Водомережі Ужгорода зношені на 70%. Центральна частина міста користується водою із устаткування ще 30-х років минулого століття. За словами Юрія Омельяненка, за цінами ще 2005 року, коли фахівці «заради інтересу» підрахували потреби галузі, «Водоканал» для достойного забезпечення послугами ужгородців потребував 260 млн грн, що перевищує річний бюджет міста.
Натомість цього місяця, наприклад, «Водоканал» залишається в мінусі на близько 400 тисяч гривень, і це за умови 100% проплати послуг населенням. Торік держбюджет не виділив ужгородській водомережі ні копійки (у 2006 році державою було надано 1 млн грн). Натомість зросла вартість електроенергії, як і податкове навантаження (податок за використання підземних вод зріс із 63 тис. грн у 2006 році до 123 тис. у 2007, на 11% збільшено податок на забруднення). Витрати на зарплату фахівцям підприємства (в основному, аварійникам) виросли на 25% з часу останнього затвердження тарифів.
«Кожного робочого дня я починаю робочий день з двох листочків: аварії на водопроводі та заявки на обслуговування каналізації», - поділився Ю. Омельяненко. «Не хочу навіть думати, що буде через 2-3 роки з водомережею Ужгорода, якщо її не оновити», - каже комунальник.
Довідка.
Протяжність ужгородських водопровідних мереж становить 280 км, каналізаційних - 190 км.
Реаліст 2008-03-01 / 15:40:00
Якщо не робити оновлення багато років підряд, то звичайно треба багато грошей, щоб все зробити за один раз.
Всі здогадуються, що таких грошей не буде. Знає це і керівник Водоканалу однак спекулює цим питанням, прикриваючи власну бездіяльність.
Така ж ситуація і в тепломережах, на солеруднику,в драмтеатрі іт.д.
Сумна ситуація. Працювати не вміємо.