За прийняття законопроекту №9037 у цілому на засіданні 7 лютого проголосували 334 депутати.
Прийняття рішення зустріли оплесками.
"Це незворотність нашого європейського вибору, це початок справжньої євроінтеграції. Україна буде в ЄС і НАТО", - заявив після голосування спікер ВР Андрій Парубій.
Президент Петро Порошенко перед голосуванням назвав 7 лютого історичним днем.
"Сьогодні історичний день, коли в Конституції буде закріплено як зовнішньополітичні орієнтири рух України до ЄС і НАТО. НАТО – це про безпеку, не лише про військову, а і про безпеку громадянина, безпеку на вулицях, верховенство права. Зараз у Кремлі дуже уважно спостерігають за діями Верховної Ради. Не дочекаєтесь – не буде у вас радості. І Верховна Рада сьогодні продемонструє єдність, яку демонструє останні 4 роки", - сказав Порошенко.
Згідно з пояснювальною запискою, закріплення на конституційному рівні правової визначеності курсу України на членство в ЄС і НАТО "мобілізуватиме українське суспільство і українську владу та сприятиме реформам, спрямованим на досягнення критеріїв повноправного членства в ЄС і НАТО".
Відзначається, що реалізація закону не потребуватиме додаткових видатків з бюджету та не потребує проведення всеукраїнського референдуму.
"Прийняття Закону сприятиме реалізації європейського та євроатлантичного вибору через розширення та поглиблення співробітництва України з Європейським Союзом та Організацією Північноатлантичного договору аж до набуття повноправного членства, зміцненню національної безпеки нашої держави, матиме наслідком гарантію її суверенітету і територіальної цілісності", - йдеться в пояснювальній записці.
Зокрема, прийняттям закону нардепи доповнили преамбулу Конституції словами про підтвердження "європейської ідентичності українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України", а статтіОсновного закону словами, що до повноважень президента, Верховної Ради Кабміну належать також забезпечення реалізації курсу на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Детальніше про зміст запропонованих змін читайте у статті "Що насправді змінять євроатлантичні норми у Конституції"
jurius 2019-02-13 / 17:28:53
Це як треба промити російською пропагандою мізки, щоб порівнювати стан сучасної Східної Європи з російською агресією про и України. І це на закарпатському сайті, де учасники форуму представляють цілком проєвропейський край. Щось реально смердить русскім міром на Закарпатті, хіба це русотроль на зарплаті.
Закарпатський заробітчанин Круку 2019-02-10 / 09:35:06
не нав"яже Росія - так нав"яже ЄС (або США). Чи ти думаєш, що у Східній Європі зараз всі такі щасливі від того вступу?
а взагалі, поки Україна не налагодить свої відносини з Росією, ніхто її ні в яке НАТО чи ЄС не візьме. вони теж не ідіоти, щоби заради України у третю світову вв"язатися. ніхто тут у Європі не хоче воювати і вмирати за рожеві мрії українських партократів та європопулістів.
Степан Крук - Круку 2019-02-08 / 21:54:52
В НАТО треба для того, щоб нас не поубивали! А такі "монголо-татари" є. А ще для того, щоб нам не влаштовували голодомори, щоб нас не гноїли в ГУЛАГах, щоб нам не навязували свою волю...
Круку 2019-02-08 / 20:02:59
Альянсу потрібно, щоби українці і росіяни забили одне одного до смерті.
Степан Крук 2019-02-08 / 19:40:05
Що ще Анлянсу треба від України, щоб її нарешті прийняли в блок???