Триває розгляд справи щодо визнання дій Державної архітектурно-будівельної інспекції протиправними і скасування виданого нею дозволу на будівництво ВЕС на Боржавських Полонинах за позовом ГО "Міжнародний інститут людини і глобалістики "Ноосфера". Справа № 260/1058/19 перебуває на розгляду в судді С. Гаврилка.
Очікувалось, що на попередньому засіданні, 24 грудня, буде оголошене рішення, однак обсяг доказів, які сторони намагалися подати до матеріалів справи, був значним, і їх дослідження вимагало багато часу. Після дослідження доказів суд оголосив перерву до 27 грудня.
Надані позивачем документи свідчать про значну кількість порушень, яких припустилася ДАБІ, не врахувавши ряд обставин при видачі дозволу. Зокрема, забудовником не були виконані екологічні умови, прописані у Висновку з оцінки впливу на довкілля (які є обов’язковими до виконання); на момент розгляду ДАБІ заяви забудовника було відкрито два судових провадження, що стосуються планованої діяльності; територія планованого будівництва призначена для рекреації та туризму, а не для будівництва вітроелектростанцій; територія будівництва накладається на об’єкт Смарагдової мережі – природоохоронної території, що перебуває під захистом міжнародних правових актів. У зв’язку з останнім фактом, європейський орган, що реалізує політику у природоохоронній сфері – Постійний комітет Бернської конвенції – рекомендує уряду України призупинити проект.
Управління ДАБІ у Закарпатській області двічі відмовляло забудовнику у видачі дозволу, однак, забудовник подав документи до ДАБІ у Києві, яка 18 вересня 2019 року кулуарно видала дозвіл всупереч нормам законодавства щодо розмежування повноважень її структурних підрозділів.
Крім того, що оскаржуваний дозвіл виданий з порушеннями, додатковою підставою для його скасування є загадана вище рекомендація Постійного комітету Бернської конвенції про призупинення проекту. Україна як сторона Бернської конвенції та на виконання Оселищної Директиви ЄС, а також Угоди про Асоціацію з ЄС, зобов’язана забезпечити захист територій, які мають ключове значення для збереження біорізноманіття у Європі. Саме такою територією є Полонина Боржава.
Крім екологів і науковців, за збереження Боржави виступають спортсмени, туристи, місцеві мешканці і всі, хто цінує красу українських Карпат. Саме тому увага до цієї справи прикута не лише на Закарпатті і по всій Україні, але і у країнах Карпатського регіону, оскільки планована діяльність може мати транскордонний вплив, який не був оцінений.
Більш детальну інформацію можна знайти на сторінці спільноти «Врятуй Боржаву»: https://www.facebook.com/save.borzhava/
Щось 2019-12-26 / 19:48:13
Щось уже й не дуже вириться що суасують , довго тягнеться справа