Окрім одного із основних фігурантів "ужгородської справи про наркоторгівлю" А.Науменка, цього тижня також мають відбутися суди щодо інших співучасників, зокрема 8 та 10 жовтня.
Про таке повідомляє громадський правник Віталій Грегор.
За його словами, у середу, 9 жовтня о 9:00, Закарпатський апеляційній суд під головуванням Івана Феєра має розглянути апеляційну скаргу прокуратури Закарпатської області щодо перегляду суми застави щодо одного з основних із 9-х наркоторгівців Андрія Науменка на псевдо "Зона", затриманого під час масштабної спецперації силовиків в Ужгороді.
Прокуратура Закарпатської області просить скасувати рішення ужгородського судді В.Малюка про заставу А.Науменку близько 125 тис грн і збільшити її до близько 1 млн грн.
На даний судовий розгляд представники громадськості також запросили голову Закарпатської ОДА, який запевняв учасників "анти-наркотичного протесту" ще 25 вересня, що готовий бути присутнім в суді щоб засвідчити державницьку позицію облдержадміністрації і свою власну, громадянську, щодо засудження такого негативного явища як поширення наркотичних та психотропних речовин і необхідність дієвого суворого покарання наркоторговцям. Однак на попереднє судове засідання, 3 жовтня, щодо іншого важливого фігуранта Я.Федаско, ні Ігор Бондаренко, ні його представник не з'явився.
Щодо інших фігурантів цієї гучної справи #308/10825/19 ця сама ж колегія суддів І.Феєр, Г.Гошовський, Г.Гобослой проведе судові засідання по перегляду рішень щодо запобіжних заходів, якими наркоторговцям були визначені застави всього від 96 до 115 тис.грн:
8 жовтня о 9:00 - Меньгарт С.С.
8 жовтня о 9:00 - Кім А.Г.
8 жовтня о 9:30 - Прикоп І.І.
10 жовтня о 9:00 - Сулемайнов Е.І.
10 жовтня о 9:00 - Йовдій Ю.Ю.
15 жовтня о 9:00 - Тирпак Й.Й
Як повідомлялось, того тижня суд частково задовільнив апеляцію прокуратури щодо Ярослава Федаско, збільшивши заставу із 144 тис. до 576 тис грн., та скасувавши рішення про домашній арешт, взяв під варту Віталія Пап із можливістю внесення застави 153 тис.грн.
КПК 2019-10-07 / 22:50:50
Запобіжний захід, в тому числі тримання під вартою, у справі стосовно підозри у вчиненні будь-якого злочину потрібен спочатку в інтересах органу досудового розслідування, потім суду для забезпечення виконання підозрюваним/обвинуваченим своїх процесуальних обов'язків, насамперед явки на виклик, ухилення від втечи та вісутність його протиправних дій відносно потерпілого, свідка та будь-якої іншої, в тому числі й відповідної посадової особи.
Міра покарання, на що звертають увагу Верховний Суд України (Пленум) та Європейський суд з прав людини, не є основною та й підставою взагалі для застосування, зокрема, найсуворішого вказаного вище запобіжного заходу. Насамперед слід враховувати особу підозрюваного/обвинуваченого. Миру для всіх.