В Ужгороді презентували дві дитячі книжки закарпатських авторів (ФОТО)

У вівторок, 18 грудня, у Закарпатській ОДА презентували нові книги для дітей – Володимира Фединишинця «Олівці-братики» та Ольги Тимофієвої «Про звіряток для маляток».

В Ужгороді презентували дві дитячі книжки закарпатських авторів (ФОТО)

Другий рік поспіль дитяча література краю поповнюється новими книжками до Дня Святого Миколая.

Закарпаття було і залишається однією з небагатьох областей, де реалізується Програма підтримки видання творів місцевих авторів. Цього року у співпраці із п’ятьма видавництвами у рамках Програми були видані 17 книжок, у тому числі, дві для дітей.

Це не перша презентація нової літератури в обласній адміністрації, але вперше в інтерактивному форматі. Разом із авторами та видавцями на захід завітали ті, для кого створюється ця добра і позитивна література. Поки дорослі розповідали про зміст і сутність опублікованих творів, учні Ужгородської дитячої школи мистецтв малювали «доповідачів». А допомагали їм у творчості ті самі «Олівці-братики». Дитячу ж поезію «Про звіряток для маляток» відтворили у театралізованій мініатюрі учениці Ужгородської загальноосвітньої школи №1.

Створення і популяризація дитячої літератури – це важлива місія дорослих, вважає директор видавництва «Карпати» Віктор Браславець.

Книжку для щирих дитячих емоцій створила автор Ольга Тимофієва – педагог, яка багато років і поза літературою тішить добрими ідеями своїх учнів.

– Зміст, який закладений у книгу, це спроба дати дитині можливість відчути емоцію природи, такою, якою вона її бачить, – розповіла автор.

Про яскраву книжку з цікавим дизайнерським рішенням «Олівці-братики» поділився враженнями син автора Михайло.

– На жаль, батька вже немає з нами, але я чудово пам’ятаю його дитячу літературу. Більше того, упевнений, що частина його творів були написані за мотивами моїх дитячих років, – зазначив Михайло Фединишинець. – Книжка, яка побачила світ, народилася з одного невеличкого оповідання. Видавець перетворила його на розкішну книгу, цінність якої полягає і в тому, що у ній присутні такі чудові ілюстрації – їх впізнає і полюбить кожна дитина.

За втілення програми з підтримки книговидавництва в краї подякувала видавець Олександра Гаркуша.

– Завдяки цій програмі закарпатська література має змогу творчо розвиватися, – підкреслила вона. – Часто видавці та автори слідують потребі споживача, тому на 80-90% книги виходять комерційними. Через це часом втрачається культура книги. Натомість, Програма позитивно впливає на культуру читацької аудиторії, адже вона передбачає фінансування творчих проектів, видавництво книг високої кваліфікації.

Програма підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню розрахована до кінця 2020 року.

18 грудня 2018р.

Теги: книжки, автори, презентація

НОВИНИ: Культура

09:24
В Ужгороді презентують роман Петра Ходанича "Жінка в зеленій сукні"
09:10
/ 1
Академічний естрадно-духовий оркестр Закарпатської філармонії відзначить 20-річний ювілей святковим концертом
09:47
Закарпатський народний хор взяв участь у ювілейних урочистостях Українського народного хору "Карпати" в Словаччині Фото новина
09:31
орбан кличе угорців на новий псевдореферендум і лякає "українською військовою мафією"
17:12
В Ужгороді стартує виставка про мистецтво роботи з деревом Фото новина
10:27
Закарпатський обласний театр драми та комедії в Хусті прем'єрно покаже "Портрет Доріана Грея"
09:08
Ужгородський дослідник видав книжку про найдавніший храм Закарпаття Фото новина
11:51
У Мукачеві стартує театральний фестиваль "Зірковий листопад на Закарпатті"
11:53
/ 3
"Міждисциплінарний" художник Ряска представив в Ужгороді "Конституцію перформансу" Фото новинаВідео новина
16:37
В Ужгороді започаткували щорічні зустрічі з лауреатами міської премії імені Петра Скунця Фото новина
16:32
В ужгородському скансені відкриється виставка Сергія Лендєла "Барви рідного краю"
15:46
/ 1
В Ужгороді офіційно стартував "Книга-фест 2025" Фото новина
11:36
На День української писемності в Ужгороді відбудеться зустріч із лауреатами міської премії імені Петра Скунця
12:10
Фестиваль «Монологи над Ужем» збере акторів з України та світу в Ужгороді Фото новина
08:30
У середу в ужгородському скансені відкриють "Формулу кохання" творчого подружжя Кочутів Фото новина
00:44
Закарпатський народний хор знову побував із культурно-дипломатичною місією в Хорватії Фото новина
18:35
До бенефісу Світлани Кобзистої у п’ятницю в Ужгороді покажуть виставу "Ірод"
13:35
Оприлюднено лауреатів обласних премій в галузях літератури, театрального, музичного та виконавського, хореографічного, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за 2024 рік
15:15
Після 6-річної перерви в Ужгороді вдев'яте стартував Фестиваль сучасної духовної музики, організовуваний Cantus-ом Фото новина
14:48
У Колочаві на Хустщині відбувся обласний фестиваль-конкурс коломийок "Співаночки мої милі" Фото новина
01:39
У Колочаві в неділю відбудеться обласний фестиваль-конкурс коломийки "Співаночки мої милі"
17:22
В атріумі Закарпатської ОВА відкриється виставка "Дитячі мрії"
01:26
Закарпатський народний хор долучився до проведення Національного тижня безбар’єрності Фото новина
10:59
Оголошено Короткий список VII Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея 2025 року
23:32
/ 3
Духнович чи Духновіч?
» Всі новини