Цей маленький осередок старожилів, на території дитячої лікарні, почали закладати ще у 1886-му році. Тут найстарша в Україні магнолія Суланжа, перше і найбільше на Закарпатті – Гінкго білоба і ексклюзивний для цієї місцевості Бук лісовий.
Цікаво, що як люди сивіють у старості, так і цей бук, після 119-го дня народження змінив колір листя з червоного на зелений.
Протягом 20 років біолог Іштван Лаудон звозив сюди екзотичні рослини з усього світу. Тоді цей дендропарк простягався аж від вулиці Собранецької до берега Ужа, але у період розбудови міста, більша частина рослин – була знищена.
Найстарішому дереву тут – 133, наймолодшому 113. Кипарис болотний та чорна сосна – найвищі. Обидва – з 7-миповерхівку:
Найяскравіший старожил, ось тут на березі Ужа, велетень – ясен Масарика. Він досяг 120-ти річного віку і вважається одним з найстаріших ясенів України. А через те, що росте біля ріки – набув неймовірних розмірів.
У парку Підзамковий росте одне з найстаріших дерев міста – чотирьохсотлітній платан кленолистий. За легендою, його посадили ще Другети. Поряд, дві липи серцелисті віком понад 300 років.
На вулиці Замковій два тиса ягідного, віком більше 4-х століть. Ці дерева живуть довго, понад 1000 років, тому їх ріст лише починається. Екскурсоводи кажуть: саме такі дерева-старожили – додають місту шарму, а туристам та жителям – можливість торкнутися історії.