Ректора угорського інституту в Берегові викликали в СБУ з приводу її заяв про "фашистські" утиски угорців на Закарпатті

Ректора Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, голову комісії Закарпатської обласної ради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики Ілдику Орос 14 листопада було викликано до Служби безпеки України.

Ректора угорського інституту в Берегові викликали в СБУ з приводу її заяв про "фашистські" утиски угорців на Закарпатті

Предметом зацікавлення спецслужби став її виступ у Будапешті 23 жовтня, під час якого Ілдика Орос заявила, що угорців в Україні утискають фашистськими методами.

"Комуністично-фашистські сили двадцять першого століття все ще займаються переслідуваннями сьогодні, особливо в Україні. Вони хочуть зробити угорців Закарпаття винними у економічних та політичних потрясіннях, які відбуваються в країні.

В останні роки все частіше для телевізійних каналів стало звичним вводити в оману громадську думку підривними повідомленнями про угорську громаду. Наші історичні пам'ятники, меморіальні дошки руйнують, нашу історію переписують", - заявляла І.Орос.

Офіс СБУ в Ужгороді Ілдика Орос відвідала в супроводі адвоката.

Ілдика Орос пояснила, надала пояснення, що у Будапешт поїхала за запрошенням на вшанування жертв Угорської революції 1956 року, а у виступі керувалася лише своїми думками, які кожен може інтерпретувати на власний розсуд.

З її слів, розмова в СБУ проходила в спокійній атмосфері.

Відео виступу Ілдіки Орос у Будапешті

16 листопада 2018р.

Теги: Ілдика Орос, фашизм, Будапешт

Коментарі

Вуву 2018-11-16 / 22:35:10
Ну ми так і поняли што ... Ракокоцієм то називався кінь любимого хунами племінного князя муму.

Magyar-Hun 2018-11-16 / 18:43:11
Му-му: Rákóczi любимий княз русинів-

Вуву 2018-11-16 / 18:23:54
А тепер ще й памятник ... коню з ракакоцієм ... хочуть в берегові поставити.
Акурат на зиму почали роботи ... Щоб шуму було найменше. І проплачений бабак аж пукан рве так старається щоб все пройшло гладко.

Ps. А повноціннойі війсковлйі частини в місті так і нема.

сорри 2018-11-16 / 16:29:55
Magyar-Hun, вам вже відповіли з приводу того, що ви і так знаєте: українці не зацікавлені в дестабілізації ситуації в своїй державі, інтерес в цьому є виключно у Росії і її сателіта Угорщини. Там і шукайте організаторів.
Показовим було, як палили і "підривали" офіс КМКС в Ужгороді за наявності вже купленого нового.
Показовими є і самі виступи І.Орос і Ко, які експлуатують ці теми, вкинуті ворогами України в контексті "гібридної війни". Саме тому її наразі просто викликають для дачі пояснень в СБУ. А мали би зняти з посади як особу, яка прямо працює проти інтересів України.
Дуже сподіваюся, що рано чи пізно саме так і буде, а зараз просто йде формування досьє.

Август 2018-11-16 / 11:59:59
Відповідь Magyar-Hun: Підпали були організовані тими (представниками польської Фаланги та хлопцями з Придністров'я), за ким стоїть Росія; антиугорські матеріали в ЗМІ почалися тільки після того, як люди стали заради інтересу розбиратися в природі намагання керівництвом іншої держави диктувати Українцям як писати їхні закони, зокрема, про освіту та мови; провокаційні плакати і білборди вішалися в Закарпатті в кращих традиціях радянських часів провокаторами, які діяли не в інтересах України та Угорщини, а зрозуміло кого; "запрет" викладання на рідній мови - це де ви бачили таку заборона?! Вам І.Орос про це розповіла? Не пишіть брехні, поширюючи російську пропаганду. Списки на кордонах і Миротворець - хіба нормально, коли люди у владі мають громадянство іншої держави? В якій країні таке ще є? В Угорщині хіба є депутати чи чиновники з російським громадянством? виклик у СБУ - це хіба щось надзвичайне?! Людина, керівник вищого освітнього закладу в Україні, перебуваючи за кордоном, на офіційному заході каже тисячам іноземних громадян про те, що в Україні застосовуються фашистські методи - це взагалі нормально? Уявляю, що ця люди розповідає своїм студентам на парах. Так що не смішить мене про "утиски угорців в Україні"! Брехня і маніпуляція. І І.Орос цю маніпуляцію роздмухує та свідомо поширює брехню про Україну за кордоном.

Август 2018-11-16 / 11:47:13
Фашистські методи утисків угорців в Україні?... Які факти це підтверджують? Закриття вищих навчальних закладів? Може - закриття газет? Може - оголошення влади про притягнення до кримінальної відповідальності правозахисників і представників НДО, які допомагають постраждалим від цих утисків? Нічого такого немає? А про що тоді казала ця жінка - керівник угорського інституту в Закарпатті? Ах да - все, що тут перелічено - це ж зараз відбувається в самій Угорщині. Ну, тоді все ок. Єднаймося та робимо справу далі.

До Няньо 2018-11-16 / 10:53:15
Пак айно, ийпен "патріотами" ай "активістами" (У ЛАПКАХ!!!) ї треба підсилювати, "кантору", як і двох-трьох паспортними депутатами та урядниками Кийов, й тогди доукус розпадеся Ненька...)))

Magyar-Hun 2018-11-16 / 09:51:11
Підпал, анмтиугорськи матеріали б СМІ, плакати, білборди, запрет викладання на рідній мови, спискі на кордонах, Миротворец, виклик у СБУ - це майже розвітий соціалізм. Не смішить мене!

Ужгород 2018-11-16 / 09:47:54
СБУ давно мала зайнятися цією особою. А Міністерство освіти має відповідно прореагувати, аби українофобка не очолювала вищий навчальний заклад.

nem 2018-11-16 / 09:47:46
igen-ові правда в тому що найвірнішим і найпослідовнішим союзником фашистів і прихильниками їхніх методів були саме мадяри 800 тисяч євреїв стали жертвами всього цього не кажучи вже за всіх інших А тепер ті чиї діди воювали проти росії на дону є найвірнішими прихильниками сьгоднішньої росії і її методів

Няньо 2018-11-16 / 07:43:48
Мала би вийти з білетом до Будапешта та чемоданом і більше не повертатись. Ослабла "кантора" нич не кивається, може треба би "патріотами" чи "активістами" її підсилити?.

Вуву 2018-11-16 / 06:33:06
То для чого йійі тоді викликали ... Для формальності ... Щоб вона вас на дурних обернула.? Так це і так всі знають.

НОВИНИ: Політика

16:17
/ 17
Закарпатська церковна аномалія: погляд з Києва
09:30
Гурт "Vandor" представив новий кліп на пісню "Сам п'ю"
08:38
Данілов закликав до відсічі у війні на інформаційному фронті
14:51
/ 3
Уповноважений із захисту державної мови звернувся до Закарпатської ОДА щодо мовного інциденту у дитсадку Виноградова
09:47
/ 5
ОДА перевіряє інформацію про можливу відмову прийняття дитини в дитсадок у Виноградові через незнання угорської
23:38
Чотири країни-сусідки онлайн обговорять можливості розбудови велодоріжок та транспортних коридорів
17:34
/ 17
Уряд погодив кандидатуру Петра Добромільського на посаду заступника голови Закарпатської ОДА
10:24
/ 20
Закарпатка, що "запустила" головний фейк війни про "розіп'ятого хлопчика", скаржиться, що він негативно відбився на її родині
10:20
/ 25
Київський куратор закарпатських "слуг народу" "відхрестився" від співпраці з одіозним Волошином
21:45
/ 12
Експертиза підтвердила, що "ріднозакарпатський" заступник мера Ужгорода Пинзеник їздив за кермом п'яним – "Магнолія-ТВ"
16:44
/ 53
Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА очолить київська мукачівка Марусинець
08:21
/ 45
Брати Андріїви "проштовхують" перейменування вулиці в Ужгороді іменем покійного предстоятеля церкви держави-агресора (ДОКУМЕНТ)
15:38
/ 9
Очільником департаменту культури Закарпатської ОДА стане головред Мукачівського драмтеатру Тищук
15:31
/ 2
Звільнений із посади голови Свалявської РДА Тарабій призначений заступником керівника Мукачівської РДА
14:34
/ 59
"Ріднозакарпатського" заступника мера Ужгорода Пинзеника затримали п'яним за кермом авто
23:59
/ 6
Коли ж, нарешті, посадовці в Україні стануть українськими
22:27
/ 8
Зеленський звільнив голову Свалявської РДА Тарабія і призначив головою Рахівської РДА Небилу
17:41
/ 3
12 років в’язниці за Путіна
12:20
/ 10
У колишніх співробітників фірм, що мали стосунок до виділення землі Медведчуку на Закарпатті, провели обшуки
14:18
/ 17
Єпископ Ніл вже називає МГКЄ "Церквою", а православний сепаратист Сидор агітує за її sui juris
19:56
/ 7
На проміжних виборах до ВР на Прикарпатті та Донеччині кандидати від Партії угорців України "технічно" набрали 35 голосів на двох
17:02
/ 11
Упійманим на хабарі головою ОТГ на Хустщині є представник ОПЗЖ Михайло Мушка з Керецьок
15:55
/ 21
Дорчі без маски: "скандальна" депутатка Берегівської ОТГ системно ігнорує обмеження карантину