Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведене з 22 до 25 листопада
Ухвалення Верховною Радою закону про ринок землі в першому читанні підтримали 29% опитаних, не підтримали вдвічі більше респондентів – 64%.
Якби всеукраїнський референдум про продаж землі сільськогосподарського призначення проходив найближчої неділі, 22% українців проголосували б на референдумі "за" ринок землі, 59% – "проти", ще 14% не брали б участі в голосуванні.
Учасники дослідження так оцінили дії парламентських партій щодо продажу землі:
- 20% схвалили голосування "Слуги народу", 39% – не схвалили (баланс -19%);
- 23% схвалили голосування "Опозиційної платформи – За життя", 24% – не схвалили (баланс -1%);
- 25% схвалили голосування "Батьківщини", 23% – не схвалили (баланс +2%);
- 15% схвалили голосування "Європейської солідарності", 28% – не схвалили (баланс -13%);
- 15% схвалили голосування "Голосу", 22% – не схвалили (баланс -7%).
Якщо іноземці зможуть купувати землю в Україні до проведення референдуму, про який говорив Володимир Зеленський, то 43% покладали б відповідальність за це на Верховну Раду; 17% – на Кабінет міністрів; 51% – на президента; 10% – на Конституційний суд; 14% – на партію "Слуга народу"; 14% – на правоохоронні органи (ГПУ, МВС); 10% – на Верховний суд.
КМІС проводив опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
З 22 по 25 листопада соціологи провели 1500 інтерв'ю. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України, але до неї не включали окуповані території. Похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%.
Volodymyr Krasnoholovets 2019-12-02 / 00:53:58
НАУКОВИЙ ПОГЛЯД НА УКРАЇНСЬКУ ЗЕМЛЮ
Продаж землі не просто абсолютно не на часі, він йде в розріз з тими діями, яких потребує земля! Треба знати нюанси, а вони вкрай важливі і гнітючі. По сектору сільського господарства, тобто 41 мільйону гектарах землі, можна сказати коротко наступне.
1) Через непродуману варварську політику СРСР стосовно розширення площ орних земель в Україні та продовження такої дикої земельної політики в перші 28 років незалежної України, наша країна в останні 35-40 років втратила до 70% своїх водних ресурсів. Вже формуються класичні пустелі в Херсонській, Тернопільській, Київській, Хмельницькій областях.
2) Негайно треба переглянути закон Л. Кучми про розпаювання земель.
3) Повернути 50% з розпайованих земель назад в державну власність.
4) Ці вилучені 50% землі треба вже цієї осені почати засаджувати лісом, адже в країні лише 14% відведено під ліс, з яких майже половина лісу вже вирізана. Має бути як мінімум 30% території покрито лісом (в Німеччині - 35%).
5) Особливо важливо почати засаджувати лісом всі береги і схили з холмами, при яких є ставки та джерела води, береги річок.
6) Ліси мають бути зарослими чагарниками і в'юнкою травою - це потрійний захист від випаровування води з землі.
7) Почати негайно відновлювати болота; тобто, треба зруйнувати проведену в радянські часи меліорацію коли болота висушували і в такий спосіб збільшували площі під орні землі (треба буде витягнути керамічні трубки для збору і відведення води з землі, які закладені на глибині 2-3 м на площах в сотні тисяч чи мільйони гектарів).
8) Негайно почати прочищати і оздоровлювати малі річки, а також і великі.
9) Суттєво зменшити площі під посіви сільсько-господарських культур, особливо олійних зернових: соняшник, кукурудза, ріпак, соя — адже ці культури виснажують ґрунт і їх сіють на величезних площах лише з метою власного збагачення з нульовою користю для господарства України. Земля має почати "дихати". Зернові культури потрібно сіяти в основному для України і лише частково для експорту.
Ріст літньої температури на 3-5 градусів і відсутність літніх дощів закликає до термінових дій вказаних в пунктах 1-9. Тому описана схема дій повинна бути негайно впроваджена новим урядом.
Для самочинного наростання 2,5 см чорнозему потрібно 1000 років.
На зміну відкритому землеробству потрібно впроваджувати культивацію с-г рослин в теплицях. Адже два останні роки поспіль Україна завозить городину та овочі через нестачу своїх власних продуктів, зокрема: картопля, гречка, помідори, цибуля.
Є відео в Youtube де з космосу показують території Саудівської Аравії та Ізраїлю -- видно величезну кількість висохлих русел рік, величезні інженерні споруди гребель колишніх водойм на десятки км. А тепер -- пустеля. Напевно, що 2000 років тому тамтешній народ вже не мав своїх лісів в тій частині землі, а люди жили лише на запасах води, яка текла з гір. Тепер -- пшик. І таким буде наше скоре майбутнє, якщо народ не схаменеться і не почне відроджувати ПРИРОДУ.
P.S. Експерт (2012 р.): Україна може втратити половину орних земель через зміни клімату
https://www.unian.net/economics/agro/691900-ukraina-mojet-poteryat-bolee-polovinyi-pahotnyih-zemel-iz-za-izmeneniya-klimata.html
https://www.unian.net/society/691927-ekspert-ukraina-mojet-poteryat-polovinu-pahotnyih-zemel.html
ПЛАНЕТУ ОЧІКУЄ ЕКСТРЕМАЛЬНА СПЕКА
https://gazeta.ua/articles/edu-and-science/_planetu-ochikuye-ekstremalna-speka/932066
Територія, яку охоплюватиме екстремальна спека, зросте на 50-80%.
За даними американських вчених, через викиди парникових газів хвилі спеки повинні збільшитись до середини цього століття, передає стаття "Heat waves could increase substantially in size by mid-century, says new study"
https://phys.org/news/2019-10-substantially-size-mid-century.html
Науковці вважають, що при максимальному зростанні концентрації двоокису вуглецю площа посушливих земель може подвоїтися. Як наслідок, зросте навантаження на енергомережу через величезну кількість працюючих кондиціонерів. Крім цього, підвищиться ризик передчасної смерті серед уразливих груп населення. Тривалість та інтенсивність теплової хвилі також повинна збільшитись.
ЗА 30 РОКІВ В УКРАЇНі ЗНИКЛО 10 ТИСЯЧ РІЧОК. КРАЇНА В СТАНІ «ВОДНОГО СТРЕСУ»:
https://mayak.org.ua/news/za-30-let-v-ukraine-ischezlo-10-tysjach-rek-strana-perezhivaet-vodnyj-stress/
Byby 2019-11-29 / 18:19:44
А зЄля так обіцявся шо мало не всрався ...
Проводити референдуми по найбільш
важливих питаннях в суспільстві
І крайіні.
Він напевно хоче щоб народ його прокляв ... (як колись Івашка)
І в землю поклав.
************************
Чи він гадає що сівши в крісло президента може робити із народом
Крайіною і землею ...
Все ЩО ЗАХОЧЕ ?