Фіналісти національної премії Global Teacher Prize Ukraine змагатимуться за звання найкращого педагога країни. Кожен охочий може проголосувати за свого фаворита до 6 жовтня. Переможця оголосять на офіційній церемонії 7 жовтня.
Топ-10 фіналістів премії Global Teacher Prize Ukraine:
Боднарюк Людмила - Мистецтво, Музичне мистецтво, Художня культура; Виноградів, Закарпатська область; Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №8.
Браташ Олеся - Українська мова і література; Добротвір, Львівська область; Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів смт Добротвора.
Гайдученко Юрій - Зарубіжна література, Українська мова і література; Київ; НВК «Новопечерська школа».
Голоднюк Наталія - Англійська мова; Сміла, Черкаська область; Навчально-виховний комплекс «ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів — колегіум».
Жук Олександр - Інформатика, Інклюзія; Запоріжжя; Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело».
Лисич Олександр - Хімія; с. Чорнотичі, Сосницький район, Чернігівська область; Чорнотицька ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Портяний Богдан - Географія, Правознавство; Горішні Плавні, Полтавська область; Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу ім. Л. Бугаєвської.
Рудніцька Наталія - Зарубіжна література, Українська мова; Кам’янець-Подільський, Хмельницька область; Кам’янець-Подільська загальноосвітня школа №17.
Стельмах Світлана - Громадянська освіта, Правознавство, Історія України; Херсон; Херсонський академічний ліцей імені О. Мішукова Херсонської міської ради при Херсонському державному університеті.
Черкас Олександр - Інформатика, Українська мова і література; Київ; Середня загальноосвітня школа № 54.
Учителька мистецтва, музичного мистецтва та художньої культури Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №8 (Закарпатська область). Педагогічний стаж — 9 років.
Бути Людмилою Боднарюк — це
- Давати можливість через творчість розкритися учням з неблагополучних сімей: вони залюбки співають у хорі, виступають і створюють ландшафтний дизайн у стилі "класицизм".
- Поєднувати уроки музичного мистецтва з елементами математики та англійської мови.
- Опікуватися проблемами дітей з особливими потребами (проект "Зустріч друзів" зі слоганом "Look at me, not my disability" — «Дивись на мене, а не на мою інвалідність»).
Формула успіху
"Я не просто вражаю, навчаю та надихаю, а й доводжу, що вчитель — це вже давно не бабця в окулярах з указкою і гострим поглядом, а це сучасна, комунікабельна та цікава особистість, яка нікого не лякає, а є своєрідним гідом на уроках, в соцмережах та в інших сферах життя".
Премія Global Teacher Prize Ukraine має на меті популяризувати новаторські підходи в освіті та підвищити престиж викладача. Цього року організатори премії — громадська спілка «Освіторія» — отримали майже 2000 анкет-заявок від вчителів (минулого року 632), які не тільки навчають дітей, а й змінюють світ. Найкращий вчитель України буде обраний серед десятки фіналістів.
Найбільше заявок отримано з Київської області — 15%. Далі йдуть Львівська, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська області. На 5 місце за кількістю отриманих анкет цього року потрапила Донецька область, також були заявки з Криму. Наймолодшій учасниці — 18 років, найстаршим серед номінантів став 75-річний учитель. Кожен охочий — учні, колеги, вдячні батьки могли номінувати свого улюбленого вчителя на участь і розповісти, чому саме цей вчитель, на їхню думку, має стати переможцем. Найчастіше номінували своїх вчителів діти: від 10 до 15 років (68%), 6-10 років (7%) та 15-18 років (25%).
Цього року переможець Global Teacher Prize Ukraine отримає поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2019, один рік безкоштовного навчання від «Освіторії» та 250 тис. грн. Додатково куратор премії Наталія Мосейчук оголосила власну номінацію, приз — 50 тис. грн та полиця книжок. А переможець глядацьких симпатій отримає освітню подорож від громадської спілки «Освіторія».
До експертного журі премії увійшли голова «Освіторії» Зоя Литвин, телеведуча «1+1» і куратор премії Наталія Мосейчук, ініціатор і натхненник освітнього руху EdCamp в Україні Олександр Елькін, заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, переможець Global Teacher Prize Ukraine 2017 Паул Пшенічка, дитячий сімейний психолог Світлана Ройз, учасниця популярного тін-гурту Open Kids Аня Бобровська та автор проекту ROLF’S Валентин Фречка. Обирати переможця долучилась і фіналістка Всесвітнього конкурсу для вчителів Global Teacher Prize 2018 Марджорі Браун.
"100% заявок, які отримала наша команда — це історії про натхнення, особистий досвід чи непростий життєвий вибір. Більшість учасників вражає своєю проактивністю, інноваційними та розробленими власноруч методами й підходами до навчання учнів. Що надихає найбільше — якісно вищий рівень самих заявок — в нашій країні справді багато талановитих вчителів, які заслуговують на визнання та перемогу у світовій премії Global Teacher Prize" — ділиться враженнями Зоя Литвин.
Як раніше інформувалоЗакарпаття онлайн, учителька з закарпатського Виноградова увійшла до ТОП-50 фіналістів премії "Global Teacher Prize Ukraine 2018".
Ден 2018-09-06 / 13:41:39
вас вчили нехарі й потвори? Шкодую, що вам так в житті не щастить. Тримайтеся, колись обов"язково попре!
До Дена 2018-09-06 / 13:28:34
Має бути обов'язково нехарь і потвора?
Ден 2018-09-06 / 12:59:03
Ви впевнені, що ця гарненька жіночка є найкращою на Виноградівщині? Здається, для вчителя повинні діяти трохи інші критерії. Масовий похід гарненьких жіночок у владу та " суперспеци"вже обернувся повним крахом для освіти, медицини, економіки. Будемо сидіти на пальмах з гранатами й спостерігати за дефіле ногастих й гарненьких жіночок.
Іван 2018-09-06 / 11:09:43
Пересічний громадянин України і не зрозуміє всіх англійських назв. Хіба не можна назвати конкурс НАЙКРОЩИЙ ВЧИТЕЛЬ РОКУ, у
всьому хочемо бути такі як гейропа
Бьодзень 2018-09-06 / 09:04:45
Ще й гарна яка )))))))