Нехарактерні для закарпатської живописної школи роботи викликають інтерес глядача, адже відрізняються і тематичним наповненням, і колористикою, і манерою виконання.
Учасниця виставки, голова Арт-клубу «Палітра спектр» Оксана Метзгер каже: «Усі, хто зараз презентує свої роботи – вихідці з німецьких родин, тож і росли в оточенні німецьких традицій та культури. У когось у сім’ї вони збереглися більше, у когось – менше. А експозиція демонструє творчість митців трьох поколінь: найстаршим учасникам за 70, а наймолодші – ще підлітки, тому й назва така».
Учасники виставки – німці з різних областей України. Зокрема, свої роботи представили митці з Києва, Миколаєва, Білої Церкви, Макіївки, Мукачева, Хмельницького, Криму. Становлення їх як художників відбувалося в Україні, але під впливом німецької культури.
На понад трьох десятках полотен – не лише тематичні сцени з життя нацменшини, але й архітектура. Цікаво, що це не просто зображення архітектурних надбань тих чи інших регіонів, а місця й споруди, що дотичні до німецької етнічності. Побачити на полотнах можна й архітектурні принади Закарпаття, серед яких маєтки Шенборнів, костел Святого Мартіна та інші.
Колорит німецького духу простежується в усіх роботах завдяки зображенню побутових речей, народних убрань, традицій відзначення свят і буденних занять.
Триватиме виставка до 10 жовтня 2018 року.
Текст: Ксенія Шокіна, Фото: Наталія Павлик
культура 2018-10-08 / 15:20:11
Величезне спасибі!,дуже гарно і правдиво,повчально,краса праці,естетика,усе талановито!До журналістів,розкажіть ,будь ласка,про сасів,як етнос?