Як зазначили член ради директорів АТ «Mavel, as» Ян Шіп та торговий директор цієї компанії Максим Піхік, "Проект дозволить генерувати «зелену» електроенергію з відновлювального джерела енергії – води, використовуючи існуючий невикористаний гідропотенціал річки Шопурка. Це дасть можливість зменшити використання палива на базі вуглеводів, викиди в атмосферу парникових газів і поліпшити екологію в цілому".
Чехи також розповіли, що гідроелектростанції представлятимуть ГЕС дериваційного типу з будівництвом невеликої греблі та обвідного дериваційного каналу. Проектом передбачається будівництво водосховищ для накопичення води або вплив на існуючий режим роботи річки. Вся вода, яка буде забрана для ГЕС, буде повернута назад в річку, при цьому ніяк не впливаючи на її якість або хімічний склад. Проектом також передбачено рибохід, який дозволить мігрувати рибі вгору і вниз по річці, і таким чином ГЕС буде безпечна також і для іхтіофауни.
Додатково ГЕС дозволить проводити моніторинг періоду паводку і завчасно попереджати про його початок та оцінювати його масштаб. Це дозволить надати додатковий захист населенню, яке проживає в прибережних районах.
Ігор Бондаренко вислухав чеських інвесторів та запевнив, що зініціює робочу групу, яка вивчить детально проблемні питання, з якими зіштовхнулася компанія.
- Мені дуже приємно, що така потужна компанія завітала до нас у Закарпаття, - сказав Ігор Бондаренко. – Вдячний за інноваційні технології, які Ви хочете впровадити у нашому краї. Робоча група врахує ваші пропозиції, проведемо двосторонню зустріч і визначимо як рухатися далі.
Насамкінець чеська сторона вручила керівнику Закарпаття приємний подарунок від мера м.Бенешов пана Ярослава Главнічки – жовто-блакитний прапор, символ адміністративного центру району Бенешов у Центральночеському краї, розташованого за 30 км від Праги. А також передали пропозицію від міського голови укласти угоду про партнерство з Ужгородом для взаємного розвитку міст, обміну досвідом, культурного та торгівельного співробітництва, зокрема, співпраці в галузі туризму, науково-технічній діяльності та спорту.
Як повідомляло Закарпаття онлайн, понад 2 тисячі мешканців Рахівщини звернулися до Зеленського і Бондаренка щодо мініГЕС на Шопурці. Так, у серпні представники ініціативної групи по захисту річки Шопурка передали звернення громади Рахівщини до президента України Володимира Зеленського та голови Закарпатської ОДА Ігора Бондаренка щодо недопущення будівницва мінігідроелектростанцій на закарпатських річках.
Пощади природу! 2019-11-06 / 20:33:41
Скоро на Закарпатті живої річки не залишиться із-за тих міні-гес.
Шкода для річок і не лише просто катастрофічна.
Куди йде ця електроенергія? На експорт?
Комусь надприбутки,а закарпатцям - знищена річкова система?
Просто не вкладається в голові.
Віктор 2019-11-06 / 19:52:35
Зелиний тариф виплачується не з б'юджету а прямо з наших карманів, в тарифі за електроонергію закладено на даний момент 8 копійок за зелену енергію, але в нас на розділ від Європейських країн в квітанції за електроенергію це не вказано.
пенсіонер 2019-11-06 / 17:45:29
Респект Копчі та Н.Майстренко. Додати нічого.
Нам ще іноземців запустити у свій "зелений тариф", щоб українці із свого карману ще й чехів кормили.
Ледве від турків на Боржавах відбились.
Хто наступний з іноземців заробляти у найбіднішій та найкорумпованішій країні Європи?
Копча 2019-11-06 / 15:56:06
Україна в 2018 році експортувала електроенергію на 331,942 млн дол. У грошовому вираженні експорт української електроенергії в 2018-м зріс на 40,9% в порівнянні з 2017 роком. Натомість за корупційний Зелений тариф платимо усі ми адже виплачують його "інвесторам" з держбюджетуЮ, відмініть грабіжницький т зв. Зелений тариф і подивіться на реакцію цих "інвесторів".
Наталка Майстренко 2019-11-06 / 15:19:43
Ігор Самійлович, я так зрозуміла, що нас роблять опонентами. Ви хоч розібралися, який вихлоп для області в конкретних цифрах, а не сума так званих інвестицій в "себя любимых" на території українського Закарпаття? Отже, яка сума кожного місяця поповнить бюджети державний і громад. Поповнить! Бо скільки Мавел викачає з Держбюджету через "зелений" тариф, вони не признаються. Досить своїх, національних, присосків до бюджету України. Немає змісту годувати за наш рахунок ще й іноземців