У цьому році таких випадків уже зафіксовано 18.
Про це повідомив заступник начальника Чопського прикордонного загону з персоналу Сергій Ткаченко в ефірі UA: ЗАКАРПАТТЯ.
«Найчастіше вчиняють нелегальну міграцію громадяни В’єтнаму, Індії, Іраку, тобто країн Близького Сходу. У минулому році було 292 спроби перетнути кордон по недійсних або підроблених документах. Найбільше таких випадків фіксують в гірській прикордонній місцевості», – зазначив заступник начальника Чопського прикордонного загону з персоналу Сергій Ткаченко.
Окрім нелегальної міграції, прикордонники фіксують факти контрабанди. У 2018-му тільки у пунктах пропуску було виявлено 151 такий випадок, вилучено 21 одиницю зброї, близько 300 набоїв та 18 викрадених транспортних засобів. Прихованих товарів було в загальному на 18 млн грн. Зазвичай, транспортують цигарки.
«З початку 2019 року зафіксовано 2 випадки, коли намагалися приховати тютюнові вироби. Це по 30 ящиків цигарок на українсько-словацькому кордоні, – розповів Сергій Ткаченко. – Задля забезпечення безпеки, покращується щільність державного кордону, відсоток укомплектованості. Ми збільшили кількість військовослужбовців за рахунок строкової служби. До середини 2019-го приведемо укомплектованість прикордонного загону до 95-98%. Склад відділів оновлюється щороку».
Протяжність кордону, яким опікується Чопський прикордонний загін – 149.4 км. Охорону здійснює 15 підрозділів та три відділи, а саме: «Великий Березний», «Ужгород», «Тиса».
За останні роки у Чопському прикордонному загоні не виявлено жодного хабарника. Щоб мінімізувати такі випадки, діє преміювання працівників, які повідомляють про спробу підкупу.
«У 2018 році в нас було зафіксовано 26 випадків намагання отримати неправомірної вигоди на загальну суму понад 20 тисяч гривень. Усе це фіксувалося правоохоронними органами і, відповідно на тих, хто пропонував хабар, порушувалося досудове слідство», – наголосив під час ефіру програми «Тема дня» Сергій Ткаченко.