Ректор угорського інституту в Берегові у Будапешті заявила, що угорців в Україні утискають фашистськими методами (ВІДЕО)

Як інформує провладне угорське видання Hirado, про це ректор Закарпатського угорського інституту імені Ф.Ракоці ІІ Ілдика Орос заявила у виступі 23 жовтня на мітингу біля Будинку Терору в рамках відзначення річниці антирадянської революції 1956 року.

Ректор угорського інституту в Берегові у Будапешті заявила, що угорців в Україні утискають фашистськими методами (ВІДЕО)

На думку Ілдики Орос, пише Hirado, комуністичні та фашистські методи діють сьогодні, особливо в Україні. Нинішні події в Україні нагадують події 100-150 літньої давнини, протягом яких відбувалися переслідування євреїв. Закарпатських угорців хочуть звинуватити у кризі економічно-політичного стану в Україні.

За словами Ілдики Орос, останні роки регулярними стали на телеканалах програми, які порочать угорців та викривляють суспільну думку. Постійно плюндруються пам’ятники, пам’ятні дошки, угорьку історію переписують. У містах проходять факельні ходи з молодиками, у яких закриті обличчя. У мережі інтернет на одному з сайтів виклали «список смерті», а на сайті парламенту збирають підписи, щоб поставити на порядок денний постанову про виселення угорців з України.

За інтереси закарпатських угорців ніде в світі не протестували, лише в Угорщині, сказала вона, додавши: «Одна лише Угорщина стоїть за нами, дякуємо Угорщино».

Ректор сказала, що направлені проти них провокації значно збільшилися. Як приклад згадала про новий закон про освіту, який, на її думку, суперечить міжнародним нормам, а найновіше –  звинувачення у сепаратизмі.

Ілдика Орос наголосила: угорці були би раді, якщо б українська держава турбувалася про закарпатських угорців і не було б потреби в підтримці угорської держави: закарпатські угорці не хочуть більше, ніж інші люди, щоб їх сім’ї могли будувати майбутнє у безпечному середовищі. Для цього, наголосила Орос, у першу чергу, потрібна стабільна політика та визначене правове поле, де люди можуть отримувати благо пропорційно до сплачених податків та забезпечувати себе.

Ілдика Орос також висловила вдячність уряду Угорщині за економічну, соціальну, культурну допомогу та політичну підтримку, яка, з її слів, така ж благородна, як у 1956 році була боротьба молоді (проти окупантів).

Як представник закарпатських угорців, Орос наголосила: у 1956 році у кожного закарпатця був досвід радянської системи та її діяльності. Всі вони спостерігали за угорськими подіями. Були такі, що переходили кордон і приєднувалися до революціонерів, а були такі, які розповсюджували листівки зі зверненням до радянської влади із закликом облишити Угорщину в спокої. Також вона наголосила, що 62 роки тому у молоді вистачило сміливості піти проти однієї з найбільших держав, щоб мати майбутнє. Вони почали демонтаж комуністичного світу у Європі.

Відео виступу Ілдики Орос у Будапешті:

За інфомацією Мукачево.нет

25 жовтня 2018р.

Теги: Ілдика Орос, угорці, Угорщина

Коментарі

Byby 2018-11-03 / 08:33:17
Нажаль НІ.
Тому що в керівництві сбу облсті змінився керівник.
"Старий" НЕ реагував . А як буде "новий" побачемо ... Бо тут ще є "гомер сімпсон"... Який рве за хунами задницю.
Але надія Є.

Ірина 2018-11-01 / 09:02:52
Який спеціаліст це має пояснити? Як така людина може сидіти у владі під українськими символами? Українці з угорцями спільно жили в московсько-радянській окупації!!! Цікаво чи вже відреагували в СБУ?

Мешканець Києва 2018-10-31 / 13:01:31
Адмін,
Не варто видаляти українофобські коментарі. Краще зберігати їх разом з IP-адресами, нехай потім ці українофоби спробують виправдатися, коли їх викличуть на допит в СБУ.

Правдоюб 2018-10-29 / 13:50:41


Коментар видалено. Спочиньте від потреби тиражувати на сайті своє українофобство. Адмін


Мешканець києва - до Правдолюба 2018-10-29 / 12:11:52
Про що Ви взагалі говорите? Це за які такі гріхи ми повинні розплачуватися?
Не ми топили Закарпаття в крові в 39-му! І не ми розпалюємо зараз міжнаціональну ворожнечу!

Правдоюб 2018-10-28 / 12:02:45
Мешканці киева. Тепер зрозуміло, паніко, як довго будете розплачуватися ви і ваші діти-правнуки за гріхи ваших предків. І зрозуміло, чому тепер отак живете. Бо як заслужили, так і живете.

антифашіст 2018-10-28 / 11:57:55
твоя територія на кладбіщі, суко фашистська

турул 2018-10-28 / 10:12:46


Тут територія України. Коментар видалено. Адмін


турул 2018-10-28 / 10:05:00


Тут територія України. Коментар видалено. Адмін


Закарпатцю 2018-10-27 / 20:05:50
Орос в нейі прізвище а насправді вона доброньска циганка. Хто звідти той знає.

закарпатець 2018-10-27 / 18:44:55
Курва продажня ... А то нічого, що "орос" в перекладі звучить як русин-українець? Вона не мадярка насправді. Це запроданці. Але за такі висловлювання хай СБУ її трохи потрясе

Вуву 2018-10-27 / 05:24:45
Я був би щасливим ... Якщоб все те що я написав нижче ... Було втілено і реалізовано.
Ps. Без сумніву що тон офіційного будапешта ... Був би значно лагіднішим і більш поважним до украйінськойі сторони.

Вуву 2018-10-26 / 20:21:43
Більше того ... Як би в нас булаб хоч одна політична фігура як скажімо ердоган чи лукашенко ... То
1. Булаб написані хроніка історичних подій хунськойі окупаційі і загарбництва ... З точним переліком подій ... Вказаних дат ... Кількістю загиблих ... Покалічених ... Зниклих безвісті.
2. Був би запроваджений день памяті всіх загиблих . Так як відзначається день Голодомору 1932-1933р. ... І полеглих захисників "ГЕРОЙІВ КРУТ".
Тбт. ЦЕЙ ПОМИНАЛЬНИЙ ДЕНЬ БУВ БИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИМ.
3. Булаб створена спеціальна урядова комісія (на найвищому рівні) ... Яка подалаб в міжнародний суд на сусідню хунію ... З ВИМОГОЮ ВИПЛАТИ ФІНАНСОВОЙІ КОМПЕНСАЦІЙІ ... родичам тих хто був знищений (вбитий) тодішньою окупаційною владою хунійі.
4. Рішенням суду вмагати публічного визнання цих дій як геноциду украйінського народу.
І публічного вибачення і покаяння за скоєні ними злочини .
Ps.
ТІЛЬКИ ТАКИМ ШЛЯХОМ МОЖНА БУЛОБ ГОВОРИТИ ПРО МІДЕРЖАВНЕ ПРИМИРЕННЯ І ШЛЯХ ДО ПОДАЛЬШОГО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ.
До того часу ... поки Украйіною таких кроків не зроблено ... Лідери сусідньойі крайіни не будуть розуміти і усвідомлювати всієйі повноти тих антигуманних злочинів які вони заподіяли мешканцям Закарпаття і НАРОДУ УКРАЙІНИ.

Вуву 2018-10-26 / 18:51:24
Madjar ... Тут нам розказує та вчит нас ... Як має бути подемократичному.
Як із ними треба рахуватися.
А вони як топили закапаття в крові під хустом з нами рахувалсь .?
Рахувалися з волею народа .?
Чи тоді це також була ... "така собі фашистська демократія" .?

І тепер украйінці закарпаття які втратили свойіх рідних ... Подал проти хунгарійі в міжнародний суд.?
Вимагають виплати коипенсацій .? (так як німці виплатили євреям.?)
А навіть тепер хтось йім робить які погроми ... Вбивають .?
То хто розпалює ворожнечу в цьому регіоні украйінці ???
Чи такі фігури як ... базіло бринзович ... попугай сіяртов і ... кобила з яйцями ороска ???
Скільки мвони можуть нагло на весь світ брехати ... Нагнітати і знову брехати .?
І сидить найстарший злодій барига і його поплічники і думають ... Якжеж би тепер цю ситуацію використати у свойій передвиборчій кампанійі ... Щоб натягнути голоси простих обдурених і обкрадених мешканців закарпаття.
Тому і нема належнойі реакційі з боку злодійів і бариг з найвищих кабінетів органів влади. НЕМА.!!!

Аватар 2018-10-26 / 14:34:31
А фактично що збрехала Ілдіка? Що не зареєстрована петиція у ВР? Що сайт "Миротворець" не опублікував "смертний список", що не зривають угорські прапори з різних закладів, не кидають коктейлів Молотова в КМКС,не називають дебілами та псами (Фаріон) так що почніть із себе, "патріоти"долбані

Слава 2018-10-26 / 14:08:49
мої діди з Вінниччини добре пам'ятають справжніх фашистів із 8-го угорського корпусу. а за брехливі брудні та провокаційні звинувачення у ніби-то голокості угорців сьогодні треба давати пожиттєві тюремні ув'язнення.

slovak 2018-10-26 / 14:02:30
До Magyar: у нас є словацькі школи, а не словатські.

44а 2018-10-26 / 13:59:28
За московські гроші можна хоч у чому звинуватити Україну.
А про фашистські методи нехай розпитають у своїх учасників другої світової війни. Вони розкажуть, яку роботу виконували для фашистів на окупованих територіях України. Та не розкажуть, бо це дуже ганебно.

Magyar 2018-10-26 / 11:07:27
Юрій Кравченко: — А прохання до України було єдине - не приймайте такого закона про освіту, який відбирає у меншин вже набуті права. Тому от така негативна реакція... Просто в Європі неможливо приймати закони, які стосуються наменшин, без їхньої згоди. Україна, декларуючі європейський напрямок розвитку, приймаючі закони, мала б вичати європейський досвід та адаптувати нові закони до європейського правового поля. Дуже сподіваюсь, що Президент не підпише, а відправить на доопрацювання цей закон, - зазначає Кравченко.

Він також повідомив, що в Угоршині за фінансування уряду існують німецькі, словатські, румунська, хорватська, болгарська, польська та словенська школи та гімназії. В усіх школах та гімназіях угорська мова та літератора є обов’язковими (також на випускних екзаменах), але вивчається як іноземна. А всі інші предмети, всі 12 років вивчаються на рідній мові нацменшин.

— Мені задають запитання - чому в Угорщині немає української школи? Тому що Угорщині немає компактного місця проживання українців, ми живемо в розпорошенні. Є недільна школа при Державному самоврядуванні українців Угорщини і в цьому році ми спробували відкрити перший український клас при угорскій школі, практично в центрі Будапешту. Зараз в ньому почала навчальний рік 1 (одна) дитина - бо батькам далеко возити своїх діток і вони посилають їх в найближчі до місця проживання школи.

Вуву 2018-10-26 / 09:23:59
Уявіть собі ... НУ ТАК ПРИКИНЬТЕ І ПОФАНТАЗУЙТЕ ...
Що би то було ... Якби украйінці з хунами повелися так ... ЯК ВОНИ ІЗ ЗАКАРПАТЦЯМИ ... в минулому столітті.
Маю на увазі всі історичні подійі ... Суспільно -політичні ... Громадскі ... Релігійні. І решта.
І в них ще вистачає по ВСЬОМУ наглості кричати брехати і верещати про якісь утиски.
Господь йім за це суддя . А ТАК ЯК ВОНИ ГОСПОДА ЗМІШУЮТЬ З МАТАМИ І ПЕРЕМАТАМИ ... ГНІВ ЙОГО УПАДЕ НА НИХ.

БО НЕМАЄ БІЛЬШОГО ГРІХА АНІЖ ХУЛА НА ГОСПОДА. ТО Є ГРІХ НЕПРОЩЕННИЙ.

НОВИНИ: Політика

02:18
50 років тому операція КДБ "Блок", в якій заарештували Стуса, Світличного і Чорновола, розпочалася на Закарпатті
17:37
/ 4
Закарпатському архімандриту РПЦвУ Агапіту, важко травмованому в ДТП, виконали операцію на мозку
05:21
/ 9
Прихильність Борреля і нахабство Зеленського
06:25
/ 4
"Русская премия" для Закарпаття: пахне війною і кров’ю та все одно беруть
23:48
/ 3
Політичні підсумки 2021 року на Закарпатті
06:31
/ 8
"За майбутнє" зробила спробу відкликати депутатські повноваження заступниці голови Закарпатської облради Андріани Сушко
13:40
Мер Ужгорода Андріїв звітуватиме перед громадою
07:39
/ 4
41% українців вважають політику Угорщини щодо нацменшин на Закарпатті підготовкою до анексії
21:00
/ 40
Зеленський призначив Віктора Микиту головою Закарпатської ОДА
14:55
/ 30
Кабмін погодив кандидатуру Віктора Микити на посаду голови Закарпатської ОДА
07:41
/ 27
Генконсульство Угорщини політично "протискає" через владу Ужгорода встановлення в місті Другета на коні
06:02
/ 7
Голова Закарпатської облради Чубірко зробив спробу виправдатися щодо проблемних моментів свого бізнесування
16:58
/ 18
З другої спроби заступницею голови Закарпатської облради обрали експомічницю Балоги – Андріану Сушко
15:57
/ 2
Закривши чергову сесію, депутати Закарпатської облради збираються на позачергову заради нового голосування за заступника від Балоги
14:47
/ 2
Для обрання Андріани Сушко заступницею голови Закарпатської облради не вистачило 1 голосу
13:56
/ 4
На посаду заступника голови Закарпатської облради висунули кандидатуру експомічниці Балоги Андріани Сушко
13:10
Закарпатська обласна рада обере ще одного заступника для голови
08:54
/ 3
Після резонансу з крадіжкою в громади Ужгорода зеленої зони біля кардіодиспансера, в депутатів прокинулись "совісті", які вирішили щось "довивчити"
07:14
/ 28
Володимир Чубірко: "ліві" АЗС, мільйони "від матері" та дотичність до Медведчука і Брензовича
05:47
/ 15
Усіх дурити весь час неможливо!
18:31
/ 8
Першим заступником голови Закарпатської облради обрано Шекету, а заступником - Дем'янчука
17:16
/ 2
На посади першого заступника й заступника голови Закарпатської облради запропоновано кандидатури Шекети та Дем'янчука
16:50
/ 9
Депутати Закарпатської облради переформатували під нову коаліцію склад і керівництво постійних комісій (СПИСОК)
15:57
Одразу після позачергової в Ужгороді розпочала роботу чергова сесія Закарпатської облради
13:46
/ 30
Головою Закарпатської обласної ради став Володимир Чубірко
» Всі новини