В Ужгороді аналізували перспективи можливого об'єднання обласного центру та прилеглих населених пунктів (ФОТО)

Що можуть отримати і втратити від об’єднання Ужгород та прилеглі навколишні населені пункти, обговорювали сьогодні в міській раді обласного центру Закарпаття.

В Ужгороді аналізували перспективи можливого об'єднання обласного центру та прилеглих населених пунктів (ФОТО)

Олександр Іваніна та Юлія Малько – представники Полтавського обласного благодійного фонду розвитку громади «Ініціатива» – провели детальний аналіз для 5 міст, які мають певні особливості: географічні, логістичні, такі, що історично склалися тощо. Зокрема, вивчали Полтаву, Кременчук, Суми, Львів та Ужгород. Дослідження перспектив просторового та соціально-економічного розвитку в умовах реалізації реформи адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування проводили представники фонду «Ініціатива», кафедри публічного управління та адміністрування Полтавської державної аграрної академії, ініціативна група UA–платформ та Сумський державний університет.

Експерти розповіли про три «сценарії» об’єднання для нашого міста і визначили їх як оптимістичний, реалістичний та песимістичний. Найперспективніший передбачає створення ОТГ у складі Ужгорода та майже півтора десятка прилеглих сіл водночас із утворенням Чопської та Мукачівської територіальної громад й об’єднання їх в єдину агломерацію з потужними центрами економічного зростання, розвиненою інфраструктурою, можливостями якісних змін для всіх, отриманням синергетичного ефекту. Хоча, зазначалося, не все при цьому відповідає засадам, закладеним у поки що законопроектах про агломерацію та нерозривність її території.

Реалістичний «сценарій» передбачає об’єднання Ужгорода лише з 4 сусідніми населеними пунктами, а песимістичний – місто залишається такою ж одиницею, як і досі, а навколо створюються кілька ОТГ. Ішлося про економічні аспекти, адміністративні, просторові, соціальні тощо.

На зустрічі обговорювали також особливості децентралізаційної реформи на Закарпатті, реалії в уже створених ОТГ, наводили приклади з інших регіонів. У дискусії взяли участь заступник Ужгородського міського голови Ігор Фартушок, заступник голови робочої групи з розробки Плану реалізації Стратегії розвитку міста «Ужгород 2030» Олег Лукша, голова сільради села Тарновці Вадим Шоля, працівники структурних підрозділів Ужгородської міської ради.

Експерти також відзначили, що попередньо було задекларовано: вибори до місцевих рад уже в 2020 році повинні пройти на новій основі – до інших, ніж раніше, територіальних (із урахуванням об’єднання) одиниць. І може бути так, що поки громади на місцях продовжуватимуть дотримуватися очікувальної політики – рішення приймуть на центральному рівні, не особливо вдаючись до аналізу, як зробити краще та ефективніше. Водночас еволюційний розвиток у цьому напрямку може виявитися й значно ефективнішим, ніж форсування.

Напрацьовані матеріали представили працівникам Ужгородської міської ради та всім учасникам зустрічі, Юлія Малько та Олександр Іваніна пообіцяли надати згодом також повний експертний порівняльний звіт. 

21 травня 2019р.

Теги: перспективи, об'єднання, аналіз

Коментарі

громадянин 22.05.2019 / 21:16:55
Хіба хтось бачить реальну користь від цих ОТГ ? Повинно б бути так. що ОТГ має звітувати систематично про кошти перед громадою, а цього не відбувається. Багато коштів іде на заробітну платню штату працівників .

сорри 22.05.2019 / 07:21:01
Насправді, в Ужгороді аналізували перспективи НЕможливого об'єднання обласного центру та прилеглих населених пунктів. Бо об'єднуватися з жаднючою владою обласного центру ніхто не хоче

НОВИНИ: Соціо

22:16
"Атлет" – повний кавалер орденів "За мужність"
16:54
На 106 році життя померла черниця Ольга Ладжун, яку в дитинстві "удочерив" Августин Волошин Фото новина
14:32
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з Василем Штефацьком, що загинув у ДТП, повертаючись додому у відпустку з війни Фото новина
11:22
У лікарні в Тернополі від отриманих ран помер Олександр Повпа з Пийтерфолво
23:00
/ 17
Справжні корені Мукачівської єпархії
16:58
/ 1
На Закарпатті торік у 565 закладах загальної середньої освіти навчалося 159 тисяч дітей
15:45
/ 5
Знищити не можна зберегти
15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 5
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
21:54
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Задорожним Фото новина
19:51
/ 5
На Покровському напрямку загинув Михайло Негря з Ужгорода Фото новина
16:42
У травні на Закарпатті планово імунізуватимуть диких хижаків проти сказу
14:40
/ 26
У Ватикані до рішення нового Папи відклали заплановану на 3 травня на Закарпатті беатифікацію мученика о. Петра Ороса
14:05
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Едуардом Перебзяком Фото новина
16:44
/ 1
На Харківщині поліг Іван Грабовчак з Шаланок на Берегівщині Фото новина
11:14
/ 4
На війні з росією загинув 35-річний офіцер батальйону БпЛА 128-ї ОГШБр Андрій Задорожний з Мукачева Фото новина
20:23
/ 20
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
03:17
/ 1
Тетяна Літераті презентує свою 5-у книжку "Втрачений Ужгород. Знакові місця"
» Всі новини