В Ужгороді більше тижня тривав фестиваль старовинної музики "Фортеця Унг" (ФОТО)

Протягом десяті днів, з 19 до 28 вересня в Ужгороді відбувалися різноманітні фестивальні події, що мали на меті привернути увагу музичної спільноти та більш широкої аудиторії до культурно-історичної спадщини Карпатського регіону.

В Ужгороді більше тижня тривав фестиваль старовинної музики "Фортеця Унг" (ФОТО)

Метою фесту також було поглибити уяву про міжрегіональні культурно-історичні зв'язки та започаткувати в Ужгороді практику інтернаціональної співпраці музикантів, що спеціалізуються на дослідженні та історичному виконавстві давньої музики.

На запрошення організаторів фестивалю-Степана Тихоненка та Лариси Шувалової до Ужгорода прибули музичні колективи та окремі виконавці зі Швеції, Німеччини, Бельгії, Київа, Мукачева.

У «Совиному гнізді» відбулося сім концертів: свої програми презентували ансамбль "Лауде Новелла" (Швеція), ансамбль "Київ-барок" (Київ), вокальний ансамбль О. Тулюка з Мукачева , академичний хор "Кантус", Олег Чухліб (лютня, Німеччина), Бернхард Хофштьоттер (барокова гітара, Бельгія).

Особливістю фестивалю стала творча співпраця учасників, у результаті якої народилася концертна програма «Intra in gaudium” ужгородського ансамблю "КаструмУнг"за участі шведських, київських музикантів, а також досвідченої співачки Оксани Хархаліс, яка давно співпрацює з ансамблем старовинної музики «КаструмУнг», та молодих ужгородських виконавиць Оксани Щербатої та Ганни Данканич.

На фестивалі відбулися прем’єрні не тільки для Ужгорода, але й для України виконання. Зокрема, в дуеті з учасником фестивалю Олегом Чухлібом грав Степан Тихоненко, засновник та організатор фестивалю, унікальна особистість, музичний майстер, на інструментах якого грають не тільки українські, але й авторитетні європейські виконавці старовинної музики. Оксана Щербата у супроводі Олега Чухліба (лютня) також вперше в Ужгороді продемонструвала пісні епохи британського Відродження.

Окрема культурно-освітня програма фестивалю відбувалася в приміщенні Ужгородської ДМШ №1 за сприяння директора школи О.Охрим. Творча зустріч з ансамблем "Лауде Новелла", два майстер-класи з особливостей виконавства старовинної музики, що провели фахівці з Київа Олександр Хорольський, Поліна Захарян та Тетяна Трегуб, лекція-презентація про середньовічну музичну культуру України кандидата мистецтвознавця, викладача Національної музичної академії Івана Кузьмінського були відкритими для учнів музичної школи, студентів, викладачів, для всіх зацікавлених мешканців та гостей Ужгорода.

Музиканти - учасники фестивалю, слухачі концертних програм високо оцінили акустичні умови великого залу "Совиного гнізда" і висловили побажання зберегти це приміщення для подібних культурно-мистецьких заходів, які прикрашають творчий простір міста, та продовжити фестиваль "Фортеця Унґ" як унікальний проект, що заслуговує на увагу та підтримку міської влади,громадськості міста , представників бізнесу.

Фестиваль "Фортеця Унґ" був проведений виключно коштами членів громадської організації "Центр культурних ініціатив "Фортеця Унґ", учасників фестивалю та за допомогою невеликої суми благодійних внесків відвідувачів фестивальних заходів, повідомили Закарпаття онлайн в оргкомітеті фестивалю "Фортеця Унг".

05 жовтня 2019р.

Теги: фестиваль, музика, фортеця

НОВИНИ: Культура

10:29
На Закарпаття з нагоди 250-ї річниці з дня народження Бетховена завітав скрипаль Ігор Муравйов
00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 2
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
10:07
В Ужгороді презентують новий роман Наталії Дурунди "Зрада"
13:06
/ 2
У Рахові презентували "Думаю в стовпчик" Оксани Йонаш-Тодер та "Моєї музики акорд…" Михайла Томашука
11:27
В Ужгороді буде Romantic від Олександра Садварія
19:18
А у вашому місті відбувся вернісаж?
17:02
Безкоштовний показ вистави організували на сцені Ужгородського інституту культури і мистецтв
» Всі новини