Унікальну виставку вишиваних потретів авторства Наталії Фурлєтової можна оглянути в Ужгороді (ФОТО)

5 вересня 2018 року в ужгородській галереї «Диптих» відкрилася виставка робіт жительки міста Наталії Фурлєтової. Вишивальниця представила на розсуд глядачів 17 робіт, виконаних упродовж останніх півтора року.

Унікальну виставку вишиваних потретів авторства Наталії Фурлєтової можна оглянути в Ужгороді (ФОТО)

Наталія Фурлєтова родом із Росії, за освітою економіст. Упродовж останніх 10 років разом із чоловіком живе і працює в Ужгороді, займаються спільним бізнесом. Вишивкою вирішила зайнятися спонтанно, і хоча це фактично перші роботи майстрині, всі вони надзвичайно оригінальні та унікальні за колористикою і смисловим наповненням.

Перша робота Наталії – портрет відомого художника Вінсента ван Гога. «Якось, в одну прекрасну мить мені захотілося взяти репродукцію і в якійсь незвичній формі її представити, – пригадує майстриня мить, коли прийшло бажання зайнятися творчістю. – Я вибрала вишивку, мені здалося, що я зможу передати нитками текстуру фарб, мазки. Від цього й пішло далі…»

Що найцікавіше, перша робота далася легко, хоча й довелося над нею працювати загалом упродовж приблизно 40 годин. Працювалося, як на одному подиху, не доводилося ні переробляти, ні розпускати нитки. «Загалом весь процес вишивання відбувається ніби на інтуїтивному рівні, – розповідає Наталя. – Коли не плануєш нічого заздалегідь, то не робиш помилок, бо просто не знаєш, яким має бути кінцевий результат. Саме тому все виходить без якихось особливих змін. Поки що за всю свою практику я ще нічого не виправляла».

Щодо тем, то майстриня каже, що обирає їх спонтанно: в мить, коли виникає задум чи ідея, відбувається порив – бере до рук черговий шматок полотна. «Взагалі все це якось безперервно відбувається. Кожна робота – це новий експеримент, нове бачення для мене, новий рух. Я взагалі особливо нічого не планую, все виходить спонтанно, тому очевидно що й виглядає це так художньо», – розповідає майстриня.

Ознайомитися з виставкою «The Faces» Наталії Фурлєтової в галереї «Диптих» можна впродовж місяця.

Текст: Наталія Петерварі, Фото: Роберт Довганич, Фундація розвитку закарпатського мистецтва

07 вересня 2018р.

Теги: портери, виставка, Наталія Фурлєтова

НОВИНИ: Культура

11:20
Сьогодні у Реформатській церкві в Мукачеві прозвучить концерт «Адвент: в очікуванні Різдва» Фото новина
08:42
В Ужгороді презентували мілітарний роман Петра Ходанича "Жінка в зеленій сукні" Фото новина
09:24
В Ужгороді презентують роман Петра Ходанича "Жінка в зеленій сукні"
09:10
/ 1
Академічний естрадно-духовий оркестр Закарпатської філармонії відзначить 20-річний ювілей святковим концертом
09:47
Закарпатський народний хор взяв участь у ювілейних урочистостях Українського народного хору "Карпати" в Словаччині Фото новина
09:31
орбан кличе угорців на новий псевдореферендум і лякає "українською військовою мафією"
17:12
В Ужгороді стартує виставка про мистецтво роботи з деревом Фото новина
10:27
Закарпатський обласний театр драми та комедії в Хусті прем'єрно покаже "Портрет Доріана Грея"
09:08
Ужгородський дослідник видав книжку про найдавніший храм Закарпаття Фото новина
11:51
У Мукачеві стартує театральний фестиваль "Зірковий листопад на Закарпатті"
11:53
/ 3
"Міждисциплінарний" художник Ряска представив в Ужгороді "Конституцію перформансу" Фото новинаВідео новина
16:37
В Ужгороді започаткували щорічні зустрічі з лауреатами міської премії імені Петра Скунця Фото новина
16:32
В ужгородському скансені відкриється виставка Сергія Лендєла "Барви рідного краю"
15:46
/ 1
В Ужгороді офіційно стартував "Книга-фест 2025" Фото новина
11:36
На День української писемності в Ужгороді відбудеться зустріч із лауреатами міської премії імені Петра Скунця
12:10
Фестиваль «Монологи над Ужем» збере акторів з України та світу в Ужгороді Фото новина
08:30
У середу в ужгородському скансені відкриють "Формулу кохання" творчого подружжя Кочутів Фото новина
00:44
Закарпатський народний хор знову побував із культурно-дипломатичною місією в Хорватії Фото новина
18:35
До бенефісу Світлани Кобзистої у п’ятницю в Ужгороді покажуть виставу "Ірод"
13:35
Оприлюднено лауреатів обласних премій в галузях літератури, театрального, музичного та виконавського, хореографічного, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за 2024 рік
15:15
Після 6-річної перерви в Ужгороді вдев'яте стартував Фестиваль сучасної духовної музики, організовуваний Cantus-ом Фото новина
14:48
У Колочаві на Хустщині відбувся обласний фестиваль-конкурс коломийок "Співаночки мої милі" Фото новина
01:39
У Колочаві в неділю відбудеться обласний фестиваль-конкурс коломийки "Співаночки мої милі"
17:22
В атріумі Закарпатської ОВА відкриється виставка "Дитячі мрії"
01:26
Закарпатський народний хор долучився до проведення Національного тижня безбар’єрності Фото новина
» Всі новини