В Ужгороді незабаром розпочнеться міжнародний фестиваль "Інтерлялька -2019" (ФОТО, ВІДЕО)

В Ужгороді відбулася прес-конференція організаторів Міжнародного фестивалю театрів ляльок в Україні «Інтерлялька -2019», який проходитиме в Ужгороді 1-4 жовтня.

В Ужгороді незабаром розпочнеться міжнародний фестиваль "Інтерлялька -2019" (ФОТО, ВІДЕО)

Цьогорічний фестиваль – це 10 країн-учасниць, зіркові вистави для дорослих, що отримали Гран-Прі на престижних фестивалях, сценічні втілення відомих казок народів світу та української народної творчості, маріонетки, маски, рукавичні, планшетні та інші ляльки. Завісу над прийдешнім форумом лялькарів – програму, цікаві подробиці про театральні колективи, вистави, яскраві особистості учасників фестивалю підняли на прес-конференції.

Мирослав Петій, Голова Оргкомітету XVII Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Інтерлялька -2019», Директор-художній керівник Закарпатського академічного обласного театру ляльок розповів, що фестиваль матиме дві локації: сцена лялькового театру та мала сцена облмуздрамтеатру. «Нам вдалося цього року запросити велику кількість учасників. Буде представлено надзвичайно професійні колективи з 10-ти країн, зокрема, з України, Італії, Словаччини, Польщі, Литви, Румунії, Грузії, Естонії та інших. Оцінюватиме роботу учасників фестивалю поважне журі з представників різних країн. Діятиме у нас ще одне журі – це студенти наших вишів, які будуть визначати призера глядацьких симпатій».

Театральні колективи  будуть боротися за гран-прі фестивалю. Цього року головний приз виготовив ужгородський скульптор Костянтин Ковган. За всю історію фесту, головну нагороду виготовляли багато відомих митців, зокрема, Богдан Корж, Михайло Колодко та інші.

Крім гран-прі, за ловами Мирослава Петія, учасники позмагаються у номінації «краще режисерське втілення»,  «краща чоловіча роль», «краща жіноча роль», «приз глядацьких симпатій». Окрім цінних подарунків передбачено грошові винагороди: від 2 тис.грн. до 4 тис.грн.  

«Церемонія відкриття фестивалю відбудеться 1 жовтня на площі Театральній о 15.30,- додав Мирослав Петій. - Буде також театральна хода, де беруть участь всі учасники фестивалю. Закриття «Інтерляльки» та вручення нагород - 4 жовтня о 13.00. Чекаємо всіх містян і гостей міста!»

Ніна Малишка,  член Оргкомітету та координатор фестивалю зауважила, що крім вистав заплановано майстер-класи Адели Молдован з Румунії, яка була на фестивалі ще у 1992 році, брала участь від угорського та румунського театрів. Тоді її назвали «королевою маріонеток». З того часу Адела Молодован викладала у Франції, поставила дуже багато вистав і продемонструє свою майстерність знову в Ужгороді. « Особливість цьогорічного фестивалю також в тому, що маємо кілька потужних вистав для дорослих.  Програма дуже насичена. Зокрема, 1 жовтня, відбудеться вистава «Пікова дама» колективу з Білорусі, за який актори на міжнародних фестивалях отримували гран-прі.  2 жовтня дуже цікава вистава львів’ян «Пустостан», 3 жовтня варто переглянути виставу «Міагулі» (Батумі, Грузія). Міагулі-це ім’я жінки в гірському селі. Сама вистава без слів, тільки з музикою. Дуже унікальні ляльки, задіяні сніг-машина і дим-машина. Взагалі цей колектив привіз 400 кг декорацій».

Оксана Бабунич, директор Департаменту культури Закарпатської ОДА нагадала, що підтримує фестиваль облдержадміністрація та обласна рада. «Але без титанічної праці театру, фестиваль був би не можливим. Він проводиться раз на 2 роки, оскільки підготовка такої масштабної події займає багато часу,- каже Оксана Бабунич. – «Інтерлялька» давно вийшла за рамки дитячої атракції і є однією з найяскравіших осінніх подій в Ужгороді. Запрошуємо всіх, хто пам’ятає з дитинства ляльок, любить театр. Насичена програма дозволить задовольнити потреби максимальної кількості глядачів».

Наприкінці минулого року вийшла книжка про фестиваль, який проводиться в області вже 17 раз, «Лялькове Закарпаття. «Інтерлялька» у фестивальному русі європейського театрального простору». У ній зібрано архівні матеріали та фото попередніх 16-ти фестивалів.  За словами директора лялькового театру, тоді, у 90-роки завдяки «Інтерляльці» українські режисери відкривали собі шлях в Європу, тут дебютували зірки українського лялькового мистецтва.  

Детальну програму фестивалю та інформацію про кожну з вистав можна також переглянути на ФБ-сторінці лялькового театру .

24 вересня 2019р.

Теги: Інтерлялька, ляльки, Бавка

НОВИНИ: Культура

23:25
Закарпатські лялькарі відновлюють свої зустрічі з глядачами
22:35
Ужгородців запрошують на "Весняний буйноцвіт у скансені"
13:39
/ 1
Закарпатський муздрамтеатр відновлює показ вистав
10:20
Пасхальний конкурс триває у дитячій бібліотеці в Ужгороді
10:47
В Ужгороді естрадно-духовий оркестр обласної філармонії запрошує на "весняний" концерт
10:00
На Закарпатті побачив світ новий роман у притчах Дмитра Кешелі "Птахи кольорових снів"
13:38
В Ужгороді Con-Temp-Trio презентує вечір творів Гайдна
15:35
Закарпатський режисер Михайло Фіщенко поставив грузинську комедію в Києві
08:15
/ 2
В Ужгороді побачив світ альбом про жіночі прикраси з бісеру на Закарпатті
09:38
/ 2
Традиційна обласна виставка "Графічне Закарпаття" відкрилася в Ужгороді
10:57
У Мукачеві розпочато прийом заявок на участь у міському дистанційному конкурсі юних піаністів "Золотий дощик"
09:27
/ 3
У Мукачеві незабаром з'явиться Угорський дім ім. Мігая Мункачі
08:55
Завершується прийом творів на Конкурс малої прози імені Івана Чендея
07:17
/ 1
На Закарпатті у сільському музеї під час пандемії почали навчати ткацтва й виготовляти гуні
09:37
/ 1
До 150-річчя Ігоря Грабара оновлено експозицію у художньому музеї ім. Бокшая в Ужгороді
09:11
Через локдаун закарпатські театри святкують професійне свято поза сценою
03:42
/ 1
Ляльки з майже 40-ка вистав зберігаються в Закарпатському театрі ляльок "Бавка"
05:41
Закарпатські лялькарі відзначають професійне свято у ювілейний сезон
09:46
/ 1
Живописний альбом зі смаком добра та затишку вийшов в Ужгороді
11:52
У скансені в Ужгороді шукають учасників VIІ Міжнародної виставки "Світ писанки"
14:24
В Ужгороді вп’яте оголосили конкурс на здобуття премії імені Петра Скунця
14:35
/ 1
Вийшла друком перша дитяча повість про Карпатську Україну
03:52
/ 8
В Ужгороді, Виноградові та Рахові "створять" сучасні "комунальні кінозали" для перегляду українського кіно
03:47
/ 11
Уродженка Ужгорода Оксана Луцишина стала лауреаткою Шевченківської премії
11:04
Бах і Тавенер звучали в Ужгороді у виконанні академічного камерного хору Cantus
» Всі новини