Закупляють із Херсонщини. Продавці в середньому просять 10 гривень за кілограм.
Асіф, продавець
Кожен день десь по 100 кілограм продаємо.
Діляться лайфхаками, як обрати стиглий і смачний кавун: по ньому варто постукати і орієнтуватися на звук.
Замовляють баштанні фурами раз на тиждень по 15-20 тонн. Перед тим, як потрапляють на прилавки, їх перевіряють у лабораторії, яка працює прямо на ринку. Беруть сік кавуна і за допомогою спеціальних пристроїв визначають вміст нітратів. Продавчиня Тетяна уже має результати експертизи своєї продукції.
Тетяна, продавчиня
Тут є така лабораторія. На всі овочі та фрукти беруть аналізи. От вчора якраз взяли на гарбуз. Впринципі каже, що норма – спокійно можна їсти. Нітратів там нема багато, щоб аж було.
Медики запевняють: кавуни варто споживати в міру. Обережними потрібно бути найменшим і людям похилого віку.
Віктор ПЕТРОВ, сімейний лікар
Ми не даємо кавуни їсти діткам до трьох років. Тому що є певна небезпека, що вони можуть і ми намагаємося старшим людям, які вже мають знижені захисні сили і не зможуть справитися при отруєнні – не даємо їм також цієї культури. Її можна чимось замінити.
Ужгородці активно куштують та беруть кавуни на пробу. Кажуть: солодкі. Купувати не бояться. Чекають тільки зниження цін. Зараз середній кавун їм обходиться у близько 70 гривень.
Найбільш привабливі ціни будуть наприкінці серпня, у розпал сезону, — кажуть продавці. Тоді кавуни можна придбати по 4-5 гривень за кілограм.