо, що 16 січня  Верховна Рада України прийняла закон "Про повну загальну середню освіту", який має надважливе значення не тільки для продовження реформ освіти в Україні, але є однією з вимог Венеційської комісії щодо мови освіти, які стосуються навчання мовами Євросоюзу – а отже, і угорською, що мало стати пом’якшуючим фактором у вирішенні конфлікту з Угорщиною.

Натомість, підконтрольні Будапешту угорські структури на Закарпатті вже негативно відреагували на компромісний закон.

Крім того, він очікувано не сподобався Росії.

24 січня 2020р.

Теги: освіта, Брензович, Угорщина

Коментарі

Катерина 02.02.2020 / 16:48:35
Брензович з Балі надіслав в Оман Президенту "ЗЕ" листа......
Нічого дивного в цьому не бачу.
Якщо народ проковтнув Пьєтра Інкогніто, тоді це нормальна і звична практика.....
Яка країна,такий народ.....який народ, такий його Президент.
Народ заслуговує своїх керманичів !

Вуву 27.01.2020 / 21:02:05
Освітній закон не стосується іноземних студентів у вишах.
І то ... Це ще залежить він внутрішніх регулятивних положень вузу.
Бо є і такі де спершу вивчають виключно мову а здавши тест на знання дають дозвіл на навчання по обраному фаху.
Чи wvt4 ... Вдаєшо цього не знає.

до т4 27.01.2020 / 09:36:09
у нас іноземці теж навіть в ужну

WV T4 26.01.2020 / 18:50:58
В Угорщині студенти інших держав навчаються не угорською
Англійська , німецька і тд

Вуву 26.01.2020 / 18:20:03
Наш "патріот" вакаГчук теж був не кращим.
Тай податки він чесно ТЕЖ НЕ
сплачував так як всі прості смертні.
Невростенія ходяча .

форінт 26.01.2020 / 14:05:35
це класика жанра для простаків мадяр мітинги памятні дошки памятники короче патриотизм ну а для вибраних балі індонезія теплий океан точно як в росії для простаків росіян жидо бендеровці нападають гей європа рветься в росію сорос хоче задушити тобто патріотизм а для начальства вілли банки яхти в америці гей європі і навіть в україні ось такі вони білі і пухнасті

Читач 26.01.2020 / 10:54:31
Нехай мадяри та росіяни дадуть відповідь на запитання: чи дозволено учням не вчити державну мадярську та російську мови у їхніх республіках - в РФ та Magyarország а вчитись на будь-якій мові, що забажаєш, назвавши її мовою нацменшин? Чи є таке там у них (в РФ та Magyarország), чого вони вимагають в Україні? В РФ та Magyarország дозволено не знати, не говорити і не вчитись державними мовами?

злий 26.01.2020 / 02:04:26
Hun-Magyar, по суті публікації є заперечення чи зауваження?

Борка 25.01.2020 / 21:57:53
Igazat mondva - давно пора гнати того Бредзовіча.Далеко не такого хотять бачити угорці як захисника інтересів.

Hun-Magyar 25.01.2020 / 15:50:11
А де джерело?

Вуву 24.01.2020 / 22:59:15
Странно ош він не взяв із собою ілдию і зубанича на "отдих".
А то они всьо время в тройом ...
Як "нерозлучна шведська сімя"

Вуву 24.01.2020 / 22:55:46
Я думаю що вже прийшов той час коли бриндзвич мусить продовжити свій відпочинок після Балі на тюремних нарах.
**********
А як так відносно закону про неправомірне збагачення.?
Чи в Ужгороді ніякі органи вже не працюють

Гийза 24.01.2020 / 22:52:17
Голова СБУ Баканов розслідував збиття українського Боїнга з Куршевелю і що?

Брензович 24.01.2020 / 22:41:43
Я часто підписую такі заяви з Будапешта, ну і що? Чим Балі гірше?

::)) 24.01.2020 / 22:15:47
Очільник України Зеленський розслідував збиття боїнгу в Омані і шо?

НОВИНИ: Політика

18:57
На Мукачівщині, з'їхавши на авто в кювет, загинув громадянин Польщі, його пасажир, неповнолітній ужгородець, травмований Фото новина
18:30
На Закарпатті затримали переправника з Прикарпаття, який спрямував свого земляка-"ухилянта" в Тису і покинув Фото новина
01:24
У Мукачеві п'яний водій скоїв ДТП і втік Фото новина
00:14
/ 3
угорщина заявила про виявлення двох українських "шпигунів", один з яких – "слуга" із Закарпатської облради Цебер
23:51
/ 5
Український план Орбана. Як угорський лідер хоче використати Україну для перемоги на виборах
19:59
/ 8
угорщина заборонила в'їзд "слузі" з Закарпатської облради Цеберу, який раніше як "діджей з угорщини" їздив у Крим розважати окупантів
01:05
/ 7
У Кам’яниці рубають ліс під новий андезитовий кар’єр компанії Михайла Лаби та оточення нардепа, члена фракції ОП-ЗЖ Фельдмана
05:35
/ 3
В угорщині допустили відновлення консультацій з Україною щодо меншин
04:23
/ 5
угорщина скасувала заплановані в Ужгороді переговори з Україною щодо нацменшин
10:30
/ 3
У відповідь на дії будапешта Україна висилає двох угорських дипломатів, з яких один – консул з Берегова
22:34
/ 7
Угорський журналіст: спецслужби орбана шпигували за Україною ще кілька років тому
13:34
/ 12
На Закарпатті викрили агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка з'ясовувала реакцію на введення тамтешніх "миротворців" Відео новина
00:59
/ 4
Суд "за давністю" закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана
00:57
/ 4
За наполяганням СБУ мер Андріїв відсторонив від виконання обов'язків свого заступника Плавайка
12:07
/ 12
Ужгородські депутати очікувано провалили звільнення заступника мера Плавайка, якому СБУ відмовила в доступі до держтаємниці
15:39
/ 8
Угорець з Ужгорода з вершини Говерли закликав угорців в угорщині сказати "Так" вступу України до ЄС Відео новина
14:17
/ 9
У вівторок на позачерговій сесії Ужгородської міськради на підставі листа СБУ з посади заступника мера планують звільнити людину Пересоляка Плавайка
20:57
/ 13
Посол "Угорщини в Угорщині" Шандор передає в українські села угорські книжки
17:02
/ 15
Дружина закарпатського нардепа-"слуги" Лаби за 583 грн купила дві ділянки у курортному Пилипці
03:28
/ 5
Депутат-"слуга" Берегівської райради виїхав у відрядження за кордон через митний пост, очолюваний батьком, і не повернувся Фото новина
02:44
/ 3
Вперше на Закарпатті з робочим візитом перебуває Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Фото новина
17:46
/ 6
Голова Хустської райради Н.Павлій "за власним бажанням" подав у відставку і "пішов далі"
15:05
/ 10
Дружина керівника БЕБ у Закарпатській області купила новий будинок з землею
01:31
/ 21
На третій рік війни мер Ужгорода Андріїв увійшов до четвірки мерів України з найбільшими зарплатами (ІНФОГРАФІКА)
14:52
/ 5
Голова земельної комісії Ужгорода, "слуга" Мильо задекларував $340 тис., 1,7 млн грн і влаштувався "завгоспом" у лікарню
» Всі новини