Про це інформує прес-служба Тячівської райдержадміністрації
Мерцишор – свято, яке корінням сягає в глибину століть. З ним повязана цікава традиція прикрашати свій одяг і дарувати іншим бутоньєрки-«мерцишори» зі словами «Живіть і процвітайте, як яблуні у серці весни». Люди носять ці талісмани впродовж місяця, а 31 березня, знімаючи з одягу, розвішують на квітучі фруктові дерева, загадуючи бажання, яке неодмінно збудеться. Сьогодні самобутні талісмани весни – дві переплетені нитки, символізують, що румуни живуть на Закарпатті в мирі, єдності та злагоді з іншими народами.
Про це присутнім учасникам дійства розповіли ведучі зі сцени перед будинком культури, яку було прикрашено килимами та квітами, а вихованці Глибокопотіцької ЗОШ І-ІІІ ст. представили літературно-музичну композицію “Весна, дружба, любов“.
Відтак до проведення офіційної церимонії було запрошено поважних гостей - голову Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, голів Тячівської РДА Василя Дем'янчука та районної ради Івана Фабриція, Глибокопотіцького сільського голову Василя Бугу, голову Рахівської РДА Павла Басарабу, консула Румунії у Солотвино.
Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль зачитав промову на румунській мові.
Згодом відбулися чисельні нагородження представників громад грамотами та подяками за активну участь у суспільному житті та відродженні національних традицій. Грамоти та подарунки також отримали переможці обласного конкурсу дитячої творчості «Мерцишор – свято весни».
На фестивалі свою мистецьку програму представили учасники художньої самодіяльності румунських шкіл Закарпаття, фольклорні групи, колективи та окремі виконавці народної творчості з Румунії.
Своїм виступом порадувала учасників дійства народна артистка України Лілія Сандулесу, яка виконала пісні на румунській та українськиї мовах. Після чого на сцену було запрошено вокальний колектив з Румунії – народних артистів, сім'ю Флорентіни та Петру Журж.
Також свої музичні композиції представили аматорський ансамбль пісні і танцю «Лісоруб» будинку культури селища Великий Бичків, вокальний ансамбль та дует у складі Іонела Борки та Ленуци Дирди з с. Середнє Водяне, народний аматорський фольклорний колектив «Мугурел» будинку культури с. Біла Церква, вокальний ансамбль та виконавці Кароліна Дан і Аліна Батяла з с. Плаюць Рахівського району, учні відділу хореографії Нижньоапшанської дитячої школи мистецтв, юні солісти Делія Змикало, Олена Опріш і Мирон Грін з с. Топчино, народні троїсті музики родини Шіманів та танцювальний колектив «Сперанца» селища Солотвино, учениця Солотвинської дитячої школи мистецтв Андріана Мотря та ін.
Для учасників свята було представлено навчальними закладами виставки та працювали торговельні точки, святкову атмосферу підтримувала весела музика зі сцени.