Про розвиток природно-заповідного фонду говорили на круглому столі в нацпарку "Синевир" на Закарпатті (ФОТО)

19 жовтня у національному природному парку «Синевир» відбувся «круглий стіл» на тему «Новації у природоохоронному законодавстві України. Актуальні питання розвитку природно-заповідного фонду Закарпатської області».

Про розвиток природно-заповідного фонду говорили на круглому столі в нацпарку "Синевир" на Закарпатті (ФОТО)

Участь у зібранні взяли працівники НПП «Синевир» і департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації.

Відкриваючи «круглий стіл», директор НПП «Синевир», к.ф.н. Микола Дербак детально ознайомив присутніх з сучасним станом функціонування очолюваної ним установи. Він акцентував увагу на виконанні основних завдань парку. Велике зацікавлення викликала розповідь про хід відбудови музею лісу і сплаву на Чорній ріці. Це дійсно масштабна робота. Заклад стане ще однією атракцією для туристів. Очікується, що усі роботи з відновлення музею завершаться наступного року. Тут же планується облаштування оригінального критого моста, що веде до музею. 

Микола Дербак інформував про інші, менш масштабні, але важливі інфраструктурні роботи, що проводилися в НПП «Синевир» останнім часом. Мова йде про облаштування додаткової дороги до озера Синевир, встановлення мостів у різних урочищах, ремонт будівель, які виконують адміністративні чи рекреаційні функції тощо. Усе це потребувало значних зусиль усього колективу парку. Втім установа має намір й надалі зміцнювати матеріально-технічну базу, яка є однією зі запорук успішної роботи НПП «Синевир».

Заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації Михайло Гайдур говорив про актуальні питання розвитку природно-заповідного фонду краю. Є тут й чимало проблемних питань, але працівники галузі працюють активно і професійно, вміють долати перешкоди.

Про зміни у природоохоронному законодавстві України щодо повноважень у галузі охорони навколишнього природного середовища присутніх ознайомив заступник начальника відділу регулювання природокористування та розвитку заповідної справи департаменту Дмитро Томенчук. 

Заступник директора НПП «Синевир» з науково-дослідної роботи, к.б.н. Юрій Тюх інформував учасників «круглого столу» про функціональну оптимізацію територіальної структури нацпарку. Доповідач особливо акцентував увагу на питаннях збереження пралісів, які увійшли списку Світової спадщини ЮНЕСКО, а це 4 масиви у межах НПП «Синевир»: Дарвайка (1588,46 га), Квасовець (561,62 га), Стримба (260, 65 га), Вільшани (454, 31 га). Юрій Тюх не лише детально розповів про особливе значення цих ділянок, але й презентував відеофільм про праліси.

Старший науковий співробітник НПП «Синевир» Василь Беца ознайомив присутніх з особливостями бджільництва у регіоні та важливістю збереження чистопородних карпатських бджіл. За словами доповідача, основною проблемою чистопородності місцевих бджіл стало завезення на територію регіону інших порід бджіл. Наразі пасічники краю і науковці НПП «Синевир» опрацьовують проблемні питання з цього приводу. На недавньому семінарі визначено цілий ряд спільних дій щодо чистопородності карпатських бджіл.

Про основні засади природокористування в НПП «Синевир» говорив головний природознавець парку Василь Шишига. Він акцентував увагу на процедурних питаннях оформлення документації. Йшла мова й про особливості природоохоронної роботи установи.

У результаті «круглого столу» прийнято резолюцію, у якій, зокрема, відзначено необхідність подальших активних дій щодо розвитку природно-заповідного фонду Закарпаття.

22 жовтня 2018р.

Теги: стіл, розвиток, справа

НОВИНИ: Соціо

22:16
"Атлет" – повний кавалер орденів "За мужність"
16:54
На 106 році життя померла черниця Ольга Ладжун, яку в дитинстві "удочерив" Августин Волошин Фото новина
14:32
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з Василем Штефацьком, що загинув у ДТП, повертаючись додому у відпустку з війни Фото новина
11:22
У лікарні в Тернополі від отриманих ран помер Олександр Повпа з Пийтерфолво
23:00
/ 17
Справжні корені Мукачівської єпархії
16:58
/ 1
На Закарпатті торік у 565 закладах загальної середньої освіти навчалося 159 тисяч дітей
15:45
/ 5
Знищити не можна зберегти
15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 5
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
21:54
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Задорожним Фото новина
19:51
/ 5
На Покровському напрямку загинув Михайло Негря з Ужгорода Фото новина
16:42
У травні на Закарпатті планово імунізуватимуть диких хижаків проти сказу
14:40
/ 26
У Ватикані до рішення нового Папи відклали заплановану на 3 травня на Закарпатті беатифікацію мученика о. Петра Ороса
14:05
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Едуардом Перебзяком Фото новина
16:44
/ 1
На Харківщині поліг Іван Грабовчак з Шаланок на Берегівщині Фото новина
11:14
/ 4
На війні з росією загинув 35-річний офіцер батальйону БпЛА 128-ї ОГШБр Андрій Задорожний з Мукачева Фото новина
20:23
/ 20
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
03:17
/ 1
Тетяна Літераті презентує свою 5-у книжку "Втрачений Ужгород. Знакові місця"
» Всі новини