Одна з учасниць працюватиме на станції лікарем, а інша проводитиме дослідження з біології. Серед чоловіків також один вчений біолог, 2 – геофізики, 3 – метеорологи, а також системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв'язку, кухар.
Дві третини учасників раніше вже хоча б раз зимували на станції, а четверо поїдуть вперше. Для науковця Богдана Гаврилюка це вже буде рекордна, восьма, експедиція. Четверо обраних фахівців вже зимували разом і досить нещодавно (2015-2016 рр. та 2017-2018 рр.). Семеро майбутніх зимівників – кияни, по одному із Львова, Харкова, Одеси, Закарпаття та Херсонщини. Один з учасників експедиції – ветеран АТО, інша – медик-волонтер ГО «Захист Патріотів».
Від Закарпаття в експедицію полярників потрапив Євген Бріллінг, 1987 р. н., фахівець з геомагнітних вимірювань режимної геофізичної станції "Нижнє Селище", що в Хустському районі.
Наразі всі спеціалісти мають пройти медичне обстеження та спеціальні кількаденні тренування перед виїздом в Антарктиду, який заплановано на кінець березня 2019 року.
Нагадаємо, що в 24 УАЕ було вперше проведено відкритий відбір учасників, без жодних гендерних обмежень. Подати документи можна було впродовж жовтня-листопада минулого року, й Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) МОН отримав рекордну кількість заявок від тих, хто хотів упродовж року працювати на станції «Академік Вернадський». Усі необхідні документи подали 178 осіб, серед них 32 жінки.
Відбір учасників проводила конкурсна комісія на чолі з керівником НАНЦ Євгеном Диким
Цього року на станцію також вирушила найбільша за останні 18 років сезонна експедиція, учасники якої працюватимуть в Антарктиді близько 2 місяців під час полярного літа.
Нагадуємо, що наприкінці січня почалася модернізація станції «Академік Вернадський» – масштабна реконструкція відбувається вперше відтоді, коли станція перейшла у власність України.
Вандор 2019-02-05 / 09:44:09
Та може ун из " старих " німців ?
Дідо 2019-02-05 / 08:45:48
Скоро бы вже й умирати, а до ныні м не знав що у нас у селі є така фамилия.