– Наразі на стадіоні «Авангард» тривають активні роботи щодо трьох об’єктів. По-перше, це капітальне будівництво бігової доріжки, яка буде сертифікована і придатна для міжнародних змагань. Вартість проекту 18 мільйонів гривень, з яких 16 мільйонів – це кошти Державного фонду регіонального розвитку, ще два – співфінансування від міста Ужгород. По-друге, вже майже повністю завершені роботи з оновлення центрального поля – змінено дренаж, встановлено автоматичний полив, засіяно газон. Усе це коштувало близько п’яти мільйонів гривень. По-третє, це масштабний проект вартістю 15 мільйонів гривень з будівництва поля зі штучним покриттям, який відповідатиме вимогам ФІФА. Останні два об’єкти фінансуються фондом, який створив футбольний клуб «Кішварда» (Угорщина), за участі Федерації футболу Закарпаття, – розповів перший заступник голови Закарпатської ОДА Іван Дуран.
Для будівництва сучасної бігової доріжки тривалий час не могли знайти підрядника, який би зробив об’єкт відповідно до необхідних вимог. Цього року до процесу була задіяна Федерація легкої атлетики України. За прогнозами фахівців, вже за кілька тижнів роботи будуть виконані на 99%, а на весну залишиться лише нанесення розмітки. Особливістю спортивного об’єкту є використання спецпокриття від швейцарської компанія «Коніка», яке сертифіковане за європейськими стандартами.
– Федерація легкої атлетики поставила для цього об’єкту найвищу планку. Арена має стати одним із кращих легкоатлетичних стадіонів України. Він має служити як для місцевих спортсменів та населення, так і для національних збірних України. Покриття, яке зараз встановлюється на бігову доріжку, аналогічне тим, які використовують на більшості європейських і світових спортаренах, – зазначив Перший віце-президент Федерації легкої атлетики України Володимир Рудюк.
Процеси модернізації стадіону «Авангард» в Ужгороді пов’язані й з планами заснування в області футбольної академії – навчального закладу, метою якого є виховання професійних футболістів.
– Це відбувається у рамках домовленостей між Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та очільником уряду Угорщини Віктором Орбаном, які мали місце у 2016 році, – зазначив І. Дуран.
Зараз на стадіоні тривають роботи – готується перший шар покриття штучного поля, вкривають фінальним шаром бігову доріжку, ліквідовують аварійні і пошкоджені дерева. Натомість, на території спорткомплексу вже найближчим часом висадять близько п’яти сотень молодих дерев переважно хвойних порід.
– Сподіваюся, що цей масштабний проект стане взірцем не лише для Закарпаття, але й для інших регіонів. Адже по завершенню будівельних робіт спорткомплекс, зокрема, сучасна бігова доріжка, стануть взірцевими для України. Окрім того, реалізація цього проекту є прикладом конструктивної співпраці обласної адміністрації, обласної ради із нашими європейськими сусідами, – додав І. Дуран.
Стадіон має відповідати вимогам другої категорії Міжнародної федерації, тобто буде придатним для національних та міжнародних змагань, перш за все, з кількох десятків видів легкої атлетики. Сьогодні нову дренажну і водовідвідну системи арени випробувала потужна злива, й інфраструктура впоралася на «відмінно», повідомили Закарпаття онлайн у прес-центрі Закарпатської ОДА.