У повідомленні говориться, що після вступу в силу документа навчання мовою країн Євросоюзу стане можливим тільки до п'ятого класу. Після цього викладання українською мовою буде поступово зростати з 20 до 60% часу занять до дев'ятого класу. Російськомовні діти також зможуть навчатися рідною мовою до п'ятого класу, але після цього не менше 80% занять повинні проходити українською. У МЗС зазначили, що подвійні обмеження стосуються також і інших мов, наприклад білоруськоъ чи ідиш.
"16 січня Верховна р\Рада прийняла закон "Про загальну середню освіту". З жалем констатуємо, що, незважаючи на рекомендації Венеціанської комісії Ради Європи "забезпечити необхідний баланс" у мовній сфері та обіцянки київської влади їх виконати, насправді нічого не змінилося — російська мова в Україні продовжує зазнавати подвійної дискримінації", — зазначено в повідомленні.
В МЗС РФ звернулися в ООН, Раду Європи з проханням дати оцінку новому закону в Україні.
Раніше закон розкритикували в контрольованих з Будапешта угорських оранізаціях Закарпаття, назвавши закон про середню освіту "черговим кроком до українізації".
Вуву 2020-01-20 / 11:14:38
Так вони у федарастійі приняли закон про заборону татарськойі мови як офіційнойі на територійі Республіки Татарстан.
Про шо мова.
"Всьє што гаварят па рускі ...
Рускіє.
Даже єслі ані савсєм нє рускіє.
(Ібо щітаются єго носітєлямі)
Тільки вони від того ніяк
"тащитись" не хочуть а другі не можуть.
Крук 2020-01-19 / 23:19:52
Добрий закон,а мацкалі на собі писок закриють,кілько наших шкіл у кацапії? А кілько нашого люду там, і чому не буянять жевби ї мош було по нашому говорити там???