Виступаючи в Брюсселі на семінарі, присвяченому економічному розвитку України, директор з питань міжнародних економічних відносин і глобального управління Генерального директорату Єврокомісії з економічних та фінансових справ Єлена Флорес сказала, що дефолт міг би бути оголошений за політичними мотивами, і це - найгірший сценарій.
"Якщо в поточних умовах якимось чином буде допущений дефолт – все, що було досягнуто у минулі роки, буде зруйновано вже наступного дня. Якщо говорити простою мовою, ціна буде дуже високою. Прискорене та штучне зниження вартості активів, падіння рівня життя, висока інфляція і відсутність доступу до зовнішніх кредитних грошей. І, зрозуміло, жодних інвестицій, в умовах непевності, нестачі довіри та ненадійності", - зауважила представниця Єврокомісії.
Вона наголосила, що ситуація штучного дефолту виглядатиме навіть гірше, ніж була б за умови вимушеного припинення обслуговування боргових зобов’язань, спричиненого економічними негараздами.
"Зараз країна не потребує суттєвого коригування макроекономічного курсу, тож в такому випадку йтиметься про певний політичний вибір. Це буде сприйматися навіть гірше", - сказала Флорес.
Вона окремо зауважила, що навіть необхідність сплачувати зобов’язання за боргами цьогоріч не ставить Україну в критичну ситуацію, яка могла би спричинити дефолт.
Нагадаємо:
В інтерв'ю Financial Times олігарх Ігор Коломойський, який повернувся в Україну після обрання президентом Зеленського, порадив тому оголосити дефолт.
У команді президента Зеленського не підтримали пропозицію олігарха про дефолт.
Пізніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман сказав, що навіть розмови про дефолт шкодять країні.
Як заявив глава Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек, заклики оголосити "керований дефолт" і реструктурувати зовнішній борг держави - незграбні. Детальніше про це читайте в публікації ЕП: "Керований дефолт": безглуздий і небезпечний".
Пізніше експерти зазначили, що передумов для дефолту України немає.