УКРАЇНСЬКА ЦЕРКВА ОТРИМАЄ ТОМОС

Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Церкві України. І вказав, що Київська церква завжди підпорядковувалася і підпорядковується напряму Вселенському Патріархату і не залежить від Москви.

УКРАЇНСЬКА ЦЕРКВА ОТРИМАЄ ТОМОС

Про це у четвер повідомив митрополит Гальський Імануіл.

Водночас речник Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря) на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук опублікував текст рішення Синоду.  

В ньому сказано, що Вселенський Патріархат підтримує надання Автокефалії Українській церкві.

Також вказується, що Київська церква завжди підпорядковувалася і підпорядковується напряму Вселенському Патріархату.

У рішенні сказано, що синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

Вселенський Патріархат також скасував юридичне зобов'язання від 1686 року, яке надавало право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита, проголошуючи та підтверджуючи канонічну залежність від Константинопольської матері-церкви.

Також Синод ухвалив закликати всі залучені сторони до того, запобігти привласненню церков, монастирів та іншого майна, а також будь-яких інших насильницьких дій та помсти, щоб мир і любов Христа перемагали.

Український переклад рішення Синоду:

Оголошення

Під головуванням Його Всесвятості, Вселенського Патріарха, Святий і Священний Синод зібрався на чергове засідання з 9 по 11 жовтня 2018 року для вивчення та обговорення питань порядку денного.

Священний Синод детально та тривалий час обговорював церковну справу України в присутності Його Преосвященства Архиєпископа Даниїла Памфільського та Його Преосвященства Єпископа Іларіона Едмонтонського, Патріарших Екзархів в Україні, та ухвалив після розширеного обговорення:

1) Підтвердити вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Церкві України.

2) Відновити станом на сьогоднішній день Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його багатьох Ставропігій в Україні, які завжди там існували.

3) Прийняти та розглянути прохання про апеляцію від Філарета Денисенка, Макарія Малетича та їх послідовників, які опинилися у схизмі не з догматичних причин, у відповідності до канонічних прерогатив Константинопольського патріарха отримувати такі звернення від ієрархів та інших священнослужителів з усіх Автокефальних Церков. Таким чином, згадані вище особи були канонічно поновлені у своєму єпископському або священицькому сані, також було відновлено сопричастя їхніх вірних з Церквою.

4) Скасувати зобов'язання Синодального листа 1686 року, виданого за обставин того часу, який надавав у порядку ікономії право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита, обраного собором духовенства та вірян його єпархії, який мав згадувати Вселенського Патріарха як свого Першоієрарха за будь-яким богослужінням, проголошуючи та підтверджуючи свою канонічну залежність від Матері-Церкви Константинополя.

5) Звернутися до всіх залучених сторін із закликом утримуватися від захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також від будь-яких інших насильницьких дій та помсти, щоб перемагали мир і любов Христа.

Вселенський Патріархат, 11 жовтня 2018 року

Головний Секретаріат
Святого і Священного Синоду

Патріарх УПЦ КП Філарет заявив, що тепер для отримання автокефалії українській церкві потрібно лише провести об'єднуючий собор.

Про це він розповів журналістам у четвер.

За його словами, мають об'єднатися три церкви: Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП), Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) і Українська православна автокефальна церква (УПАЦ).

Філарет пообіцяв, що такий синод відбудеться дуже скоро. "Ми домовимось про скликання собору найближчим часом", - наголосив він.

За словами патріарха, це буде архієрейський собор, до участі в якому запросять і російських архієреїв.

"А потім буде прийматися рішення про отримання томосу, і продовжиться процес об'єднання з єпархіями і монастирями Московського патріархату", - додав Філарет.

В Українській православній церкві Київського патріархату розраховують, що Вселенський патріархат надасть Україні томос на Синоді в другій половині листопада.

Про це сказав архієпископ Євстратій Зоря, коментуючи в ефірі "Громадського" наслідки рішення Синоду від 11 жовтня.

На запитання щодо строків отримання томосу Зоря сказав: "Найближча дата, яка може бути, – це наступне засідання Синоду Константинопольського патріархату, яке має відбуватися в другій половині листопада".

"Ми будемо робити все, що від нас залежить, щоб це відбулося якнайшвидше", – наголосив він.

 

Він розповів, що зараз в Україні переходять до наступного етапу, коли треба збирати собор для об’єднання українських церков.

"Дотепер не було можливості зібрати собор, бо представники УПЦ Московського патріархату не могли взяти в ньому участь: їм потрібно було запевнення", - пояснює Зоря.

Він повідомив, що на посаду голови Єдиної помісної церкви УПЦ КП підтримуватиме кандидатуру патріарха Філарета, адже з нього анафему зняли.

"Але буде можливість висунути і інші кандидатури, хоча поки що інших кандидатур не називалося, хто би міг скласти альтернативу", - зазначив він.

"Після голосування, виборів, цей предстоятель повинен отримати від Константинопольського патріархату томос – як фізичний документ, як грамоту. І цей етап ми завершимо", – додав Зоря.

Після отримання томосу, зазначив архієпископ, в Україні почнеться більш широка справа єднання православ’я навколо Єдиної помісної православної церкви.

"Ми вважаємо, що в основному цей процес мав би відбутися за 3-4, може, 5 років", – сказав він.

11 жовтня 2018р.

Теги: томос

Коментарі

Кудільчак 2018-10-16 / 12:52:10
Грать іх, грать, коли вже будем починать грать? Потрібно списки складать.

Степан Крук -Кудільчак 2018-10-16 / 12:34:34
Храми повернемо, бо стоять вони на нашій землі, за котру московіти навіть орендної плати не сплачують. А в Закарпатті майже 90% храмів московська кагебешна попівська свора нахабно загарбала в греко-католиків. Прийшов час повернути вкрадене. Юридично це буде зробити просто. І лаври повернемо,бо це наші національні святині...

Кудільчак 2018-10-16 / 11:33:16
Будем іх всіх грать, хай повертають храми

ужгородець 2018-10-16 / 06:16:41


Хамство і перехід на особистість коментатора. Коментар видалено. Адмін


Степан Крук-Кудільчак 2018-10-15 / 21:08:22
Будемо! Але тільки тим, котрі не пройдуть "люстрацію"

Кудільчак 2018-10-15 / 19:59:09
Скоро будем пику бить московським попам! Слава Україні!

бувший хустянин 2018-10-15 / 17:17:08

Не можу не сказати.
Український священник, який отримає Томас із рук Вселенського Патріарха увійде в усі підручники історії України, як видатний церковний та історичний діяч.
Вважаю, що Філарет, якому 23 січня виповниться 90 років, заслуговує цього визнання.
І на це історичне визнання не мають впливати жодні попи з МП ФСБ. Ніяк. І ніколи.
На мою думку, їм самим належить ще довго каятися за поширення ідей "русского мира" Гундяєва.
А по нормальному, ще й, вибачте, і поліграф пройти.

Я, якщо чесно, після ужгородського попа Сидора та поп-растриги В.Бедя, жодному попу МП ФСБ до кінця не вірю.
Ось таке у мене "щеплення".

бувший хустянин 2018-10-15 / 16:26:23

І ще. Я впевнений, що вже є думка з цього приводу самого Вселенського Патріарха, бо саме Йому давати Томос.
І до цієї думки, повірте, дослухаються всі.
І священики МП ФСБ, якщо хочуть позбутися гундяєвської єресі.

бувший хустянин 2018-10-15 / 16:19:22
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D1%94%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%85%D1%96%D1%8F_%D0%A3%D0%9F%D0%A6_%D0%9A%D0%9F
До того ж почитайте всі мої коментарі під цим постом, щоб я не повторювався.

Крім того, пане "jurius", я вважаю, що "дивитись у майбутнє" Помісна УПЦ має вже з Томасом.
Вибачте, є "відкрите вікно" пропозиції для України (перший раз за 300 років!)- треба їм терміново користуватися.

Патріотичні священники МП переходять не під Філарета, а у канонічну Помісну УПЦ з Томосом від неканонічної "секти" МП ФСБ Гундяєва без Томосу. Крапка.
Крім того, головне, щоб переходили масово прості парафіяни. А священник без приходу - ніхто, і звати його ніяк.

Прозріння до священників МП ФСБ дійде вже дуже скоро. Бо, на мою думку, анафема Кирила Вселенським Патріархом не за горами.
І хто, хто, а вони це чудово розуміють, краще за нас з Вами.

Хто не перейде, самі собі будуть винуваті.

Степан Крук 2018-10-15 / 16:11:08
Яке щастя, що ми обговорюємо не так звані агітаційні "хрестні ходи" гундяївських попів, а кандидатуру глави нашої з вами української православної автокефальної церкви Київського патріархату! Ще рік тому ми з вами навіть не могли про це мріяти. Слава Ісусу Хресту!

jurius 2018-10-15 / 14:48:57
до бувший хустянин

Сподіваюся Ви маєте рацію. Раціональне бачення каже що саме так, як Ви кажете і буде. Але завжди є ось це але, яке змушує заглиблюватися в історію, а вона безрадісна, бо навіює безліч поганих прикладів. Але будемо чекати і сподіватися що здоровий глузд та інтереси держави переможуть!
Я так собі думаю, що якщо дивитися на майбутнє і думати про поповнення Помісної церкви священиками і парафіянами УПЦ(МП), можливо замість Макарія заступником варто було би обрати когось з єпископів МП, наприклад Олександра Драбинка, або більш поважного за віком Софронія. Тоді би за Помісною церквою пішла би більша група священиків Онуфрія...
Мене цікавить також таке питання, яке б хотів задати насамперед місцевим. Яка кількість парафій, священиків та прихожан Закарпаття, на вашу думку були б готові в разі створення Помісної церкви вийти з МП? Якщо чесно, дратує, що коли в'їжджаєш на територію, то більшість храмів які бачиш це православні московські цибулі, які явно не вписуються ні в історію, ні в національний поділ мешканців краю. Навіть в православній Волині не такий разючий контраст між церквами МП та КП. І там священики московського патріархату, якось більш компромісно налаштовані до українських традицій.

бувший хустянин 2018-10-15 / 13:47:10

І ще. РПЦ на сьогодні без Томосу. І при Гундяєву та Путіну РПЦ його навряд чи отримає.
Тим більше, коли у Константинопольському Синоді з'явиться голос повноважного глави Помісної УПЦ...)

бувший хустянин 2018-10-15 / 13:39:41
до jurius 2018-10-14 / 13:34:24

Поділяю Ваші побоювання. Проте давайте говорити відверто.
Всі ж чудово розуміють, що у Томосі зацікавлена не тільки Помісна УПЦ, але, насамперед, держава Україна.

Очевидно, що без звернення Президента, ВР України цей Томос був би не можливий, як би Філарет та Макарій один до одного не відносилися.
Більше того, Томос був би не можливий без санкцій Америки та Європи щодо Росії.
Бо Константинопольський Синод складається із глав православних церков Америки та Європи, які голосували за це рішення. І ОФІЦІЙНА позиція цих урядів щодо Росії однозначна.

Більше того, саме спец. служби Америки та Європи припинили любі спроби впливу на це голосування. Згадайте, як перед цим викрили росіян, які хотіли підкупити грецьких священників.
І тепер Греція не пускає представників РПЦ на Афон навіть по приватним візам.
Крім того, підтримка України Ватиканом - теж дуже важлива річ.

Як на мене, Томос - це ще одна СЕРЙОЗНА санкція всього християнського світу Росії.
І це означає, що процес обрання глави Помісної УПЦ не затягнеться.
Сьогодні ані українці, ані держава, ані цивілізований світ не зрозуміють священників, які надумають гризтися.

На мою думку, об'єднаний Синод обере главою Філарета, а Макарій буде оголошений його наступником та другою особою у Синоді.

Інших очевидних варіантів, як на мене, нема.
І ще. Як паскудно би це не звучало, але Порошенку, як кров з носу, потрібний Томос перед виборами...
Тобто, всі "зорі" сходяться для України, щоб було все добре.

Степан Крук 2018-10-14 / 16:49:45
Тернопільський метрополит УПЦ МП підтримав автокефалію! Він хоче стати справжнім священником, а не попом. А в Закарпатті гундяївці мовчать. Будемо виносити. Першого Сидора Димитрія, хоч буде важко - попище важить 200 кіло!

jurius 2018-10-14 / 13:34:24
Всім бажаю доброго дня, а Україні швидко отримати вистражданий історією Томос! Пам'ятаєте, московські попи весною казали що все це завершиться великим "пшиком". Але за півроку оказалося що Константинополь не злякався Москви, а значить наші шанси збільшилися. Проте хочу поділитися своїми деякими обавами. "Пшик" ще може відбутися якщо не буде злагоди між проукраїнські налаштованим вищим духовенством. Нажаль історія доводить що найбільша проблема українців це внутрішні чвари і наполеонівські амбіції окремих "гетьманів". Подібна вада пронизує і українське священництво, яке за 27 років змарнувало як мінімум 2 спроби об'єднатися у єдину Помісну церкву. Всьому виною тупий егоїзм, меркантильність і небажання йти на поступки навіть ціною змарнування історичного шансу на церковну єдність. Останній раз це було щойно після Революції Достоїнства, коли верховний клір УПЦ-КП та УАПЦ закінчили епопею об'єднання взаємними звинуваченнями. Можна багато чого казати про УАПЦ, але, нажаль, великою вадою є і позиція Філарета, який завжди бачив головою майбутньої Помісної церкви тільки себе. Безумовно, він велика людина і великий церковний діяч сучасності, але очевидно, що далеко не всі ієрархи УАПЦ та прихильники автокефалії в УПЦ(МП) готові прийняти саме його на чолі єдиної Церкви. В свою чергу, Філарет не готовий віддати свою церковну владу навіть не дивлячись на похилий вік (майже 90 років) і змарнування шансів Великої, значимої для всієї України справи досягнення церковної єдності. Ось дивлюся я і зараз на риторику Філарета (він буде висуватися кандидатом і зрозуміло, що більшість ієреїв Собору з УПЦ-КП його підтримає) і думаю, чи не наробить його висунення шкоди. Чи не раціональніше (якщо ти дійсно бажаєш створення Помісної церкви) пійти шляхом митр. Любомира Гузара, який пішов на покой !!!в 75 років і підтримати наприклад митр. Макарія на лідера єдиної Церкви. Але, шановні, це навряд чи можливе і я побоююсь, що небажання Філарета поступитися владою зіграє злий жарт з усіма нашими сподіваннями. Ось такі думки...

Як би там не було, сподіваюся на краще і вірю, що мої обави не збідуться. Шановним же закарпатцям (я не ваш земляк, хоча маю закарпатське походження від батьків) бажаю відходити від абсолютно неприродних для краю московських церков, на користь українських православних та греко-католицьких або вже нехай протестантських громад приймаючи участь в українському парафіяльному житті і відключаючи русскій мір в собі. Така кількість московських церков в найзахіднішій і найбільш проєвропейській області України це якісь історичний жарт!

Всім бажаю щастя та многая літа!

Микола Б. 2018-10-13 / 18:04:03
Українці, подякуймо Богу! Відбувається....!

Степан Крук -Адміну 2018-10-13 / 10:47:54
Вилазять "пукани"! Бісяться, гавкають, виють! Але не можуть зрозуміти, що нам їх відчай - бальзам на душу. БАЛЬЗАМИЩЕ!!!

Степан Крук - (•_•) 2018-10-13 / 09:44:08


Сімя не без урода! Обовязково в кожному суспільстві знайдеться паршива вівця, така як ти. Але не ця вівця визначає істину і стремління нації. Коротше: що з тебе барана суспільству взяти, коли дальше своєї кошари ти бекати неваловшний?!!



Коментар дописувача, до якого апелюєте, видалено. Адмін


Степан Крук - бувший хустянин 2018-10-12 / 17:32:29
Проблема, звичайно, є! Але все втрамбується, перетреться, бо по-іншому бути просто не може

Степан Крук 2018-10-12 / 17:29:48
Йой! Ловіть атеїста! То є також дитя Боже! Хоч в РПЦ МП він всього лише раб Божий. А рабів, як відомо, до раю не впускають!

НОВИНИ: Соціо

12:20
На пам’ятнику жертвам Голокосту в Ужгороді карбуватимуть імена закатованих режимами
12:02
Через горіння сухої трави в Ужгороді отруїлася 13-річна дівчинка
11:45
/ 1
З початку року на Закарпатті сплачено 2,78 млрд грн ЄСВ
10:44
Мешканець Тячева обладнав на даху п'ятиповерхівки житло для 200 голубів
10:18
Ведмеді в реабілітаційному центрі на Міжгірщині відгодовуються на зиму й облаштовують барлоги
10:06
На Ужгородщині – розпал сезону полювання на фазана
09:39
Закарпаття долучиться до Всесвітньої акції Walk for Freedom
09:29
Мукачівський міський осередок "Союзу українок" відсвяткував 25-річчя від дня створення
08:09
/ 2
Калини на Тячівщині повністю відмовились від міні-ГЕС, а в Бедевлі триває протистояння
06:49
У Невицькому замку провели відкриту екскурсію
05:47
Володарем Кубка Закарпатської ліги КВН стала команда філфаку УжНУ
20:15
/ 1
Меморіал загиблим воїнам АТО в Ужгороді урочисто відкриють у День всіх святих
08:26
У Мукачеві вшановували полеглих за Україну захисників рідної землі
07:43
/ 2
Марш національної єдності в Ужгороді пройшов без антиугорських гасел
19:32
/ 5
В Ужгороді відбулися обласні урочистості до Дня захисника України
14:42
/ 1
В Ужгороді, в будівлі покинутого аптечного складу виявили мертвого чоловіка (18+)
12:18
/ 2
Сьогодні в Ужгороді вшанують 94 закарпатських воїнів, що полягли у війні з Росією
16:43
В Ужгороді презентують казки для дорослих від Христини Козловської
14:51
/ 1
У Пістрялові, на Мукачівщині збирають дощову воду
14:44
На Закарпатті – пік осіннього туристичного сезону
12:54
У Мукачеві висаджували дерева у новому парку
10:29
Словацькі байкери допомогли облаштувати комп’ютерний клас у школі в Ужгороді
10:21
В Ужгороді розквітли рожеві каштани
08:24
Прикордонникам Чопського загону вручили 7 позашляховиків Renault Duster
07:19
/ 1
Мукачівці на громадському обговоренні висловилися проти спорудження міні-ГЕС на Латориці
» Всі новини