"Питання ринку землі дуже чутливе, тому потребує широкого і публічного обговорення…
Перше і основне – Земля належить українцям. У моделі, яку ми пропонуємо з урядом, купувати чи продавати землю зможуть тільки українські громадяни або ж українські компанії. Страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть нашу землю вагонами, – це маячня.
Земля – це власність громадян, але у них нарешті повинне з'явитися не гібридне, а повноцінне право власності на свою рідну землю. Повноцінне - це право володіти, користуватися та право розпоряджатися своєю землею інакше у нас починається совок, Радянський союз", – сказав Зеленський.
За його словами, від мораторію виграють лише "місцеві князьки". Також він сказав, що влада з 2001 року обіцяла врегулювати питання з ринком землі, але замість цього з'явився процвітаючий тіньовий ринок.
Він резюмував, що за цей час з 7 млн українців 1 млн громадян померли, так і не отримавши шанс стати господарями землі.
Також Зеленський назвав список країн, де немає ринку землі: це Північна Корея, Таджикистан, Венесуела, Куба, Конго, Україна.
Водночас аудиторія додала до слів Зеленського, що ринку землі немає у Канаді, Ізраїлю, але президент урвав репліки словами: "У нас тут не урок географії".
Передісторія:
Вперше мораторій на землю ввели у 2001 році і не раз потім продовжували.
4 лютого 2019 року п’ятий президент України Петро Порошенко підписав закон про продовження мораторію на продаж сільгоспземель до 2020 року.
2 вересня шостий президент Володимир Зеленський розпорядився, щоб уряд підготував, а парламент ухвалив до 1 грудня законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасував мораторій на продаж землі. Він запевнив, що "ніхто ні в кого не буде забирати землю", а земельна реформа спрямована на розвиток фермерства.
Раніше Зеленський заявив, що цього року відбудеться земельна реформа, аби вже у 2020-му створити ринок землі на 40 мільйонів гектарів.
У Міністерстві економіки, торгівлі та сільського господарства заявили про 35 "сценаріїв" запровадження ринку землі.
За підрахунками Мінагрополітики, відкриття ринку сільськогосподарських земель може приносити економіці щорічно від 700 мільйонів до 1,5 мільярда доларів.
У Європейському банку реконструкції та розвитку заявляли, що відсутністю ринку землі знижує український ВВП приблизно на 1%. У Світовому банку прогнозували, що відкриття ринку землі сприятиме зростанню ВВП на 2% впродовж наступних років
Степан Крук 2019-09-21 / 18:23:32
Литва радить Україні не продавати землю, бо 90% їхньої землі скупили іноземці
Вуву 2019-09-20 / 07:15:27
В сусідній Польщі ... Навіть як ви збудували приватний будинок.
Земля під ним НЕ ВАША.
ВОНА НЕ ВАША ВЛАСНІСТЬ.
А ВЛАСНІСТЬ ПОЛЬШІ.
ТОМУ ВИ ... За те що ваш будинок на Польській землі кожен рік платите крайіні податок (за ЗЄмлю).
Для нас це теж не прийнятно так само як продаж землі.
ЗЕМЛЕЮ НЕ ТОРГУЮТЬ І НЕ ПРОДАЮТЬ.
ЗЕМЛЯ НЕ ТОВАР.
Вуву 2019-09-20 / 07:09:30
Яб його теж обірвав.
Бо як він преЗЄдент ... То це не значить що йому все можна.
ТИМ БІЛЬШЕ ЯК ПРЕзєДЕНТУ ...
... ЙОМУ МОЖНА НЕ ВСЕ.
Але як він дозволяє такі випади
... То це перший сигнал того шо він відчув ... "смак влади" ...
І це дуже погана тенденція.
Як для крайіни ...
Так і для всіх громадян.
Степан Крук 2019-09-19 / 14:41:48
Ізраїльському ринку землі бути! В Україні... Або Зелю в ізраїльську землю, або українську землю Ізраїлю! В Турції Ердогану заявив, що відкриття ринку землі в Україні дасть додаткові можливості для турецького інвестора. Тобто пообіцяв у власність туркам землю, а на цій конференції цівірконить, що земля залишиться власністю українського народу. ЗЕБІЛ!!!