Метою фесту також було поглибити уяву про міжрегіональні культурно-історичні зв'язки та започаткувати в Ужгороді практику інтернаціональної співпраці музикантів, що спеціалізуються на дослідженні та історичному виконавстві давньої музики.
На запрошення організаторів фестивалю-Степана Тихоненка та Лариси Шувалової до Ужгорода прибули музичні колективи та окремі виконавці зі Швеції, Німеччини, Бельгії, Київа, Мукачева.
У «Совиному гнізді» відбулося сім концертів: свої програми презентували ансамбль "Лауде Новелла" (Швеція), ансамбль "Київ-барок" (Київ), вокальний ансамбль О. Тулюка з Мукачева , академичний хор "Кантус", Олег Чухліб (лютня, Німеччина), Бернхард Хофштьоттер (барокова гітара, Бельгія).
Особливістю фестивалю стала творча співпраця учасників, у результаті якої народилася концертна програма «Intra in gaudium” ужгородського ансамблю "КаструмУнг"за участі шведських, київських музикантів, а також досвідченої співачки Оксани Хархаліс, яка давно співпрацює з ансамблем старовинної музики «КаструмУнг», та молодих ужгородських виконавиць Оксани Щербатої та Ганни Данканич.
На фестивалі відбулися прем’єрні не тільки для Ужгорода, але й для України виконання. Зокрема, в дуеті з учасником фестивалю Олегом Чухлібом грав Степан Тихоненко, засновник та організатор фестивалю, унікальна особистість, музичний майстер, на інструментах якого грають не тільки українські, але й авторитетні європейські виконавці старовинної музики. Оксана Щербата у супроводі Олега Чухліба (лютня) також вперше в Ужгороді продемонструвала пісні епохи британського Відродження.
Окрема культурно-освітня програма фестивалю відбувалася в приміщенні Ужгородської ДМШ №1 за сприяння директора школи О.Охрим. Творча зустріч з ансамблем "Лауде Новелла", два майстер-класи з особливостей виконавства старовинної музики, що провели фахівці з Київа Олександр Хорольський, Поліна Захарян та Тетяна Трегуб, лекція-презентація про середньовічну музичну культуру України кандидата мистецтвознавця, викладача Національної музичної академії Івана Кузьмінського були відкритими для учнів музичної школи, студентів, викладачів, для всіх зацікавлених мешканців та гостей Ужгорода.
Музиканти - учасники фестивалю, слухачі концертних програм високо оцінили акустичні умови великого залу "Совиного гнізда" і висловили побажання зберегти це приміщення для подібних культурно-мистецьких заходів, які прикрашають творчий простір міста, та продовжити фестиваль "Фортеця Унґ" як унікальний проект, що заслуговує на увагу та підтримку міської влади,громадськості міста , представників бізнесу.
Фестиваль "Фортеця Унґ" був проведений виключно коштами членів громадської організації "Центр культурних ініціатив "Фортеця Унґ", учасників фестивалю та за допомогою невеликої суми благодійних внесків відвідувачів фестивальних заходів, повідомили Закарпаття онлайн в оргкомітеті фестивалю "Фортеця Унг".