Родина муренових (Muraenidae) налічує близько 200 видів у 15 родах. В «Акваріумі» можна побачити яскраву мурену-зебру – єдиного представника роду Gymnomuraena.
Мурена-зебра поширена в тропічних і субтропічних морях Індо-Пацифики: від Червоного моря і східного узбережжя Африки до Таїланду, Індонезії, Малайзії, Філіппін, Японії, Папуа Нової Гвінеї і Великого Бар'єрного рифу. У східній частині Тихого океану відзначена в прибережній зоні від Мексики до північної Колумбії, а також в околицях Галапагоських островів.
Це середніх розмірів мурена, максимальна довжина якої іноді досягає півтора метра, але зазвичай – не більше 100 сантиметрів. Завдяки відносно компактним розмірам (хоча в приватних «морях» любителів переважно утримуються значно менші види мурен, які досягають всього 30-60 см) вона підходить для акваріумів об'ємом від 300 літрів.
Близько посаджені зуби цієї хижої риби, з тупими вершинами і широкими основами разом з міцними щелепами пристосовані для розтрощування твердих панцирів безхребетних – крабів, креветок, молюсків, морських їжаків. Тому пропонувати їй для укусу власні пальці – доволі небезпечна забава. У неволі дієта цих хижих риб складається переважно з м'яса креветок, кальмарів і риби. На відео, відзнятому в «Акваріумі», можна побачити перше годування мурени, що відбулося буквально цієї ночі.
Зовнішній вигляд мурени-зебри дуже характерний, впізнаваний. Малюнок частих вертикальних червонувато-коричневих або чорних смуг на білому тлі йде по всьому тілу від носа до кінчика хвоста. Смуги часто роздвоюються або розгалужуються ще сильніше, утворюючи чітке «зеброве» забарвлення.
Активна ця мурена, як і більшість її родичів, з настанням сутінків. Тоді як протягом дня вона здебільшого намагається сховатися.
В одному з двох 450-літрових морських акваріумів «Акваріума» мурена стала сусідкою не менш екзотичних риб спинорогів, отруйної, але надзвичайно красивої крилатки, кільчастого-янгола та великих морських зірок.
Віка 2019-02-15 / 18:30:04
Дуже гарний за своєю суттю заклад. Його б оновити і ціни йому не буде. Хоча останнім часом і так видно багато позитивних змін. Моя донечка обожнює туди ходити
Василь Феєр 2019-02-15 / 11:41:51
Супер!
Степан Крук 2019-02-15 / 09:17:51
"Акваріум" - це суцільна єкзотика на голому ентузіазмі! Як все це чудо ужгородське тримається на плаву та розвивається одному Богу відомо. Зрозуміло одне - що збереження в такому відмінному стані цього райського куточку потребує великих фізичних та фінансових затрат. Але коли сюди приходять діти, контактують із цією екзотичною фауною, розширяють свій кругозір, набувають естетичного смаку - все це має сенс! Практичні заняття із природничих предметів тут проводити треба для учнів...