За інформацією із відкритих джерел, депутат фракції «КМКС» Партія угорців України» у Чопській міській раді Томаш Берецкі за останній сесійний період пропустив 7 засідань, тоді як його колега по фракції Мігаль Дебрецені не з’явився аж на 12 засідань. Усього, до речі, міська рада Чопа за період 2018-2019 років засідала 19 разів. Тобто, депутати-прогульники не відвідували близько 50% поточних засідань у той час коли, міська влада та виконком тривалий період відтермінували вирішення важливих питань соціально-економічного розвитку міста.
До речі, Томаш Берецкі та Мігаль Дебрецені за професією – журналісти. Перший депутат на офіційному сайті Чопської міськради вказаний як редактор обласного телеканалу «Тиса», а другий – як кореспондент угорського телебачення. Логічно, що професія сучасного журналіста передбачає тривалі відрядження закордон, але журналіст, який поєднує свою професію з мандатом, зобов’язаний знати українське законодавство, яке забороняє посадовцю володіти будь-яким іншим громадянством, крім українського. Томаш Берецкі та Мігаль Дебрецені, ймовірно, «засвітили» десь у тривалих подорожах свої угорські паспорти, тоскільки потрапили до бази сайту «Миротворець», де оприлюднені відповідні документи.
Підтвердження наявності угорських паспортів у депутатів Чопської міськради Томаша Берецкі та Мігаля Дебрецені
Отже, в оприлюднених на сайті «Миротворець» документах чітко видно особисті дані депутатів, серія та номер їх угорських паспортів, а також дати їх народження, які повністю співпадають з даними офіційних біографій чиновників (http://chop-rada.gov.ua/archives/10022, http://chop-rada.gov.ua/archives/10099).
Про свою любов до подорожей у робочий час депутати фракції «КМКС» Партія угорців України» Томаш Берецкі та Мігаль Дебрецені інформують виборців через соціальну мережу Фейсбук, де постійно оновлюють стрічку фото із закордонних вояжів, куди їздять як для відпочинку, так і для підготовки сюжетів для угорських новин.
Депутати Чопської міськради часто подорожують в Нову Зеландію чи Південну Африку
Зрозуміло, що в даному впадку проблема полягає не у виконанні професійних обов’язків журналістів, а у невиконанні обіцянок, даних своїм виборцям, а також порушенні законодавства України через подвійне громадянство представників влади.