Закарпатська Ужгородщина славиться талантами...

Колективи художньої самодіяльності Ужгородщини постійно задіяні у великих концертах не лише в районі та в області, а за її межами. Нам є чим похвалиться, є чим гордитися. І тут нема нічого дивного. У районі діють 45 закладів культури, а саме: районний будинок культури, 14 сільських будинків культури, 30 клубів, 47 бібліотек. Ми маємо 15 самодіяльних колективів зі званням «Народний».

Haшi аматори сцени торік брали участь в обласному конкурсі «Вертеп», фестивалі народних звичаїв та обрядів, дитя чому конкурсі естрадних виконавців «Зіроньки Ужгородщини», конкурсі словацької пісні «Золотий соловей», фестивалі русинської пісні «Коли coбі запіваю». І це лише частина заходів. Перелік ix був би довжелезний. Це i Дні сіл, i святкові концерти, і вечори відпочинку тощо.

А хіба можна не згадати «Сюреті бал», «Форшонгі бал», «Батю бал», театралізовані свята «Середнянське винобрання» та «Невицький замок — замок невіст».


Народні художні колективи «Словенка» ia Середнього та «Ритм» з Есені е частими гостями в Словаччині та Угорщині. Кожний з цих колективів має колектив-побратим. Вже традиційно вони обмінюються концертними виступами.
Тепло приймали наші колективи на обласному фестивалі «Мелодії солених озер», що проводився на Тячівщині та на фестивалі коломийки «Дзвінкі перлини Верховини» у Воловці.
Є чим похвалиться в районі. Якщо говорити про наші кращі колективи, то це середнянська «Словенка», «Ружа», хореографічний ансамбль «Ритм», пацканівські «Газдині», сторожницькі «Бетяри», ансамбль «Зустріч» з Чабанівки, «Джерело» з Худльова, «Оріховчанка» з Оріховиці, «Цинторія», народний ансамбль пісні i танцю «Дружба», «Ужанка» з районного будинку культури та iншi.
На відміну від інших районів, на Ужгородщині плідно працюють дитячі колективи. Це не раз відзначали члени журі на звітних концертах. Старші готують собі гідну зміну. є колективи, де, наче естафету, передають матері дочкам пісню чи танець. Це «Bіолочка» з Худльова, «Намисто» з районного будинку культури, «Україночка» з Чабанівки. Це так би мовити найбільш розкручені. А вcix дитячих колективів значно більше. Плекають юні таланти у Коритнянах, Тарнівцях, Великій та Малій Доброні, Лінцях, Кам'яниці. Свою роботу з дітьми та підлітками відділ культури координує з віділами освіти та у справах національностей, у справах ciи'і та молоді, фізичної культури та спорту.
Самодіяльний колектив виховує, дисциплінує. Ti дети, які співають, грають чи танцюють, зовсім інші. Вони живуть зовсім в іншому світі. Кажуть, скільки вихователів, стільки i форм виховання. Досить згадати, скажімо, Макаренка i Сухомлинського в педагогіці, Верьовку або Вірського у мистецтві. Несхожими були їхні школи, застосовувані прийоми, хоч завдання перед ними стояло одне — виховання. У нашому районі слід зняти капелюха, як то кажуть, перед Петром Сокачем, Леонтієм Ленартом, Мартою Железняк, Ольгою Ніколенко, Павлом Пензеником, Тиберієм Сабовим, подружжям Раховських, Мартою Гурніш, Єлизаветою Сівак, які роками керують колективами.
Колектив — велика i згуртована сiм'я. Талановитий керівник обов'язково вcix здружить i захопить песнею, музикою, танцем.
Добра слава лине про наш театр з Руських Комарівців. У цьому селі давні театральні традиції. Театр також мае звання «Народний» i користується великою популярністю. Цікаво те, що поряд з самодіяльними артистами старшого веку на сцені все частіше i частіше з'являється молодь. I це прекрасно.
Як відомо, успех приходить у пошуках. Шукати нове, знаходити, втілювати його в життя — ось що визначає якість роботи культпрацвників. І вони про це ніколи не забувають.

Mapiя Підгорна, "Вісті Ужгородщини"
18 лютого 2008р.

Теги: «Сюреті бал», «Форшонгі бал», «Батю бал»

Коментарі

НОВИНИ: Культура

15:12
У Чопі просто неба представлять виставку робіт Беати Куркуль, присвячених прикордонникам
09:47
Виставку Михайла Повка презентували у Генконсульстві Угорщини в Ужгороді
09:14
До "шевченківських днів" Закарпатський народний хор презентує Шевченка у слові, пісні та пісочній анімації
09:41
Виставу "Це все вона" показали на малій сцені Закарпатського обласного театру
10:01
Полювання на сина
10:29
/ 1
На Закарпаття з нагоди 250-ї річниці з дня народження Бетховена завітав скрипаль Ігор Муравйов
00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 3
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
» Всі новини