Засідання суду має розпочатися о 12:00.
Попереднє засідання, що було заплановане на 15 серпня, не відбулося через неявку позивача.
Нагадаємо, що громада Великого Бичкова, що на Рахівщині, наукова спільнота та спортивні рибалки, екологи та громадські правозахисники Закарпаття виступають категорично проти даного екологічно-небезпечного гідробудівництва і сподіваються, що суд захистить річку Шопурка від горе-інвесторів та їхні екологічні права на безпечне довкілля.
Ігор Мандзюк, юрист одного із забудовників, який запланував будівництво на Шопурці п’ять із семи міні-гідроелектростанцій, просить суд скасувати рішення загальних зборів селища Великий Бичків від 26 січня 2019 року, на яких громада селища проголосувала проти побудов мініГЕС на річці Шопурка (600 людей висловилося "проти" спорудження МГЕС і лише 1 - "за").
На 13-ти кілометрах цієї гірської притоки річки Тиса так звані "інвестори" збираються побудувати каскад із 9 МГЕС - 7 у Великому Бичкові й 2 в Кобилецькій Поляні.
Volodymyr Krasnoholovets 2019-09-02 / 13:17:51
Мені дуже до вподоби рішення селища Великий Бичків! З таким народом можна гори посувати!!!
Звісно, забудовників треба гнати в шию. Гідроелектостанції -- це вже застарілий підхід до генерації електрики використовуючи енергію потоку води.
Сучасний підхід розроблений українськими розробниками (Київ-Донецьк) полягає в тому, що в глибокий місцях ріки (можна прокопати до глибини 2-4 м) встановлюють спеціальні турбіни-генератори які від потоку води, в залежності від ряду характеристик генеруватимуть 60, 130, 230 кВт електроенергії. Зокрема, селище Виликий Бичків можна було б цілком перевести на таку електрику (а гідроелектрика є найдешевшою за собівартістю). Для цього вздовж потоку ріки можна встановити 30-50 таких турбін-генераторів. Вони не псуюють довкілля і через порівняно повільне обертання не завдаватимуть шкоди рибі.
Чи є бажаючі інвестувати?
atomhydrogen@gmail.com
Студент 2019-09-02 / 11:33:11
Коментар видалено. Адмін