До 50-річчя Карпатського біосферного заповідника випущено марки серії "Заповідники та природні парки України"

У рамках відзначення 50-річчя організації Карпатського біосферного заповідника, на замовлення його адміністрації, Укрпошта, випустила у світ, у серії «Заповідники та природні парки України», поштовий блок із шести марок.

До 50-річчя Карпатського біосферного заповідника випущено марки серії "Заповідники та природні парки України"

Багатоколірний поштовий блок, віддруковано на державному підприємстві із виготовлення цінних паперів «Поліграфічний комбінат» « Україна».

У виконанні художниці Наталії Кохаль, на блоці та  окремих марках зображено найцікавіші рідкісні та зникаючі види рослин і тварин біосферного заповідника: бук лісовий, нарцис вузьколистий, рододендрон миртолистий, жук-олень, бурий ведмідь та костогриз звичайний.

Тираж видання становить тридцять тисяч примірників. 

Номінал марки 7 гривень, а ціна блоку 42 гривні.

Поштовий блок № 165 «Карпатський біосферний заповідник» із шести марок, 30 листопада 2018 року, вводиться в обіг та вважається дійсним для оплати послуг поштового зв’язку у всіх відділеннях поштового зв’язку.

Погашення марок спеціальними штемпелями «Перший день» відбудеться у містах Києві та Ужгороді.

Довідка

Карпатський біосферний заповідник розташований в межах Закарпатської області. Займає площу 58035 гектарів. Разом із транзитною зоною площею 124.3 тисяч гектарів, входить до Міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО та репрезентує в ній, все ландшафтне й біологічне різноманіття Українських Карпат, від передгір’я до субальпійської до альпійської зон.

Його букові праліси формують, у складі 12 європейських країн, найбільшу частину траснаціонального об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Букові праліси й давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».

За 50 років своєї діяльності, став міжнародно визнаною природоохоронною, науково-дослідною установою світового значення, вніс вагомий внесок у збереження природних екосистем та сталого розвитку Карпат.

Єдиний в Україні, нагороджений Радою Європи Європейським дипломом за природоохоронну діяльність.

Бук звичайний. Одне з найпоширеніших дерев у європейській флорі. Має величезне господарське значення. Від нього походять назви: Буковина, Буковель, Бухенвальд, Букварь тощо.

Букові праліси занесені до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Нарцис вузьколистий.  Високогірний вид. Поширений  в Альпах, на Балканах, у Південних  Карпатах та Середземномор’ї. Занесений до Червоної книги України. Охороняється на Закарпатті в знаменитій  «Долині нарцисів», Свидовецькому та Мармароському масивах Карпатського біосферного заповідника.

Рододендрон миртолистий.   Вічнозелений гарноквітучий чагарничок, поширений у горах Східної Європи і зокрема в Карпатах. Занесений до Червоної книги України. Народна назва  — червона рута, від якої походять назви славної  пісні Володимира Івасюка та однойменного фестивалю.

Жук-олень. Живе в листяних лісах і парках. Занесений до Червоної книги України. Личинки живуть у трухлявій гниючій деревині листяних порід, переважно дубів.

Ведмідь. В Україні живе тільки в Карпатах. Занесений до Червоної книги України. На 70% рослиноїдна тварина, хижацтво не є основним способом для нього вдобуванні поживи.

Костогриз. Живе в листяних і змішаних лісах і парках. Живиться кісточками черешні, вишні, слив, насінням яблук, груш, бука. Пташенят вигодовує комахами.

Із поштовим блоком можна ознайомитись насайті Укрпошти.

 

 

 

Федір Гамор, доктор біологічних наук, професор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника

30 листопада 2018р.

Теги: заповідник, марки

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини