Бриндзя – сичужний розсільний сир, виготовлений з овечого молока за допомогою ферменту з натурального сичуга свійської худоби. Зазвичай білого кольору, зовні нагадує домашній сир, має молочний солоний смак.
Фестиваль "Гуцульська бриндзя" був започаткований у 2000-му році територіальною громадою села Кваси, а 2002-го року перемістився до райцентру – м. Рахів.
Традиційно, свято проводиться у вересні, адже саме у цей час пастухи з отарами овець спускаються з високогірних пасовиськ до своїх осель. Найголовніша мета проведення фестивалю – це відродження давніх традицій вівчарства.
Сир, бриндзя, вурда – це основні різновиди гуцульського сиру, які відрізняються за кольором, смаком, структурую і технологією приготування. На продаж та на показ викладаються не тільки ці продукти, а й вироби з овечої вовни. Саме ж дійство починається з святкової ходи із центру міста до амфітеатру «Буркут» та супроводжується троїстими музиками. Кожному селу Рахівського району відведене місце учасника на території, де розгортається свято. Тут можна спробувати їжу, яку традиційно готують в цьому селі, і звичайно вироби з овечого сиру. На ярмарку розміщуються намети учасників із виробами народних майстрів, у яких можна придбати ліжники, вишиванки, прикраси, дерев’яний і глиняний посуд тощо.
Програму заходу буде оприлюднено дещо згодом.
соціо 2019-07-24 / 12:48:09
Після,документального фільму,про хлопчиків із Колочави,які устають у 3-и години ранку,доять овець,а зароблені гроші ,здають на ремонт школи! Дуже прошу чиновників,області,району,села. Купити хлопчикам велосипеди!Купіть дітям велосипеди( діти гірської місцевосці).Фільм,боляче дивитися!Це, майже, с. Кваси,там де зруйнований санаторій!