Судовий розгляд справи щодо будівництва мініГЕС на Шопурці на Рахівщині відкладено через неявку позивача (ФОТО)

На сьогоднішнє судове засідання в Ужгороді щодо скандальної забудови Шопурки мініГЕСами на Рахівщині прийшли лише її захисники - мешканці Великого Бичкова, громадські правники, представники екологічної та риболовно-спортивної спільноти Карпатського регіону. Представник забудовника не з'явився.

Судовий розгляд справи щодо будівництва мініГЕС на Шопурці на Рахівщині відкладено через неявку позивача (ФОТО)

Сьогодні у Закарпатському окружному адміністративному суді під головуванням Ярослави Калинич мав відбутися розгляд по суті «гесівської» справи №260/219/19 за позовом представника забудовника Ігора Мандзюка до Великобичківської селищної ради про визнання дій протиправними та скасування рішення загальних зборів смт Великий Бичків щодо будівництва міні-ГЕС на річці Шопурка.

Про це повідомляє громадський правник Віталій Грегор.

Однак позивач (представник забудовника МГЕС) І.Мандзюк не з'явився і надіслав заяву, в якій просив відкласти засідання. Судом причина його неявки визнана неповажною, але, оскільки це перша така неявка, засідання відкладено на 2 вересня о 12:00

Також суддя Я. Калинич озвучила, що до суду надійшов лист голови селища Великий Бичків Й. Божука в якому зазначено, що сільрада позов Мандзюка І.В. не визнає і просить відмовити в його задоволенні. 

У випадку повторної неявки і на наступне засідання суд залишить позов представника забудовника без розгляду, повідомляє В. Грегор.

Нагадаємо, що громада Великого Бичкова, що на Рахівщині, наукова спільнота та спортивні рибалки, екологи та громадські правозахисники Закарпаття виступають категорично проти даного екологічно-небезпечного гідробудівництва і сподіваються, що суд захистить річку Шопурка від горе-інвесторів та їхні екологічні права на безпечне довкілля.

Ігор Мандзюк, юрист одного із забудовників, який запланував будівництво на Шопурці п’ять із семи міні-гідроелектростанцій, просить суд скасувати рішення загальних зборів селища Великий Бичків від 26 січня 2019 року, на яких громада селища проголосувала проти побудов мініГЕС на річці Шопурка (600 людей висловилося "проти" спорудження МГЕС і лише 1 - "за").

На 13-ти кілометрах цієї гірської притоки річки Тиса так звані "інвестори" збираються побудувати каскад із 9 МГЕС - 7 у Великому Бичкові й 2 в Кобилецькій Поляні.

15 серпня 2019р.

Теги: розгляд, мініГЕС, неявка, Шопурка

НОВИНИ: Соціо

15:38
/ 1
В Ужгороді патрульні виявили наркотики в автомобілі BMW Фото новина
09:33
У Тернові на Тячівщині попрощаються з полеглим на війні з росією Василем Геричем Фото новина
09:09
На Харківщині поліг прикордонник Олександр Барон із Заброді Великоберезнянської громади Фото новина
18:05
/ 4
На Закарпатті туристичний збір зріс майже на 43% Фото новина
16:07
/ 1
На Закарпатті водій міжнародного автобуса їхав із чужою чіп-картою Фото новина
15:11
/ 1
У селі на Закарпатті зафіксували спалах гепатиту А
11:27
/ 1
В Ужгороді через ремонт вулиці Карпатської України тимчасово змінили маршрути автобусів
09:58
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Іштваном Гуяном на позивний «Smile» Фото новина
09:01
/ 1
Четверо українців опинилися в небезпеці в Румунських Карпатах
18:25
У Карпатах під час зливи заблукали дві туристки з Одеси Фото новина
17:37
Лікарі Львова врятували немовля із Закарпаття зі складною вродженою вадою Фото новина
16:27
В Ужгороді відкрили рух вулицею Карпатської України Фото новина
14:42
До 9 годин затримки: низка потягів до Закарпаття курсує із запізненням
11:48
/ 1
На Закарпатті викрили двох нелегальних перевізників Фото новина
11:03
/ 1
Підтверджено загибель 20-річного захисника зі Сваляви, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:21
/ 1
У Барвінку знову горіло сміттєзвалище Фото новина
11:54
/ 2
На Закарпатті обрали найкращі вина 2026 року Фото новина
18:18
/ 24
В Ужгороді відкрили нову мініскульптуру, присвячену легендарному лікарю Андрію Новаку Фото новина
12:46
/ 1
На Тячівщині судитимуть депутата, який не задекларував майно та доходи на понад 6 млн грн Фото новина
11:39
/ 3
Закарпатські прикордонники зірвали контрабанду сигарет із використанням безпілотників Фото новина
11:03
/ 1
Ужгородці показали, як виглядав Полуничний Місяць цієї ночі Фото новина
08:33
/ 2
На Закарпатті 30 червня діятимуть погодинні відключення світла
18:04
У Бедевлі на Тячівщині підтвердили загибель Героя Івана Коларика Фото новина
16:49
/ 1
На Рахівщині 19-річному туристу стало зле під час спуску з Петроса Фото новина
11:28
/ 1
На Закарпатті водій заснув за кермом і з’їхав із дороги Фото новина
» Всі новини