Мукачево. Літературний альманах "Джин­сове покоління. Пост­радянська література Закарпаття" вийшов у видавництві "Карпатська вежа"

Літературний альманах «Джин­сове покоління. Пост­радянська література Закарпаття» — перша в історії Закарпаття збірка прози і поезії сучасних письменників краю, як уже визна­них майстрів середнього, «джинсового» покоління, так і багатообіцяючих юних дебютантів, представників так званого комп’ютерного покоління. Нехай літератори закидають мене смерековими шишками, але наважуся сказа­ти, що у світі сучасної україн­ської літератури такий її сегмент, як література Закарпаття, не дуже відомий чи розкручений.

Мукачево. Літературний альманах "Джин­сове покоління. Пост­радянська література Закарпаття" вийшов у видавництві "Карпатська вежа"

Виправити помилку, певно, й покли­кана видана у Мукачеві збірка, пишно названа альманахом. Якщо читачеві пощастить її перечитати, він дізнається, що сучасна література в Закарпатті, як мінімум, існує. І вона почала стрімкий відхід від своєї усталеної традиції писати щось таке про Карпати, смереки і життя людей, яким легко дихати, але важко жити. Нині на Закарпатті, як можна дізнатися зі збірки, пишуть про любов. Або про секс. Або про те й інше разом. Не помилюся, якщо скажу: 69% текстів авторів комп’ютер­но-джинсового поколін­ня знайш­ли натхнення саме в цій тематиці. Якою навряд чи здивуєш читача сучасної української літератури, але ж варто мати на увазі, що в рурально-патріархальному загорському краї вголос «ПРО ЦЕ» до сих пір говорити не заведено. Хіба що у русинсь­ких чи гуцульських сороміцьких коломийках (або ж «співанках») чи іншому обсцент­ному контексті.
Читач альманаху може зробити для себе ще одне відкриття: в закарпатській літературі з’явилася тема міста. За всеукраїнськими мірками, воно зовсім невеличке, але воно є — і в ньому є вулиці, кав’ярні, універ тощо, і тепер вони почали витісняти з паперових сторінок архетипні копиці та колиби. А ще на сторінках альманаху є привід для шкандалю. Якби я був промоутером цього видання, я б доклав зусиль, аби його роздули і тим привернули до книжки потужну увагу. Бо сам собою секс чи любов тої уваги нині вже не привертатимуть. Але у збірці є оповідання «Адольф і Єва», про любов зрозуміло кого, і якби про нього дізналися широкі кола, то, можливо, повітря б уже потрясали всілякі псевдоантифашистські комітети та ордени фофудьєносців, накручуючи книжці рейтинг...

"Дзеркало тижня"
15 березня 2008р.

Теги:

Коментарі

Урзус 2008-03-16 / 18:53:00
На "Дзеркалі тижня" є ще коментар, де написано:

"Мушу додати сюди той шматок, який редакція чомусь вирішила не публікувати, а він, як на мене, суттєвий: "...Наостанку кілька рядків з альманахівського віршу про Спілку письменників, членом якої автор опусу явно не є, хоч його колеги по СПУ (не плутати із партією О. Мороза) перебуванням в лавах цієї організації явно пишаються, судячи з біографій: „що таке спілка письменників це обов’язково передплатити газету літературна україна раз на рік писати статтю про духовну деградацію нації при кожній нагоді цитувати самого себе водити колєг на п’ятдесят грам ... і о боже за ціле життя не написати нічого путнього” Хочеться побажати і джинсовикам, і комп’ютерникам, аби про них колись не написали чогось подібного"

Див. http://www.dt.ua/3000/3680/62362

НОВИНИ: Культура

01:05
Вийшла друком нова книга Петра Мідянки "Посланія від Петроса"
10:50
На Закарпатті вийшов у світ черговий номер журналу "Культурологічні джерела"
14:52
У підземному переході під транспортним мостом ім. Томаша Масарика в Ужгороді облаштовують пандус
02:21
/ 1
Рік без Дмитра Кременя
11:55
/ 1
У Хусті працюють над створенням театру під відкритим небом на Замковій
02:48
Закарпатський муздрамтеатр поступово відновлює роботу
14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
/ 1
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
16:46
В обласному краєзнавчому музеї в Ужгороді запропонують оглянути народні музичні інструменти та артефакти середньовічної церкви
03:56
/ 5
В Ужгороді відбулася акція на підтримку представників креативних індустрій
11:13
На Закарпатті визначили переможців дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва "Легенди Карпат"
» Всі новини