З настанням перших теплих днів у році- в місті прокидається з десяток квітучих рослин. Цьогоріч, через доволі швидке потепління, рослини прокинулися ще у лютому, і квітнуть поступово.
Інна БЕСЕГАНИЧ, доцент кафедри ботаніки УжНУ
Цьогоріч через те, що не було різких перепадів температури воно все якось пролонговано, так як і мало би бути. Бо минулого року все було скупчено в один період, якось все зацвіло в один час. А зараз все як має бути – по-тихеньку, один за одним, як має бути.
Наразі в Ужгороді пік цвітіння магнолій. Це одні з найдревніших дерев, за свідченями фахівців, вони з’явилися ще в епоху динозаврів. У нас в краї вони ростуть вже більше століття. Дерева облюбували клімат Закарпаття і успішно квітнуть в багатьох дворогосподарствах. Загалом екзотичні рослини почуваються в нашому краї дуже комфортно. Тільки в Ужгороді біологи налічують понад 400 видів екзотів.
Інна БЕСЕГАНИЧ, доцент кафедри ботаніки УжНУ
Першими починають цвісти – кизил, потім форзиція, які у нас більше знають як золотий дощ. І ці жовті квіти – це такий своєрідний акцент, або навіть знак оклику «Прийшла весна!». Далі розкривається магнолія Кобус. І коли вона вся вкрита цими білими зірочками – вона нагадує наречену в білому платті. Її зараз в місті багато, багато хто її саджає. А потім після неї розквітають й інші види магнолій. Магнолія Суланджа – вона теж є тут у нас в ботсаду, можна її побачити. Вони мають такі дві форми із рожевими квітами, і рожево-пурпуровими.
Опісля магнолій в місті активно квітне алича. Закордонні фахівці переконують: цього дерева в центрі міста варто позбутися. Через плоди, які потім опадають та гниють, однак краса квіту аличі зупиняє комунальників.
Інна БЕСЕГАНИЧ, доцент кафедри ботаніки УжНУ
Паралельно в місті заквітають сливи Пісарді, у них такі рожеві квіти і пурпурові листки. На пару днів пізніше зацвітають яблуні Недзельського. Зараз ще цвіте такий дуже гарний кущ – який називається хеномелис, але ми знаємо його під назвою японська айва. Має червоні квіти, а потім утворються невеличку жовті плоди, які є їстівні.
І вся ця краса цвістиме в Ужгороді аж до червня. Біологи переконують: квітучих можна знайти багато, просто їх є не так масово і не так велично як сакур та магнолій.