Шар сміття тут уже заввишки 18 метрів, ще сім – під землею у виритому котловані. Полігон функціонує 20 років і попри те, що його проектна потужність 25, він вже вичерпав свій ресурс, через велику кількість пластику у відходах. Протягом року з Ужгорода та району на полігон привозять до двох тисяч кубометрів сміття.
Експлуатацію звалища подовжують завдяки насипним дамбам, які дають змогу рости звалищу вверх. Щоб використовувати його ще хоча б до кінця року вже півтора місяці, тут проводять обваловку та збільшують насип землі по периметру. Підрядник завіз більше 2-х тисяч кубів ґрунту, 80-ти сантиметровим шаром якого покриває все звалище. Ці роботи закінчать у травні.
Переповнене сміттєзвалище ще функціонує і завдяки ромам, які сортують тут сміття, відділяючи і продаючи пластик та поліетилен, який займає багато місця, скло, яке є причиною більшості загорань та залізо. Для них це бізнес і єдиний заробіток. Хтось мешкає неподалік у лісі, інші цілими сім’ями приїздять сюди щоранку з сусідніх сіл. Сьогодні тут працює більше сотні людей.
Керівництво полігону не приховує, продовжуватимуть час експлуатації звалища, поки місто не знайде місце під нове і не збудує його.
Проблема ж у тому, що місця для нового звалища – все ще нема, а щоб збудувати нове потрібно мінімум півроку! У міськраді кажуть: через відсутність підходящої території в Ужгороді, проводять перемовини з Ужгородським районом. Громадські слухання вже відбулись у Геївцях, Руських-Комарівцях, Ратівцях та Чабанівці, – та згоди на розміщення полігону сЕла не дають.
В екоінспекції пояснюють: така проблема майже на всій території області. Найскладніше на Рахівщині, Великоберезнянщині, Міжгірщині та Хустщині. частина районів зовсім без полігонів, а ті, що є переповнені. Через особливості рельєфу, лісистість, наближеність до водних ресурсів і малоземелля – будувати нові ніде. Ужгородське ж звалище заповнене вже на 98%, тому негативний вплив на довкілля відчутний.
Цьогоріч для Ужгородського полігону у Барвінку, передбачено 4 мільйони гривень, 2 з міського бюджету, ще 2 – з обласного. Ця обваловка – початок рекультивації звалища, тобто поступового його закриття. У 2020-му планують зробити 5-тиметровий насип землі зверху, що дасть звалищу ще максимум один рік. Тому знайти місце під новий полігон мерія повинна до кінця 2019-го, йдеться у сюжеті телеканалу "Сіріус".
рущак 2019-06-07 / 19:36:03
поставте піролізну установку буде пальне не треба заводів для переробки всіх відходів раз і назавжди
Роман 2019-06-07 / 14:37:45
Сортування і переробка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Відчуваю екологічну катастрофу
Читатель 2019-06-07 / 14:15:33
Проблема не в свалках, а в том, что делать с ними дальше. Один из примеров - застройка бывшего полигона около Миная. Во-вторых. Люди должны понимать, что рационально и бережливо тратить ресурсы нужно не потому, что "а вы мне не указывайте, я живу, как хочу", а в том, что с отходами что-то нужно потом делать, а с этим проблема.
рущак 2019-06-07 / 13:04:15
з відходів піролізом можна пальне виробляти див.turmalin.ru